Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényekhez, Kérdés?

Keresztényekhez, Kérdés?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki ,


Mi a véleményetek egye gyülekezetekben, főleg karizmatikusoknál látható "Szent Szellem"-betöltekezés és a Kundalini-Jóga között? ha valaki nem tudná a Kundalini jóga kézrátétellel történik és az emberek ott is rázkodnak, remegnek, önkivületi állapotba, transzba kerülnek. Mi a véleményetek?



2015. nov. 28. 19:35
1 2 3 4 5 6
 51/56 Roland G. ***** válasza:

Istvan35 #


Nem azt állítottam,hogy egy keresztényben nem lehet démon,vagy egy hívőből nem lehet démont űzni,csupán annyit,hogy vannak helyek ahol ezt szélsőségesen csinálják.

Az Apcsel 19-ben olyan emberekből mentek ki tisztátalan szellemek,akik a megtérésük előtt okkultizmussal foglalkoztak.A 18-19.vers egyértelműen már hívőkről beszél,mégis szabadulásra volt szükségük,ami meg is történt a bűnvallásuk után.Pál figyelmeztet,hogy az ördögnek ne adjunk helyet.Vagyis ez keresztényként is lehetséges.Egy keresztény is eleshet például szexuális bűnökben amivel ajtót nyithat démonok előtt és ilyenkor szükség lehet szabadító szolgálatra.Jézus amikor betegeket gyógyított,akkor több esetben démonoktól szabadította meg az embereket.Van olyan betegség ezek szerint aminek hátterében ilyen jellegű probléma az okozója.Ilyen esetekben nem gyógyulásért kell imádkozni,hanem a gonosz szellemet kiűzni,ahogyan Jézus tette.A keresztének között is vannak sajnos betegek,és több esetben ennek oka nem fizikai,hanem szellemi eredetű.Ezzel csak azt akartam mondani,hogy a szabadító szolgálat keresztények felé is szükséges.Mi értelme van egy nem hívőből démont kiűzni,ha utána nem töltekezik be Isten jelenlétével,Igéjével,szeretetével?Jézus azt mondta,hogy ha ez nem történik meg,akkor a démon visszatér és az illető állapota 7-szer gonoszabb lesz.Azt is figyelembe kell venni,hogy akik felé az Úr ilyen módon szolgált,azok többnyire Bibliát ismerő,Istent tisztelő,zsinagógába járó emberek voltak,mégis szükségük volt szabadulásra.

Amit az elesésről írtál,azt sem tartom helyesnek.Nem az számít,hogy valaki arcra esik vagy hátra stb,hanem az,hogy amikor felkel akkor milyen állapotban van:szabad ember lett belőle,telve van Isten szeretetével,örömével?

Ez a lényeg és nem a külső megnyilvánulások.

2015. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező, annak idején, még 1992-ben, egy Horváth András nevű testvérünk, aki akkor még az ifjúsági gyülekezet vezetője volt, ma a Bornemissza igazgatója, Jézus hasonlatáról beszélt, hogy amikor jön az eső, a szél meg az árvíz, akkor azok az épületek összedőlnek, amelyek nem a kősziklán állnak. Ez nem volt újdonság, ismertük, ismerjük. Ami azonban új volt számomra, hogy ő arról beszélt, hogy az eső, a szél és az árvíz egyáltalán nem okvetlenül a gonosz szellemek tevékenységére utal, csak egyszerűen szellemi tevékenységre, ami nem biztos, hogy azért jön, hogy lebontsa az épületünket, mégis ez lesz a következménye, ha az életünk nem a sziklaalapon áll. Én is így látom. Bár Isten az építkezés híve, de nem akarja, hogy a házunk felépüljön, ha rossz helyen kezdtük el. Ha felépül a házunk a homokon, aztán összedől, az sokkal nagyobb kár a számunkra, mintha csak elkezdtük volna az építkezést, és akkor mossa el a víz. Ilyenkor mindig alkalmunk van, hogy megvizsgáljuk a gyökereinket: vajon jó földbe vagyok-e beültetve? A Kősziklán állok? Nyilván nem, ha összedőlt a házam. Akkor bizony előveszem az ásót és még mélyebbre hatolok, és megkeresem a sziklaalapot.


Amikor jött az a bizonyos nagyobb kenet, amit firtatsz, akkor sokan hozzám hasonlóan meglepődtünk, és nem kajáltuk meg azonnal, hanem várakozó álláspontra helyezkedtünk, mivel nem okvetlenül tetszett a dolog, mégis volt bennünk annyi istenfélelem, hogy az azonnali véleménynyilvánítás helyett Istennek tegyük fel a kérdéseinket, Aki idővel megnyitotta a szemünket és szívünket, hogy nézzünk a külsőségek mögé. Ezen kívül a Szellem ugyanaz volt, Akit korábban megismertem, mielőtt a lábamat az Egyházba tettem volna 1990-ben. Ez a kenet 1994-ben kezdődött, de csak következő év elején vett igazán furcsa arculatot, ám még ekkor is ugyanaz a Szellem volt. Én két évig jártam úgy a Gyülekezetbe, hogy egyszer sem fordult elő, hogy ilyen módon megérintett volna, de ez az időszak ugyanolyan áldást jelentett számomra, mint azelőtt, a furcsa jelenségeket pedig hamar megszoktam, és nem vonták el a figyelmemet. 1996-ban történt először, hogy olyan módon szállt rám a Szent Szellem, hogy nem tudtam megállni a lábamon tartósan, mert ahányszor lecsuktam a szemem, hogy énekeljek, annyiszor indultam el hátrafelé, és estem a földre nyolc-tíz méterrel hátrább, mint a pribékek a Gecsemáne kertben. Innen kezdve ezek a dolgok vissza-visszatértek valamilyen formában. Egy viszonylag rövid, pár hónapos időszak volt ez az életemben, utána ezek a dolgok megritkultak. Azóta csak nagyon ritkán fordul elő ilyesmi, de előfordul, és én egyáltalán nem bánom.


Egyet mondhatok ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Mindegy, hogy mi volt és milyen intenzív volt maga a megnyilvánulás, mennyi ideig tartott, egyetlen alkalommal sem kerültem módosult tudatállapotba, amit tettem ugyanolyan külső szemlélőként figyeltem, mint mások, csak belülről, és nem kerültem önkívületi állapotba abban az értelemben, amit az itt írók feltételeznek. A feltételezésük oka tudatlanság, mivel olyasmit kritizálnak, amit sem nem értenek, sem át nem élték. Aki csak kicsit is tisztában van a gonosz szellemek működésével, az tudja, hogy a gonosz szellemek mindig kényszerítik az embert, és legfeljebb a beetetési időszakban veszik figyelembe az egyén akaratát, de ha már bent vannak, akkor onnan kezdve ők akarnak irányítani, és erről nem szándékoznak lemondani egészen az ember haláláig, sőt utána sem. Előfordult, hogy valami miatt kellemetlenül érintett a dolog. Ilyenkor azonnal ki tudtam szállni. Csak akkor működött, amikor átadtam magam. Ahányszor csak vissza akartam venni az irányítást, a kenet azonnal elengedett. Ilyet egy démon soha nem tenne, mivel ellentétes a természetével, nem is igazán ura önmagának, ha elragadja a hév.


Egyébként meglátásom szerint az történt, hogy az Egyház imáinak válaszaként Isten egy nagy kenetet öntött ki az Egyházra világszerte, amit az egyes emberek elkezdtek öncélúan élvezni, és ezzel megszomorították Isten Szellemét, és Ő felemelkedett. Azok a szellemi hajótörések, amelyek történtek, nem a kenet miatt történtek, hanem attól, hogy azoknak az embereknek az élete nem a Kősziklán állt, hanem csupán homokon, ezért összedőlt. A problémát azonban nem az eső, a szél és az árvíz okozta, hanem az, hogy ezek az emberek megelégedtek egy keresztény mázzal, és nem ragaszkodtak a Főhöz. Ha nem jött volna a kenet, lehet, hogy az épületük sem dőlt volna össze, ettől azonban még Isten számára elfogadhatatlan és lakhatatlan lett volna továbbra is az épületük. A kősziklán épült ház minden vihart kiáll, ez a kenet pedig még csak nem is volt vihar. Semmi más nem történt, csak beteljesedtek Jézus szavai, ahogy minden más esetben is. Sokan egyébként nem kárral, hanem áldottan jöttek ki a dologból, ami igazolja, hogy nem a kenettel volt a baj. Amúgy üzenem itt sokaknak, akik előttem írtam, hogy én a magam részéről inkább megyek bolondan a Mennybe, mint méltóságteljesen a Pokolba, ez is bibliai, ahogy az is, hogy jobb az Úr házának küszöbén ülni, mint a gonosz házában lakni, akár főhelyen.

2015. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
30%

Kedves Roland!


"Nem azt állítottam,hogy egy keresztényben nem lehet démon,vagy egy hívőből nem lehet démont űzni, csupán annyit, hogy vannak helyek ahol ezt szélsőségesen csinálják."


Én pedig azt mondom, hogy ezek a helyek a karizmatikus egyházakban vannak, amik ahányan vannak, annyi félék. pl. Hit Gyülekezete; Pünkösdi Evangéliumi Közösség; Élő Ige Gyülekezet; Krisztus Szeretete Egyház; Magyarországi Késői Eső Gyülekezet; Budapesti Autonóm Gyülekezet; Őskeresztyén Apostoli Egyház; Új Jeruzsálem Gyülekezet; Boldog Isten Gyülekezete; stb., na és az összes különböző külföldi felekezetet nem is említve!


Csakhogy a szent szellem nem a szektásságot munkálja, hanem az "egy testhez" való tartozást, erről is világosan beszél az Újszövetség.


Írod, hogy vannak, ahol szélsőségesen csinálják, de mi az, hogy szélsőségesen? Gondolkodjunk már egy picit, természetfeletti erőmegnyilvánulások csak kétféle forrásból származhatnak: az Istentől és a démonoktól. És nincs középút, nincs olyan, hogy ez még éppen belefér, hogy az Úrtól jön, ami szerinted csupán "szélsőség" az nem az Úrtól jön, és hivatokzom a korábbi érveimre. Sajnos annyira figyelmen kívül hagyjátok Jézus szavait az Ő nevében ténykedő hamis csodatevőkről, démonűzőkről, mintha ott se lenne! De hát ugye jól tudjuk, hogy épp ezért fognak beteljesedni azon szavai is, hogy sokakat félrevezetnek majd. Nyilván sokakban egy szemernyi kétely sincs afelől, hogy ezek a csodák az Úrtúl jönnek, Jézus viszont pont ilyen embereket fog megtagadni.


Ahol pedig a démonűzések hamisak, ott a csodák is egyértelműen ugyanígy hamisak, mivel az Úr "asztala" és a démonok "asztala" valóban olyan messze van egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Én pedig csak azt tudom mondani, hogy meneküljetek az ilyen helyekről!


"A 18-19.vers egyértelműen már hívőkről beszél,mégis szabadulásra volt szükségük,ami meg is történt a bűnvallásuk után."


Nem tudom, én itt nem olvasok olyat, hogy a hívőkből démonokat kellett űzni, csupán ennyit:

"A hívők közül is sokan eljöttek, megvallották és elbeszélték ilyenféle mesterkedéseiket."


Gondolom "mesterkedés" alatt azt értik, hogy Jézus nevében próbáltak meg démonokat űzni, azonban ezek a hívők még nem voltak keresztények, csupán Istenben hívők.


"Pál figyelmeztet,hogy az ördögnek ne adjunk helyet.Vagyis ez keresztényként is lehetséges.Egy keresztény is eleshet például szexuális bűnökben amivel ajtót nyithat démonok előtt és ilyenkor szükség lehet szabadító szolgálatra.


Én memigazán hiszem, hogy itt Pál szószerint értette volna ezt, és szószerint csak a démoni megszállásra utalt volna. Ugye nem csak ez az egyetlen trükk van az Őrdög tarsolyában? Hanem ahogy mondod is, paráznaságra és egyéb bűnökre csábíthat minket, ezeknek nem szabad, hogy helyt adjunk. Az, hogy "Ördögöt" mondott, mutatja, hogy nem szószerinti démoni megszállásról figyelmeztet, mert akkor inkább azt mondta volna, ne adjunk helyet a démonoknak, Ördögből ugyanis csak egy van: Sátán. Így viszont valószínű az Ördög alatt a gonoszt érti, vagyis minden gonosz kísértést. Legalábbis szerintem.


Ráadásul abból, hogy valaki szexuális bűnt követ el, egyáltalán nem következik az, hogy démonok is fogják megszállni. Ahogy írtad is, ehhez okkultizmus kell. Vagyis kapcsolatot kell teremteni a démonokkal, legalább is érdeklődést mutatni a dolog iránt. Ezt nevezik spiritizmus gyakorlásnak is. Ezt természetesen meg lehet tenni sokféleképpen, de nem érdemes.


"hogy a szabadító szolgálat keresztények felé is szükséges.


Én még mindig nem olvastam egyetlen konkrét példát sem, hogy keresztényeken végeztek volna démonűzéseket, mint a Hitgyüliben. Ez pedig azért van, mert a keresztények megfogadják Pál tanácsát, amit az Efézus 6-ban mondott és magukra öltik az Isten szellemi fegyverzetét:


"Végül pedig: erősödjetek meg az Úrban és az ő hatalmas erejében. Öltsétek magatokra az Isten fegyverzetét, hogy megállhassatok az ördög mesterkedéseivel szemben. Mert a mi harcunk nem test és vér ellen folyik, hanem erők és hatalmak ellen, a sötétség világának urai és a gonoszság lelkei ellen, amelyek a mennyei magasságban vannak. Éppen ezért vegyétek fel az Isten fegyverzetét, hogy ellenállhassatok a gonosz napon, és mindent leküzdve megállhassatok. Álljatok meg tehát, felövezve derekatokat igazságszeretettel, és magatokra öltve a megigazulás páncélját, felsaruzva a lábatokat a békesség evangéliuma hirdetésének a készségével. Vegyétek fel mindenképpen a hit pajzsát, amellyel kiolthatjátok a gonosznak minden tüzes nyilát. Vegyétek fel az üdvösség sisakját is, és a Lélek kardját, amely az Isten beszéde. Minden imádságotokban és könyörgésetekben imádkozzatok mindenkor a Lélek által. Éppen azért legyetek éberek, teljes állhatatossággal könyörögve az összes szentekért; és énértem is, hogy adassék nekem az ige, ha szóra nyitom a számat, hogy bátran ismertessem meg az evangélium titkát, amelynek követe vagyok a bilincsben is, hogy bátorságom legyen azt úgy hirdetni, ahogyan kell."


A hanyattesésről pedig: Nem hiszem, hogy ekkora véletlen létezne a Bibliában, hogy azok közül a történetek közül egyik sem szól hanyattesésről, amikor a szent szellem kiárad az emberre, de te tudod... A hanyattesés a Bibliában az elbukást szimbolizálja, erre is mutattam példákat.

2015. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 A kérdező kommentje:

Kedves Istvan 35 ,


Ha iagz az állitásod, akor elmesélek neked valamit. Pszichiátrián votam kataton skizofrániával kezele, bordeline-személyiségzavarral küszködve, suicide ( öngyilkosság ) hajlammal, megannyi fóbiával. De nem votlam bent lakásos.......ennyi az előzmény.

Majd elmentem egy Istentiszteletre, ahol Jézus nevében gyakorolták a démonűzés szolgálatát ( amit gyűlölsz ) és jó magam ekkor még at se tudtam, hogy Jézust eszik e vagy isszák e ( tehát nem tanultam én róla semmit, csak hallottam felőle ), ezt követően pedig, amit átéltem az fantasztikus volt ( tudom az örödg is átváltoztatja magát világosság angyalává ) valami erőféle leszállt közénk ( persze nem az Úr, hanem az ördög )és én cak elkedzetm köhögni ér prüszkölni, mint egy kisgyerek, majdnm hánytam is ( elnézést ). Megijedetm még saját magamtól is. Ez eltartott 1- 2 óráig ( nem csak velem ). Majd ezt követően. Minden prüszkölésnál, köhögésné mintha valamikfelszakadtk volna rólam, nem értettem az egészet. Aznap este úgy szundítottam, mint eg csecsemő. Majd álmomban egy égi hangot hallottam, ami azt mondta: Akit a Fiú megszabadit, az valósságaal szabaddá lesz.

Másnap felkelve, minta kicseréltek volna, ott belül. Békesség, reménység, hit költözött a szívembe. Egyből tudtím, hogy mintha más ember lennék. Szüleim észrevettek valamit reggel rajtam és megkérdezték, hogy mit történt. Alig hitték el. Ja azt elfelejtettem mondani, hogy előtte cigaretta, pia napi szinten. Aznaptól se pia, se cigi. Én sem tudtam megmagyarázni. Következő héten szüleim is eljöttek velem. Apu, anyu átélte ugyanazt, mint én. Sugárzott az arcu. Syírtak, mint egy csecsemő......

Elkezdtünk arra a hylre járni. Anuyéknak helyreállt aházaságuk oly módon, hogy 50 évesen szült anyám még egy gyereket. manapig is oda járnak és boldogok, mert valami erő ( nem nem Isten, hanem az ördög ) csordultig tölti őket szeretettel és bűneik megbocsátattak. Számtalan bizonyságot tudnék még felhozni ....de minek.

Tehát flmerül bennem egy kérdés.

Ha az ördög szabadított és gyógyított meg bennünket nem lett volna egyszerűbb, ha ezt nem csinálja és szüleim házassága széjjel megy, új gyerekük nem születik, engem pedig hagy a cigi, pia rabságában és akkor már nem élnék, hanem öngyilkossági hajlamaimtól nem szabadított volna meg.

Véleményem továbbra is za, hogy ördög nem űz ördögöt, nem megy neki a saját királyságának. valahogy egy Ige jutott eszembe, de remélem hogy nem veszed sértésnek.

Nem lehet, hogy te is vársz ilyen megtapasztalásokra, cska egyrészt nem mered magadnak bevallani és nem mersz ellen állni az egyházad tanításának?

Másik, ami felmerült bennem, de ezt se vedd sértésnek, hoyg " azt hiszitek, hogy az Írásokban van a Ti örök életetek ", "Kik mindenkor tanulnak de az Igazság ismeretére el nem jutnak....

Különbség van az elméleti, keresztény materializmus között és az újjászülett szív által élt Isten élet között.

Még egy kéréds felmerült bennem:

Szerinted miért van a magukat kereszténynek vallok között, annyi depressziós, idegbeteg, szomorú, xanax-on élő, reménytelenség érzéssel küzdő, kiábrádultsággal megkötözött keresztény. Tényleg nincs szükségük szabadulásra, csak azért mert befogadták szivükbe Jézus Krisztust és egy bizonyos egyház tagjai.

Na még egy kérdés :-))

Én az látom a Bibliában, hogy Isten minden korban szabadított, gyógyított. Ez a kor lenne kivétel,csak azért, mert Igei dolgok csűrésével mindent alá lehet támasztani??

tudod egy olyan ember, mint én, aki mindezt átélte, bármit mondasz nem lehet kizökkenteni, hogy Isten él és személyes közösségégbe lehet vele kerülni és van nyelve, hogy szóljon, van füle, hogy halljon és vannak kezei, hogy gyógyítson.

Azért, mert egy felekezet,azt tanít, amit tanít, a tanítást nyugodtan meg lehet kérdőjelezni és elméedni rajta. A bálványok nem csak fizikia formában vannak jelen egy ember életében, hanem elméjében is ott lehet...és sajnos sokakéban ott van.

No de ez az utolsó írásom. Isten békességét az életedre és életetekre.

2015. dec. 1. 21:10
 55/56 anonim ***** válasza:

Nem csak a gyülekezetekben van ördögűzés, hanem pl. a katolikusoknál is. De ahhoz olyan papra van szükség, aki megkapta a szükséges képzést, és az embernek pszichológussal is kell beszélnie, mert sok betegségnek a tünetei hasonlítanak a megszállottsághoz. Ezért előbb ki kell zárni a betegséget, és aztán lehet ördögöt űzni.

De persze akár az is lehet, hogy az ördög éppen pszichológiai betegséget fog előidézni, ezt senki sem tudja. Említetted a bordeline skizofréniát. Atuskát pont azzal kezelték, de akkoriban még annyira új volt a pszichológia, hogy többet ártottak vele, mint használtak. Meg hát minden ember más és más, tehát lehet, hogy ami az egyiknek segít, az a másiknak árt. (Pl. ne járjon lovas terápiára az, aki fél a lovaktól - már ha egyáltalán van ilyen terápia bármilyen betegségre. Azért remélem, érthető a hasonlat. Ha nem, akkor megmagyarázom.)

Ha az embernek van erős hite, akkor az segíthet legyőzni a gondokat, és az ördög is távolabb fog maradni.

Meg még az ördögűzéssel kapcsolatban: bizonyos értelemben pl. a keresztelés is nevezhető "ördögűzésnek", imádkoznak az emberért, hogy a Sátán kerülje el, és a keresztelendő nevében elmondják a keresztségi fogadalmat (felnőttkeresztelés esetén ő maga mondja el). Ez annyi, hogy válaszolni kell pár kérdésre. Ezek között az első, hogy ellene mondotok-e a Sátánnak.


Amúgy ez az ördögűzés ugyanabban a gyülekezetben volt, ahol a Szent Szellemel betöltekeztek a többiek?

2015. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, kíváncsivá tettél, milyen Istentiszteletre jártál el, pontosan milyen felekezethez tartozik ez a gyülekezet?


"Majd elmentem egy Istentiszteletre, ahol Jézus nevében gyakorolták a démonűzés szolgálatát ( amit gyűlölsz )"


Inkább tartok tőle és itt ismét hihatkozom Jézus szavaira, mert szerinte sokan fognak ilyeneket csinálni az Ő nevében és sokakat félrevezetnek ezzel. Amit ez alapján kijelenthetünk, hogy ha nem is mind, de a karizmatikus közösségek egy jórésze biztosan az Ördög által megvezetett, mert hogy sehol máshol nem prófétálnak Jézus nevében, űznek ki démonokat Jézus nevében, tesznek "annyi csodát" Jézus nevében, csak ezeken a helyeken. Tehát szerintem igenis van alapja, hogy tartok tőlük és mindenkit óva intek ezektől.


"Véleményem továbbra is za, hogy ördög nem űz ördögöt, nem megy neki a saját királyságának."


- "Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben"


- "Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."


"Nem lehet, hogy te is vársz ilyen megtapasztalásokra, cska egyrészt nem mered magadnak bevallani és nem mersz ellen állni az egyházad tanításának?"


Én komolyan kíváncsi vagyok, hogy létezik e olyan felekezet, ahol valóban Isten szelleme munkálkodik ilyen formában, de eddig ennek nem igazán véltem nyomát felfedezni, főleg nem a Hit Gyülekezetében. Ráadásul a Bibliából elég jól levezethető, hogy a csodáknak már az elsőszázadban meg kellett szünniük, és az is, hogy miért.


"Szerinted miért van a magukat kereszténynek vallok között, annyi depressziós, idegbeteg, szomorú, xanax-on élő, reménytelenség érzéssel küzdő, kiábrádultsággal megkötözött keresztény. Tényleg nincs szükségük szabadulásra, csak azért mert befogadták szivükbe Jézus Krisztust és egy bizonyos egyház tagjai. Na még egy kérdés :-))

Én az látom a Bibliában, hogy Isten minden korban szabadított, gyógyított."


A gyógyításról csak annyit, hogy az elsőszázadi keresztények sohasem használták a szent szellemet hittestvéreiken gyógyítás céljából, pedig lett volna erre lehetőségük bőven. Helyette csak meglátogatták beteg testvéreiket és a többit az Istenre bízták. Én meg ezt látom a Bibliában. Még maga Pál is betegséggel küzdött. S mint mondtam, ugyanígy arra sincs példa, hogy hittestvéreiken kellett volna démonűzéseket végezni, mit gondolsz ez miért van? Nyilván mert felvették az Isten szellemi fegyverzetét, amiről Pál apostol is írt (Efézus 6:10-20).

2015. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!