Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényekhez, Kérdés?

Keresztényekhez, Kérdés?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki ,


Mi a véleményetek egye gyülekezetekben, főleg karizmatikusoknál látható "Szent Szellem"-betöltekezés és a Kundalini-Jóga között? ha valaki nem tudná a Kundalini jóga kézrátétellel történik és az emberek ott is rázkodnak, remegnek, önkivületi állapotba, transzba kerülnek. Mi a véleményetek?



2015. nov. 28. 19:35
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:

Kedves Istvan35 ,


Most kicsit jobban végig olvastam kommentedet. csak egy kérdés feléd:

Jézus a Szent Szellem által mindenkit meggyógyított vagy voltak olyanok, akiket nem?

Jézus csak Lázárt támasztotta fel az adott pillanatban, vagy voltak Lázár környékén más halottak is, akiket nem támasztott fel?

Köszönöm válaszod.

Amúgy nem értem, ha Brazil kunyhóban támaszt fel Isten , akkor az mennyivel más, mintha Berlinben?

Egy embernek bármennyi bízonyítékot fel lehet hozni, ha ragaszkodik az elméjében megfogant bálványhoz, akkor azt semmi sem tudja ledönteni.

2015. nov. 29. 20:46
 42/56 Roland G. ***** válasza:

Kérdezted,hogy meddig maradjon az ember hűséges a gyülekezetéhez.


Nehéz erre válaszolni mert tökéletes gyülekezet nincs.Legalábbis az enyém nem az mivel ÉN oda járok. :)

Pál által pásztorolt korintusi gyülekezetben ezek a problémák voltak többek között:megosztás volt,mivel egyesek Pált,mások Pétert,megint mások Apollóst fogadták el tekintélynek,egy részük pedig úgy gondolkodott,hogy nekik nincs szükségük szolgálati ajándékra.Volt aki vérfertőzésben élt és nem "rakták helyre"az illetőt,mások lerészegedtek az Úrvacsora alatt,és valószínű,hogy voltak olyan alkalmak,amikor csak nyelveken szólás volt igehirdetés nélkül stb.Pál mégis Isten gyülekezetének nevezi,és a hívőket elhívott szenteknek.Isten Jézus vérén keresztül néz az egész Egyházra és nem a tökéletességünk,teljesítményünk alapján ítél bennünket igaznak,hanem a Krisztusba vetett hit alapján.Nem cselekedeteink szerint,hanem kegyelem alapján viszonyul hozzánk.

Helyetted nem tudom eldönteni.Én maradok hűséges az egész Krisztus Testéhez és a helyi gyülekezethez!

2015. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:

Még az előző válaszomhoz kapcsolva szeretnék írni valamit.

Te azt kérdezted, hogyan lehet megkülönböztetni az ördögöt a Szentlélektől. Én erre írtam, hogy nagyon nehezen, de nem sikerült részletesebben kifejtenem, mert ahhoz össze kellett szednem a gondolataimat, meg már így is egy elég hosszú választ sikerült írnom.


Hogy lehet megkülönböztetni az ördögöt a Szentlélektől?

- A pap, akinél gyóntam, szintén azt mondta, amit már korábban az egyik válaszoló: a gyümölcseiről.

- Szerintem segíthet, ha átgondolod ezeket a kérdéseket (nem muszáj válaszolni, elég, ha csak elgondolkozol rajtuk. Előtte még tanácsos lehet imában kérni, hogy Isten vezessen téged):

a) Van olyan ember a gyülekezetedben, aki a betöltekezés után jobb emberré vált?

b) Hallottál olyat, hogy valamelyik gyülekezetben a betöltekezés után jobb emberré vált valaki?

c)Úgy érzed, hogy jobb emberré válhatsz, ha te is "betöltekezel", remegsz, transzba esel? Egy ilyen eset felindítana valami jóra? (Pl. kedvesebb leszel másokhoz, segítőkészebb leszel, többet adakozol, az iskolában/munkahelyen jobban dolgozol, többet imádkozol, szívesebben átadod a helyed a buszon az időseknek, kismamáknak stb.)

d) Úgy érzed, egy ilyen esemény közelebb visz Istenhez?

e) Hiszel abban, hogy a Szentlélek valóban tesz ilyen különös, furcsa, ijesztő dolgokat?

f) Úgy érzed, egy ilyen esemény megadná a gyümölcsöket (amiket a többiek már emlegettek: istenfélelem, békesség, szelídség, jóság, stb.)? Vagy inkább nyugtalanná tenne?

g) Időnként van ún. "lelki szárazság", vagyis nem mindig érezzük Isten jelenlétét az imában, misén/istentiszteleten, stb. Ez azért van, mert Isten szeretné, hogy ne csak az érzések miatt keressük őt, hanem önmagáért. Akkor is kitartanál Isten mellett, ha nem éreznéd a jelenlétét, vagy ezek a betöltekezések már nem úgy hatnának rád?


Lenne egy kérdésem hozzád. Az Istvánhoz írt reakciódban volt egy ilyen mondat: "Mert, aki már találkozott a Szent Szellemmel, annak már nem az a kérdés, hogy a Szent szellem be tud tölteni e egy embert, hanem az, hogy hogyan tudja megkülönböztetni, hogy démonnal álle kapcsolatban vagy az élő Isten Szellemével ( aki nem tevékeny erő )."

Ezt úgy kell érteni, hogy már te is találkoztál a Szent Szellemmel?

2015. nov. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:

Kedves Antikrisztus ,


Köszi, h normélis vagy. Ha viszaolvasol, akkor írtam, hogy érzékelem a Szentszellem jelenlétét. Imáimban bekerülök Isten jelenlétébe az Ő Szelle által. Szent Szellem nélkül szerintem nicns újszövetség és Szent Szellem nélkül impotens a kereszténység..........

Szóval a lényeg, hogy a vinyogűs, kiabálás, ugrándozás nem feltélenül bízonyítéka s Szent SZellemel való betöltekezésnek, be lehet töltekezni "csendesen" is, ahogy írtam...........

Persze, hogy ismeretk olyat, aki betöltekezett és szent nevetésben tört ki, de utána olyan békesség és öröm lett a családjában hogy csak na.....szóval jó volt a gyümölcse.


A kérdést még mindgi nem nagyon értitek. Ne utolag vezessétek le a gyümölcseiből, hogy na ez bizony a Szent Szellemmel való igazi betöltekezés volt.

Fordítsd meg a dolgot. ELŐRE honnét tudom, hogy ami Szellem jön..az valóban e a Szent Szellem és nem valami démon.

2015. nov. 29. 21:35
 45/56 Roland G. ***** válasza:

Ha egy keresztény Jézus nevében kéri a szentlelket az Atyától,akkor nem fog mást kapni.

"Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, akik tőle kérik." Luk 11:13


Démon nem megy be egy kereszténybe csak úgy.Max ha valami okkult tevékenységet folytat.Egy keresztény közösségben ahol a Bibliát hirdetik,ott nem zajlik okkult,mágikus tevékenység.Nem kell ettől félni!

2015. nov. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:

# Roland


"Démon nem megy be egy kereszténybe csak úgy."


Akkor minek az a rengeteg ördögűzés a pünkösdistáknál?

2015. nov. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy lehetne előre megmondani. Mert, ha valaki jön, akkor azt nem tudhatjuk előre, hogy belénk költözik. Mert simán lehet, hogy valamiért mi kimaradunk abból a dologból, így nem részesülünk benne. De lehet, hogy azt hisszük, kitaláció az egész, és váratlanul jön el valaki.

Szerintem ezt előre nem lehet megmondani, csak akkor, amikor már érzed a jelenlétét.

2015. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 Roland G. ***** válasza:

46#

"Akkor minek az a rengeteg ördögűzés a pünkösdistáknál?"


Jó kérdés.Ez is szélsőség.Mindenhol,mindenkiben démont/ördögöt látni és folyamatosan űzni ami nincs is ott...Egyáltalán nem biblikus.Én hiszek a szabadító szolgálatban,de amit egyes helyeken művelnek az felháborító.

2015. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Roland, írod:

"Démon nem megy be egy kereszténybe csak úgy.Max ha valami okkult tevékenységet folytat. Egy keresztény közösségben ahol a Bibliát hirdetik,ott nem zajlik okkult,mágikus tevékenység.Nem kell ettől félni!"


Igen, egy keresztény nem folytat okkult tevékenységet! Ezzel az írásoddal maximálisan egyetértek és ezzel rátapintottál a lényegre. Bizony az elsőszázadi keresztények között egyetlen egy példa sincs, amikor saját hittestvéreiken kellett volna démonűzéseket végezni, mert ilyen egyszerűen nincs! Akikből démonokat űztek, azok pogányok voltak, s miután megtértek, nem kellett rajtuk újból és újból démonűzést végezni. A Biblis világos, a keresztények azt a tanácsot kapták: „Álljatok ellen az Ördögnek, és elmenekül tőletek” (JAKAB 4:7).


Ebből következőleg az elsőszázadiak között ilyen probléma nem is volt, mert ellenáltak neki. Ahol Isten szelleme munkálkodik, ott az Ördögnek helye nincs!


"Akkor minek az a rengeteg ördögűzés a pünkösdistáknál?"


Jó kérdés.Ez is szélsőség.Mindenhol,mindenkiben démont/ ördögöt látni és folyamatosan űzni ami nincs is ott...Egyáltalán nem biblikus.Én hiszek a szabadító szolgálatban,de amit egyes helyeken művelnek az felháborító."


Bizony hogy Jó kérdés. Valóban felesleges, sőt inkább veszélyes dolgot csinálnak. Erre az általam linkelt kérdésben már rávilágította. Azokon a szeánszokon nem démonüzés folyik, hanem démon befogadás! Ugyanis ha ott valóban démontól megszállott emberek volnának, nem ülnének nyugodtan figyelve az előadást, az Újszövetségből pontosan tudjuk, hogy a démontól megszállott ember nagyon beteg, örjöng, alva jár stb. Volt, akit vastag láncokkal sem tudtak lekötözni, mert szétszaggatta őket. De mikor Jézus kiűzte belőle a démonokat, rögtön megnyugodott.


Jézus nem véletlenül sorolja pont a démonűzést azon cselekedetek közé, amivel mentegetőzni fognak a hamis keresztények... Pontosan azért tette, mert ez nem a szent szellem műve.


A karizmatikus gyülekezetekben külön felfogó embereket kellett állítani, mivel a (báránybőrbe bújt) pásztor tüzes érintésétől hanyatt dőlnek, mint a zsák. Pedig a Biblia azt is világosan megmondja, hogy a szent szellem jelenlétében mindig arcra borul az ember, és ezt a Szentírás más helyeken is megerősíti. „Amikor meghallottam a hangját, amint beszélt, szavának hallatára elájultam és elvágódtam arccal a föld felé.” (Dániel 10:9; 1Korinthus 14:25; 1Mózes 17:3; 3Mózes 9:24; 4Mózes 16:22; 1Király 18:39; Ezékiel 1:28; Dániel 8:17; Máté 17:6; 26:39; Jelenések 7:11; 11:16)


A hanyatt esés ugyanis a Bibliában az elbukást szimbolizálja: 1Mózes 49:18; 1Sámuel 4:18; Zsoltárok 35:4; Ésaiás 28:13


Kedves Kérdező!


A nemkem írt válaszodra amint tudok, reagálni fogok.

2015. nov. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

"Persze, hogy képtelen vagyok. Mert, aki már találkozott a Szent Szellemmel, annak már nem az a kérdés, hogy a Szent szellem be tud tölteni e egy embert, hanem az, hogy hogyan tudja megkülönböztetni, hogy démonnal álle kapcsolatban vagy az élő Isten Szelleméve."


Nos abban én sem kételkedek, hogy a szent szellemmel be lehet töltekezni, én csak a karizmatikusok karizmáiban kételkedem. Jézus világosan beszélt, hogy lesznek olyan emberek (méghozzá sokan!), akik magukat keresztényeknek vallják, csodákat tesznek, démonokat űznek, mindezt Jézus nevében. És azt is világosan megmondta, hogy ezek az emberek sokakat félre fognak vezetni. Szerinted hol máshol kellene keresni az ilyen embereket, ha nem a karizmatikus berkekben? Én csak óvátosságra szeretnélek inteni, mert pl. azok a démonűzések, amiket pl. a Hit Gyülekezetében csinálnak, egyértelmű, hogy nem a szent szellem által történnek! Lásd egyel korábbi válaszomat.


"aki nem tevékeny erő"


Mondjuk azt, hogy Isten általa tevékenykedik. Ahogy az ember például az ujjával érint, Isten a szelleméve, Isten ugyanis szellem: "Az Isten szellem" (János 4:24)


"Jézus a Szent Szellem által mindenkit meggyógyított vagy voltak olyanok, akiket nem?"


"És bemenvén Jézus a Péter házába, látá, hogy annak napa fekszik és lázas. És illeté annak kezét, és elhagyta őt a láz; és fölkele, és szolgála nékik. Az est beálltával pedig vivének hozzá sok ördöngőst, és egy szóval kiűzé a tisztátalan lelkeket, és meggyógyít vala minden beteget; Hogy beteljesedjék, amit Ésaiás próféta mondott, így szólván: Ő vette el a mi erőtlenségünket, és ő hordozta a mi betegségünket." (Máté 8:14-17)


Ap.Csel. 10:38

"A názáreti Jézust, mint kené fel Őt az Isten Szent Szellemmel és erővel, aki széjjeljárt jót tévén és meggyógyítván mindeneket, kik az ördög elnyomása alatt voltak; mert az Isten volt Ővele."


Máté 9:35 "És körüljárja vala Jézus a városokat mind, és a falvakat, tanítván azoknak zsinagógáiban, és hirdetvén az Isten országának evangyéliomát, és gyógyítván mindenféle betegséget és mindenféle erőtelenséget a nép között."


De természetesen voltak olyanok, akikket nem, hiszen nem járt mindenhol, nem került minden beteggel közvetlen kapcsolatba. Ha így értetted a kérdést, akkor ilyen értelemben nem gyógyított meg mindenkit.


"Jézus csak Lázárt támasztotta fel az adott pillanatban, vagy voltak Lázár környékén más halottak is, akiket nem támasztott fel?"


Halottfeltámasztásból már egy kicsit kevesebb van, de Jézus ezt is paracsba adta. Nem, nem támasztott fel mindenkit, de ettől függetlenül a Biblia ugye azért még mindig beszámol részletesen kilenc személy feltámadásáról, melynek szemtanúi is voltak? (1Királyok 17:17–24; 2Királyok 4:32–37; 13:20, 21; Lukács 7:11–17; 8:40–56; János 11:38–44; Cselekedetek 9:36–42; 20:7– 12; 1Korintusz 15:3–6 ).


Tehát azért elég sokszor történt ilyen is, pláne ha még azt is számításba vesszük, hogy nem feltétlenül került lejegyzésre minden csodatétel, ami az elsőszázadban történt.


"Amúgy nem értem, ha Brazil kunyhóban támaszt fel Isten , akkor az mennyivel más, mintha Berlinben? Egy embernek bármennyi bízonyítékot fel lehet hozni, ha ragaszkodik az elméjében megfogant bálványhoz, akkor azt semmi sem tudja ledönteni."


Nem, nekem akkor is különös, hogy egyetlen olyan csodatétel sincs, ami hiteles bizonyítékokkal alátámasztott lenne. Mint mondtam, az elsőszázadiaknál ez nem lett volna probléma, a halottfeltámasztás sem! És igen, márpedig éngem megyőzne, ha egy 3 napja halott fickót feltámasztanának, elismerném, hogy ez isteni csoda.


De persze mivel Isten visszavonta a karizmákat, amint azok betöltötték céljukat, ezért ilyenre én nem is számítok. A jelenlegi karizmatikus "csodatevéseket" nem a szent szellem munkálja, ezért ezek erőtlenek.

2015. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!