Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények hogyan állnak...

A keresztények hogyan állnak ahhoz a kérdéshez, hogy a Föld összlakosságában a NEM keresztényekhez viszonyítva bizony kisebbségben vannak?

Figyelt kérdés

[link]


A Föld lakosságának kb. 60%-a -de mindenképpen a többség véleménye szerint- nem Jézus Krisztus az üdvözítő út. És ők is ugyanazzal érvelnek mint a keresztények: a miénk az egyedüli üdvözítő út és ti fogtok elkárhozni. És ők is szentül meg vannak győződve az igazukról, akár meg is halnak érte. A bugdhizmust és mág pár kis vallást leszámítva tulajdonképpen a nagy vallások kirekesztőek.


2014. máj. 22. 21:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom nem érdekli őket a téma.
2014. máj. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%
Ők kérlekszépen mind a pokolban fognak égni. Nem keresztelkedtek meg. Ez van :)
2014. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen de a többség meg ugyanezt mondja rólatok. :) Ez van.
2014. máj. 22. 21:21
 4/23 anonim válasza:
Akkor majd kiderül kinek volt igaza :)
2014. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Basszus, ez még így is rengeteg keresztény! Ha tippelnem kellett volna a számukat, a linken lévő érték 2/3-ára tippeltem volna csak. :(
2014. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%

Jézus 12 apostollal kezdte meg munkáját... Nem a mennyiség számít.

Egyébként meg semmi gond azzal, hogy sokan másban hisznek, az az ő kultúrájuk, nagyon szép és Istennek tetsző életet élhet egy muszlim, egy buddhista, egy hindu, stb...

2014. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Pont erről beszélek: miből gondolod hogy neked van igazad?

Mert meg van írva? Mert Isten szava? Nekik is az. Ők is hisznek teljes szívükből és teljes elméjükből. Ezen az alapon tökéletes és csalhatatlan magabiztossággal hiszik hogy ők vannak jó helyen. Nekik te vagy a "más szép kultúra".

2014. máj. 22. 21:58
 8/23 anonim ***** válasza:

"Igen de a többség meg ugyanezt mondja rólatok. :) Ez van."


"Rólunk"? Félreértettél, kedves kérdező, én nem vagyok keresztény. A stílussal, iróniával igyekeztem érzékeltetni ennek a hülye felfogásnak a fonákságát. Egyébként ez is a kereszténység egyik ellentmondása: isten mindenkit egyenlően szeret, de a világ nagyrészét élből arra ítéli, hogy a pokolban égjenek, csak azért, mert nem őt imádják? Nonszensz.



Én azt vallom, hogy a menny és pokol metaforikus fogalmak, nem létező helyek és nem a kereszteltség dönt róla, hogy az ember hol végzi. Hanem a döntéseink, hogy megbocsátunk-e, és hajlandóak vagyunk-e felülírni az ego vágyait.



Bár nem a kérdésre válasz, hadd osszak meg veletek egy kis történetet:



A pokol kapui


Egy Nobushige nevezetű katona elment Hakuinhoz - a zen mesterhez - és a következő kérdést tette fel neki:

- Valóban létezik Paradicsom és Pokol?

- Ki vagy te? - kérdezte Hakuin.

- Szamuráj vagyok - válaszolta a harcos.

- Te? Szamuráj? - kiáltott fel Hakuin. - Miféle uralkodó fogadna fel téged testőréül? Hiszen olyan a képed mint egy koldusé!

Nobushige annyira feldühödött, hogy már-már kardot rántott, de Hakuin csak folytatta:

- Szóval kardod is van. Biztosan az is olyan tompa mint a fejed!

Amint Nobushige kardot rántott, Hakuin megjegyezte:

- Innen nyílnak a Pokol kapui.

E szavakra a katona - megértvén a mester tanítását - visszadugta kardját a hüvelyébe és fejet hajtott.


- És innen a Paradicsomé - mondta Hakuin.

2014. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ok, bocsi.
2014. máj. 22. 22:11
 10/23 anonim ***** válasza:

Hoy egy kérdésben sok különböző válasz létezik, az összeegyeztethető azzal, hogy a válaszok közül csak az egyik igaz.

De a kereszténység alapvetően küldetést jelent a hívők számára, vagyis egyáltalán nem szokatlan ,hogy nem dőlhetnek nyugodtan hátra, igenis nem csak térítendő emberek léteznek, de olyanok is, akik esetleg támadják a kereszténységet. Utóbbi fontosabb és közvetlenebb kérdés, mint hogy egyébként hová is kerülnek haláluk után.

2014. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!