Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényekhez, Kérdés?

Keresztényekhez, Kérdés?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki ,


Mi a véleményetek egye gyülekezetekben, főleg karizmatikusoknál látható "Szent Szellem"-betöltekezés és a Kundalini-Jóga között? ha valaki nem tudná a Kundalini jóga kézrátétellel történik és az emberek ott is rázkodnak, remegnek, önkivületi állapotba, transzba kerülnek. Mi a véleményetek?



2015. nov. 28. 19:35
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:

Kedves Asperrimus,


Köszönöm válaszod. A vonysítás, eksztázis, ugrálás, elesés nem nem feltélenül bízonyítéka a Szent Szellemel való betöltekezénsek. Szent Szellemmel úgy töltekeztem be és mind a mai napig, hogy mikor kinyitom a számat imára, akkor még fizikia síkon ís érzem, hogy jön a Szent Szellem és kezd "bele mosni" az Úr jelenlétébe és kezd átitatni engem. És a bennem lévő Szellem kezd felugyogni a bensőmból. Szóval véleményem szerint ez is Szetnt Szellemmel való betöltekezés. Nem kisíérik olyan jelenségek, amiket előbb leírtam.

Ha olvastad Roland G-vel való levelezésemet, akkor láathatod, hogy ez a fajta, Jézus nevében történt Szent-Szelem vétel mit eredményezett a közösségünkben. Nyelvekn szóltak, imádkoztak, majd jött a " Jéus nevében töltsd be őket Szent Szellem....".

Az eredmények: meghasonlások, szeretetlenség, pártütések, skizofrénia, durva betegségek, Isten félelem hiánya stb stb. Persze lehet, hogy a fejemben kevertem össze az ok-okozat dolgot.De ezek a e jelenségek előtte nem voltak meg. A legnagyobb "betöltekezők" lettek a leghidegebb emberek.

Ezért mindazt értem, amit írsz, de sajnos nem válasz a kérdésemre.

Persze értem, h az Örökkévaló jelenléte tud ilyen "tüneteket" produkálni, de gondolom ezeknek az eredménye lenne: békesség, Isten félelem, szeretet stb......

Ezért még misnig nem értem, hogy hogy lehet különbséget tenni......tána persze lehet a gyülülcseoről visszanézva.........DE ELŐTTE, HOGY LEHET, mikor mgnyitom magamat annak az erőnek???

Nem tudom érted e, amit írni akarok, remélem, hogy jól fogalmaztam.

Előre köszi a válaszod.

2015. nov. 29. 09:51
 32/56 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A véleményemet én is leírom. A kundalini Jóga, meg az összes keleti "természet gyógyászati" ág, ami természetfeletti forrásból gyógyít, illetve az angykontrollt, homeopátiát stb... Ezek mind démonoktól származnak, gondolom ez egyértelmű abból, hogy nem Jézus tanításai, az evangélium van a középpontban.


Ami a karizmatikus gyülekezeteket illeti, az nem fogja őket szentesíteni, hogy ott Jézus nevében teszik a csodákat, ugyanis Jézus pont ilyen embereket fog megtagadni eljövetelekor:


"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! Nem a te nevedben prófétáltunk- é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők.” Mt.7,21-23


Márpedig magukat kereszténynek valló, csodákat tévő, démonokat űző emberek csakis a karizmatikus egyházakban vannak!


Bár szokták ezen verseket úgy is magyarázni, hogy itt valójában arról van szó, hogy a csodatevéseket ezeknél az embereknél is a szent szellem munkálja, csupán nem élnek Istennek tetsző életet, ezért utasítja el őket Jézus. De hogy a Csodákat a Sátán műveli azt igazolja a 2Tesszalonika 2:9:


"Mert ennek a törvénytiprónak az eljövetele a Sátán munkája a hazugság minden hatalmával, jelével és csodájával" (2Tesszalonika 2:9)


Illetve a Máté 24 fejezetében feljegyzett versek lehetnek még fontosak nekünk:


"Amikor Jézus az Olajfák hegyén ült, odamentek hozzá tanítványai külön, és ezt kérdezték: „Mondd meg nekünk: mikor lesz ez, és mi lesz a jele a te eljövetelednek és a világ végének?” Jézus így válaszolt nekik: „Vigyázzatok, hogy meg ne tévesszen valaki titeket! Mert sokan jönnek majd az én nevemben, és ezt mondják: Én vagyok a Krisztus! - és sokakat megtévesztenek." (3-5)


Később pedig Jézus egyenesen a hamis Krisztusok, hamis próféták ismertetőjegyei közé sorolja a csodákat:


"Akkor, ha valaki ezt mondja nektek: Íme, itt a Krisztus, vagy amott: ne higgyétek! Mert hamis krisztusok és hamis próféták állnak majd elő, jeleket és csodákat tesznek, hogy megtévesszék - ha lehet - a választottakat is. Íme, előre megmondtam nektek! Ha tehát azt mondják nektek: Íme, a pusztában van, ne menjetek ki! Íme, a belső szobákban, ne higgyétek! Mert ahogyan a villámlás keletről támad, és ellátszik nyugatig, úgy lesz az Emberfiának az eljövetele is." (23-27)

2015. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
Illetve ezen linkben a 27-es válaszomat ajánlom még figyelmedbe: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..
2015. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:

Kedves Istvan 35 ,


Köszönöm válasod. De kicsit távol vagyunk egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Amiket leírtál, nem ezen dolgokra vonatkozott a kérdésem. Még mielőtt vallásháború kezdődne, kérlek, hogy ne tereljük e dolog felé a kérdésemet. Nem az akérdés, hogy vannak e csodák, vannak e gyógyulások vannak e démonűzések....

Köszönöm

2015. nov. 29. 10:29
 35/56 anonim ***** válasza:

"Ezért még mindig nem értem, hogy hogy lehet különbséget tenni......utána persze lehet a gyümölcseiről visszanézve......DE ELŐTTE, HOGY LEHET, mikor megnyitom magamat annak az erőnek???"


Aki valóban Vele töltekezik be, az nagyon határozottan felismeri Őt, és rögtön rá is döbben, hogy eddig (akár éveken át) nem is Őt tapasztalta meg, hanem csak áltatta magát ezzel.


És utána valóban jönnek a gyümölcsök: A "szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség" (Gal 5,22). "Akin az Úrnak lelke megnyugoszik: bölcseségnek és értelemnek lelke, tanácsnak és hatalomnak lelke, az Úr ismeretének és félelmének lelke." (Ézs 11,2)


Minél jobban betöltekezett valaki a Szent Szellemmel, az annál szerényebb és alázatosabb. Mindenkinél ez a Szent Szellem legelső megnyilvánulása, ez alól nincs kivétel. Akinél ez nem így működik, az nem a Szent Szellemmel töltekezett be.


Van még egy fontos összefüggés az aszkézis és a Szent Szellemmel való betöltekezés között. Az első keresztények között azért volt annyi csodás jelenség, mert méltóak voltak rá.


Az első keresztények rengeteget böjtöltek. Gyakran virrasztottak, ami nem csak azt jelenti hogy fönt maradtak az éjszaka, hanem azt, hogy végig a zsoltárokat imádkozták. Munkájuk végzetével a rászorulókat keresték fel, nekik segítettek a ház köröli munkákban. Arról nem is beszélve, ahhoz, hogy vasárnap hajnalban összegyűljenek az Eucharisztiát megünnepelni, ezért sokszor órákat kellett gyalogolniuk oda és vissza.


Valljuk be, a mai karizmatikusok közül (meg mások közül is) csak nagyon kevés emberről lehet azt elmondani, hogy felvállaltan az átlagnál szerényebb körülmények között él, hogy lemondva a kényelméről másokon tudjon segíteni. Kevés hívő az, aki böjtöl, virraszt, és rendszeresen a felebarátaihoz jár önzetlenül segíteni.


"És szerinted az ember meddig legyen hűséges gyülekezetéhez? Vagyis, ha azt látja, hogy a dolgok nem jó írányban vannak, hogy a kenetnek nyoma sincs, a tanok nem Igeiek, hogy megy a halandzsa, meg az emberi erőlködés, akkor meddig tartson ki az ember?"


Egy pillanatig sem. Semmi értelme, hogy a jelenléteddel saját magadat is becsapd, meg másokat is a tévedésükben erősítsél meg, hogy jó úton járnak. Ez káros a te lelkednek is, meg mások lelkének is. Jézus az életszentséget várja tőlünk, nem az álszentséget.


Az, hogy mások hogyan élik meg ezt, abba nem nagyon tudsz beleszólni. De a saját hitéletedet magadnak kell kézbe venned. Ha már eljutottál odáig, hogy világosan látod, hogy ez nem jó, akkor nem szabad a rosszhoz ragaszkodni.


Lehet, hogy nem fogsz rögtön találni egy jobb közösséget. De nem is kell sem erőltetni, sem siettetni. Az ilyen helyzetekre pont aktuális Jézus tanítása: "Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván." (Mt 6,6)


Imádkozzál otthon, olvasd a Bibliát, és a Jóisten előbb-utóbb el fog vezetni abba a közösségbe, ahova téged szánt. :)

2015. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod ,


Nem értek egyet, amiket írtál, de köszönöm. Szóval a kérdés még mindig áll..olvass vissza

2015. nov. 29. 11:27
 37/56 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból kérdezem (nem akarlak győzködni) hogy pontosan mi vagy mik lennének azok, amivel nem értesz egyet?

(Az előző voltam.)

2015. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

"Nem az akérdés, hogy vannak e csodák, vannak e gyógyulások vannak e

démonűzések...."


A kérdésed ez volt:

"Mi a véleményetek egye gyülekezetekben, főleg karizmatikusoknál látható "Szent Szellem"-betöltekezés és a Kundalini-Jóga között?"


Elég zavaros, de gondolom a különbségre voltál kíváncsi. Arra kértél, hogy ezzel kapcsolatban írjuk le a véleményünket. Nos az én véleményem az, hogy semmi különbség nincs, mert mindkettő Sátán műve. (Mondjuk azt veheted különbségnek, hogy az egyik helyen magukat keresztényeknek vallják a tagok.)


Amit írtál, azt azért tetted, mert képtelen vagy elfogadni a véleményemet, azonban akkor írhattad volna ezt is. Ehelyett inkább nem vagy kíváncsi rá, pedig hát nagyon is fontos ezt a kérdést minden kereszténynek pontosan ismerni, mert az élete függ tőle.


Írni akartam még a témában, de eddig nem volt időm.


Kedves Asperrimus, írod:


"Az jelentős különbség az okkultizmus és Isten természetfeletti ereje között, hogy az okkultizmus nagy ívben kerüli a Bibliát, és a Feltámadott és Megdicsőült Jézus Krisztus emlegetését."


Tényleg csak ez az egy különbség van? Természetesen nem, ugyanis ha ez így akkor nem mondhatta volna Jézus, hogy az Ő nevében fognak nagy jeleket és csodákat tenni, amivel aztán sokakat félrevezetnek ("ha lehet, még a választottakat is") Ők bizony nagyon is emlegetik Jézust: Uram Uram! Nem a te nevedben..."Sőt, el is hiszik magukról, hogy tényleg Jézus nevében a szent szellem erejével munkálkodtak, holott ez nem igaz és Jézus ezért meg is fogja tagadni őket.


Nos kedves Asperrimus, szerinted hol vannak ilyen emberek? Merthogy vannak, és hogy itt nem a természetgyógyászokról beszélt Jézus, ezek tények!


Van viszont egy tuti tippem, amivel ki lehet szűrni a Sátántól származó csodatevéseket.


Azt tudni kell, hogy az elsőszázadi keresztények a gyógyítás ajándéka mellett Istentől megkapták a halottfeltámasztáshoz való erőt is a szent szellem által, tehát együtt működött az evangélizálás, a gyógyítás és a halott feltámasztás:


”Elmenvén pedig prédikáljatok, mondván: Elközelített a mennyeknek országa. Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, ördögöket űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok.” (Máté 10,7-8)


Bizony itt elbuknak a karizmatikusok is, meg a "természetgyógyászok" is, hiszen a belőlük áradó szellem halottat támasztani nem tud, miként tudták ezt azok, akik valóban Isten szent szellemével rendelkeztek. (vö.2 Király 4:37; Lukács 8:54-55; János 11:43-44; Csel 9:40; 20:9-10)


Írod, hogy: "Semmilyen más lehetőséged nincs, ugyanis a Sátán bármit le tud utánozni."


Hát ezt nem tudja!!


Emlékezzünk csak vissza, hogy az egyiptomi fogság idején a fáraó mágusai még a botnak álcázott kígyóikkal utánozni tudták Mózes Isten által véghezvitt csodáját, de amikor a port tetvekké változtatta, ezt már ördögi trükkel megoldani nem tudták. (vö. 2Mózes 8:18) Felsültek, mint ahogy korunk karizmatikus hitgyógyítói is hasonlóképpen felsülnek a halott feltámasztás tekintetében, hiszen bennük „más szellem” munkálkodik. (vö. 2Korinthus 11:4)


Ha erről kérdezi őket valaki, akkor hímeznek-hámoznak, és előadják, hogy bizony van náluk halott feltámasztás. Hogy hol? Hát nem valamely városi kórház intenzív osztályán, hanem pl. egy mentőautó rejtett félhomályában, vagy valami eldugott brazíliai falu nádkunyhójában, amiről persze (állítólag) videofelvétel is készült. Csak az nem világos, hogy miért kell ezért olyan messzire menni? Ha csak ott működik a 'szent szellem', akkor itt milyen szellem működik?


De persze nem csak halottat nem tudnak feltámasztani, hanem még gyógyítani se rendesen. Az esőszázadi keresztények süketeket, bénákat, vakokat, némákat gyógyítottak meg egy szempillantás alatt, a karizmatikusoknál mégis miért nincsen ilyen? Miért nincs egyetlen hitelesen dokomentált csodagyógyítás sem? Az elsőszázadiaknál ez nem lett volna probléma, mert ők valóban bírták a szent szellemet.

2015. nov. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

Asperrimus, megnéztem, amiket mondtál, de semmilyen hókuszpókuszt nem találtam benne. Jézus meggyógyította a betegeket és kiűzte az ördögöket. Az ördögtől megszállottak valóban ijesztőek lehettek, de csak addig, míg ki nem ment belőlük az ördög (lásd a gadarai megszállott történetét). A Biblia nem ír olyat, hogy Jézus a Szent Szellemmel betöltekezve rángatózni kezdett volna.


Kedves kérdező! A Szentlelket és az ördögöt valóban nehéz megkülönböztetni egymástól. Én is jártam már hasonlóan, mint azok, akik ott voltak a közösségben. Nálam nem egészen ez volt a helyzet: nem mentem el semmilyen gyülekezetbe, ahol ilyen szertartáson részt vehettem volna, ugyanis katolikus vagyok. Az ördög mindig ott kísérti meg az embert, ahol tudja: téged a gyülekezetben, engem a zenében. Igen, a zenében. Nem csináltam semmi különöset, csak zenét hallgattam, és énekeltem. Egyszer csak úgy éreztem, mintha valami betöltene. Mintha egy másik személlyel találkoztam volna odabent, akivel eggyé váltunk. Ez többször is megtörtént, és ilyenkor mindig fura dolgokat csináltam. Volt, amikor "táncolni" kezdtem, vagyis inkább idétlenül ugrabugrálni. Volt, hogy felugrottam az ágyra, ahonnan leugrottam, mintha egy ismerősöm öngyilkosságát akartam volna utánozni, eljátszani. De olyan is volt, amikor az a Valaki lerántott a földre, és ülve, fekve szerencsétlenkedtem. Amikor ez a Valaki eltöltött, nagyon jó érzés volt, boldog voltam, de tudtam, hogy valami nincs rendben. Egyre inkább megismertem őt, megtudtam Róla, hogy egy határozott személy, nagy hatalma van, és hihetetlenül magabiztos. Képes lenne akár ölni is, és lenne hatalma és tekintélye ahhoz, hogy akár az egész világot meghódítsa, mert annyira határozottan tud beszélni. Amikor eggyé váltunk, olyan akartam lenni, mint Ő, de éreztem, hogy az a hitemmel ellentétes lenne, hiszen Jézus szelídséget tanított.

Volt, amikor ez a szellem/lélek kapcsolatba került velem, a határozottsága akkor is látszott, de mégis más volt, szentnek tűnt. Ugyanaz a személy volt, de máshogy viselkedett. Néha azt hittem, hogy ilyenkor a Szentlélek szól hozzám, és nem tudtam, hogy most akkor mi van, hogy akkor most ők ketten ugyanazok-e, vagy az a lény, akivel táncoltam, nem is létezik. Azt gondoltam, hogy csak a zene miatt voltam dilis, és már kezdtem elhinni, hogy a Szentlélek beszél hozzám.

Tegnap, amikor gyónásra készültem, akkor jöttem rá, hogy ez a valaki nem lehet a Szentlélek, mert Ő nem ilyen. Akkor jöttem csak rá, hogy én az ördöggel találkoztam, a különös éneklések alkalmával az ördöggel töltekeztem el. Szégyelltem is magam, amiért nem tudtam az ördögöt megkülönböztetni a Szentlélektől.


Ha ilyen embereket látsz, akkor jobb, ha vigyázol velük. A Szentlélek (vagy Szent Szellem) ilyen nem csinál, mert nem akarja ilyen módon felhívni az emberek figyelmét. Az ördög az, aki ijesztő dolgokkal mutogatja hatalmát, és próbálja elcsábítani az embereket. Engem a zenén keresztül, téged a gyülekezeten keresztül, másokat a káros szenvedélyeken (drog, ital, stb.) keresztül. Mindenkit ott kísért meg, ahol a legjobban tud.


Rájöttem arra, hogy életemnek ez volt a legszörnyűbb időszaka, sosem volt nyugalmam, békém.

2015. nov. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:

Kedves Istvan35 ,


Írod "Amit írtál, azt azért tetted, mert képtelen vagy elfogadni a véleményemet, azonban akkor írhattad volna ezt is. "

Persze, hogy képtelen vagyok. Mert, aki már találkozott a Szent Szellemmel, annak már nem az a kérdés, hogy a Szent szellem be tud tölteni e egy embert, hanem az, hogy hogyan tudja megkülönböztetni, hogy démonnal álle kapcsolatban vagy az élő Isten Szellemével ( aki nem tevékeny erő ).

Ezért kérlek, hogy ne indítsunk el egy vallásháborút. JT vs karizmatikusok.

Válaszaiddal azért nem tudok mit kezdeni, még ha rengeteg Igével alá is támasztod ( hangsúlyozom bármilyen teológiát lehet fabrikálni az Igéből ), mert aki találkozott Isten Szellemével, az már nem tud mit kezdeni az Ige csűrésekkel, csavarásokkal.

Antikrisztus válasza szimpatikus, mert saját tapasztalait írja le a szellem viágból és nem az száraz elméleteket gyárt, hanem azt írja le, amit megtapasztalt.

Kélrek ne legyetek ellenségesek egymással Istavn35 meg Asperrimus. Érveiteket, ellenérveiteket bárhol lehet olvasni...ezzel már nem tdok mit kezdeni

És könyörgöm az, akinek véleményével nem értek egyet az e írja, hogy "aki pedig velem nem ért egyet az a Biblival nem érte egyet, aki pedig a Bibliával nem ért egyet, az Istennel nem ért egyet.

2015. nov. 29. 20:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!