Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényekhez, Kérdés?

Keresztényekhez, Kérdés?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki ,


Mi a véleményetek egye gyülekezetekben, főleg karizmatikusoknál látható "Szent Szellem"-betöltekezés és a Kundalini-Jóga között? ha valaki nem tudná a Kundalini jóga kézrátétellel történik és az emberek ott is rázkodnak, remegnek, önkivületi állapotba, transzba kerülnek. Mi a véleményetek?



2015. nov. 28. 19:35
1 2 3 4 5 6
 11/56 Roland G. ***** válasza:
36%

Nekem az a furcsa,hogy sok helyen ahol a Bibliát hirdetik,csak száraz szavak hangzanak el természetfölötti megnyilvánulások nélkül,pedig a Bibliában mindig követték a hívőket karizmatikus jelenségek,manifesztációk.Ma ugyanúgy gúnyolják és démonizálják e jelenségeket,mint Jézus vagy az apostolok idejében.Jézus mondta,hogy a nevében fognak történni ilyen jelek,de mégis némely ember ennek ellenére nem ismeri Őt.Ez igaz,csak nem szabad mindenki elutasítani aki Jézus nevében gyógyulásért,szabadulásért imádkozik és a csodák megtörténnek,ugyanis az apostolok Jézus intését figyelembe véve folytatták a gyógyító,szabadító szolgálatot és a Szentlélek különös,furcsa megnyilvánulásai kísérték őket ez után is.

Az alábbi sorokról érdemes lenne elgondolkodni a karizmatikus jelenségek kritikusainak.(Természetesen mindent meg kell vizsgálni az Írás fényében,mert e területen is történtek/történnek visszaélések)

Íme:A görög eksztaszisz szó jelentései


Eksztázis: görögül eksztaszisz, egészen pontosan kiállást, kilépést jelent, jól visszaadja a magyar magánkívül van, önkívületben van kifejezés. Az Újszövetségben többféle állapot leírására szolgál: 1. Olyan mély megdöbbenés, amelytől az ember egészen magánkívül van, teljesen összezavarodik (ahogyan magyarban azt mondjuk: nem tért magához a meglepetéstől). 2. Az eksztaszisz szóval jelölték azt az állapotot is, amikor valaki Isten Szellemétől elragadtatott állapotba került. Ez járhatott az érzékek teljes vagy részleges felfüggesztődésével egyidejűleg bekövetkező önkívülettel, amelynek során látomásokban is részesülhetett az érintett (Csel 10:10–17, 11:5; 2Kor 12:1–4); vagy pedig különös viselkedés- és beszédmóddal is (2Kor 5:13: "ha eksztázisban vagyunk, Istenért, ha józanok vagyunk, értetek van"). Ez utóbbi is előfordulhatott a csodák hatására a Jézus körül tartózkodók körében. Jézust is azért akarták hazaszállítani rokonai, "mert azt mondták róla, hogy eksztázisban van" (Mk 3:21). E fordításban mi a különböző jelentéseknek megfelelően a következő kifejezésekkel adtuk vissza: 1. magánkívül volt a megdöbbenéstől; 2. elragadtatásba került, önkívületi állapotban volt stb.(Forrás:Új Exodus magazin)

2015. nov. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
74%
És az miért rosszabb, ha mondjuk a whiskey, vagy drog visz ilyen állapotba? És mondjuk Isten nevére iszunk?
2015. nov. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 Roland G. ***** válasza:

Lucifer-666!


Ne lázadozz megint :DDD

2015. nov. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%
Csak próbára teszem a hited, és lehetőséget adok arra, hogy engem is megerősíts benne (meg másokat). :P
2015. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 Roland G. ***** válasza:
Menthetetlen vagy :D (Viccelek)
2015. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

Roland G ,


A kérdésem arra irányult, hogy hogy teszel különbséget a Kundalini jóga által "betöltött" állapot és a Szent Szellem által betöltött állapot között?

2015. nov. 28. 22:25
 17/56 Roland G. ***** válasza:
44%

Az egyik a Biblián alapszik,tehát a hívők bibliai tanítást kapnak a témáról és Jézus neve által történik.Jézus van a középpontban,és a nevében kérik a Szentleket .Jézus azt mondta,hogy ha Szentlelket kérünk az Atyától,akkor ő nem fog mást adni.(más szellemet)

A kundalini-jógánál ezek nincsenek jelen.A megnyilvánulások lehetnek hasonlóak,ahogyan a fáraó emberei is leutánozták Mózes csodáját,de az eredmények különbözőek.Pünkösdkor a Szentlélek vétele után egyből Jézust hirdették és sokan megtértek,a jógás jelenségeknél ez nincs így.Ezek alapján lehet a kettőt megkülönböztetni.Ahol nincs megtérés és Jézus neve nem dicsőittetik meg,ott más szellemek működnek. (Akiknek bibliai világnézete van,az abban hisz,hogy a világban 2 természetfölötti forrás van:Isten és sátán,Szentlélek és démonok.Ez sokaknak bolondság és megbotránkoztató,de ez áll az Írásban)

2015. nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

Roland G ,


Köszönöm a válaszod. Valahol értem, hogy mit akarsz ezzel mondani. hadd mondak valamit. Olyan közösségből jöötem ki, ahol a Toronto-blessing elért minket is. Dőltek jobbra, balra, töltekeztek rendesen. Persze Jézus nevében. Az eredmény: Megosztás, betegségek, skizofrénia, lelki meghasonlások, szeretetlenség...Én távolró néztem ezt az egészet. Ott voltam de távolról néztem. Kb az láabbi párbeszédek zajlódtak le:

- MI van testvér te nem vettél Szent Szellemet?----kérdezik kedves testvéreim.

- Köszönöm, az imámban mindig eggyé lvado vele és úgy veszem.

- ÁÁ az úgy nem jó.......

Mára a gyülekezetben nyoma sincs szeretetnek, egymás iránti szipátiának, empátiának de az a legrosszabb, hogy istenfélelem, istennek tisztelete nyomokban sem fellelhető.

ÉS EZ BORZASZTÓ.

Ezért nem értem ezt az egészet....

2015. nov. 28. 22:50
 19/56 anonim ***** válasza:
80%

# Kérdezőnek, a 18-ra


Igen, én is ezt tapasztalom, ezért írtam a 2. számú válaszban amit írtam.


Assperrimus is pontosan ezért ellenséges velem illetve másokkal, mert ő hitgyülisként szintén be van töltekezve a Szent Szellemmel. :) Legalábbis saját bevallása szerint. :))


Megmutatkoztak a gyümölcsök, ahogy Roland is írta. :)))

2015. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 Roland G. ***** válasza:
25%
Ez sajnálatos.Amúgy az a gyülekezet ahol elkezdődött a "Toronto-blessing",mára már alig működik normálisan,se növekedés ,semmi.Biztos,hogy kezdetben Isten munkája volt,de amiket leírtál azok rossz gyümölcsök,és érthető is a reakciód.A karizmatikus gyülekezetekben sajnos vannak ilyen jelenségek,amik számomra is elgondolkodtatóak,de vannak ahol kordában tudják tartani a szélsőségeket.Sokszor történik olyan -és az egyháztörténelem is bizonyítja-hogy egy-egy biblikus tanítást túlhangsúlyoztak és átestek a ló másik oldalára,akár erről,akár másról van is szó.Nem könnyű válaszolni ezekre a kérdésekre,őszintén mondom...Nekem az a véleményem,hogy nagyon nagy megújulásra van szüksége a karizmatikus mozgalomnak,gyülekezeteknek (is) a tanítások terén és más területeken is.Sok mindent kéne újragondolni a Biblia tükrében.Én továbbra is hiszek a Szentlélek karizmáiban és abban is,hogy lehet ezekkel egészséges módon együttműködni,aminek jó eredményei lesznek:hit,istenfélelem,és ami a legfontosabb,Isten és egymás szeretete!
2015. nov. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!