Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten csak a tetteket nézi...

Isten csak a tetteket nézi vagy a szándékot is?

Figyelt kérdés

2015. nov. 23. 02:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 A kérdező kommentje:
De amúgy is kit érdeklek? Van másnak is gondja, több, rosszabb. Bár ne lenne. Számomra más öröme az öröm, ha az illető nem gonosz. Sajnos nem tudok bízni senkiben. Az önzetlenséget meg csak kihasználják az emberek. Az egóm meg van akkora, hogy a csőcseléket ne támogassam. Bár ahogy szeretem magam úgy utálom is.
2015. nov. 30. 03:47
 72/78 A kérdező kommentje:

És gyűlölök sajnáltató szöveget mondani is...csak szerettem volna kiadni. Bocsi.

Amúgy sem válaszoltál, hogy szereted-e a csoki pufit...

2015. nov. 30. 03:50
 73/78 A kérdező kommentje:
Soha nem voltam és nem leszek az aki lenni akartam. Bár semminek sincs értelme. A nyitott gondolkodás és a belső értékekre fogok fókuszálni...csak ez számít már. Mindent magunkért és egymásért teszünk.
2015. nov. 30. 03:55
 74/78 A kérdező kommentje:
Most már megbántam, hogy írtam. Nem kell írnod semmit. Ez az én hibám is. De van ahol nem érdemlik meg az emberek a szenvedést, ahol jó emberek szenvednek fzikailag és lelkileg is jobban. Engem az nem vígasztal, hogy talán majd Jehova feltámasztja őket.
2015. nov. 30. 11:31
 75/78 KZitus ***** válasza:

Szia


"Hát én szívesen megszabadulnék úgy a dühtől, mint Jehova." - szerinted Jehova hogyan szabadul meg a dühtől?


"Te megölnél engem kedves Zitus, ha Jehova megparancsolná?" - soha nem ölnélek meg, mert élet-párti vagyok(Jehovától tanultam), és Jehova sem adna ilyen parancsot egyetlen szolgájának sem.

A szülőd valamelyike adnaneked olyan parancsot, hogy öld meg a testvéredet?

Isten az Atyánk, és nem öleti meg egyik gyermekével a másikat. Figyeld meg Káin és Ábel történetét.


"Azért akarsz másokat Jehova tanúnak, mert számítanak vagy mert Jehova parancsát követed?" - amikor házról-házra járok, nem az a célom, hogy valaki Jehova tanúja legyen. Az a célom, hogy minél többen ismerjék meg Jehovát, mert annyi hazugság és gyalázat éri őt az emberek részéről, akiket Sátán megvakít, hogy az már fáj.2Kor 4:3, 4

Egyrészt. Másrészt igen, Jehova parancsát teljesítem, ami a Máté 24:14; 28:19-20 ban is le van írva.


Tudod, ha annó valaki becsönget hozzám(úgy mint én mostanában), soha nem hallgattam volna meg:-)

Mert előítélettel voltam a tanúk iránt. Úgy, hogy most hatalmas törelemmel viszem Isten jó hírét a saját hozzáállásomból kiindulva:-)


Szép estét, és remélem szép álmokat is kívánhatok neked:-)

2015. dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 KZitus ***** válasza:

Későn vettem észre, hogy nem kérsz a válaszomból. Kérlek ne olvasd el.



Huh, most olvastam el azt, amit tegnap előtt éjjel írtál.


Hát nem semmi hangulaatban telt az éjszakád!! Sajnálom, hogy a közeliektől kell szenvedned, és tudom hogy nem vígasztal az, hogy sajnos nem vagy egyedül a hasonló problémával.

Annak a nőrokonnak nagyon eltorzult világképe van, és valószínűleg a rengeteg rossz döntéséért, ami ami romba döntötte az érzelmi és gondolatvilágát, most másokban keresi a hibát saját szerencsétlen életéért. Hát tényleg Isten mentse meg azt a meg nem fogant gyermeket a világrajövéstől. Sokat szenedne. Egészséges gyereket csak egészséges(mentális) felnőtt tud nevelni.


Ha jól értem, még egyetemista vagy? Mennyi ideig kell még egy fedél alatt lenni az "idegesítőddel"? Mert az édesanyád és nagyid gondja lehet akár közös megoldás is.


Vigyázz az éjszakai sörözéssel, nehogy mire befejezed a tanulást,rászokjál, és már csak az a "mankó" tud majd segíteni. Sajnos a környezetemben nem kevéss az ilyen. A ti, fiatalik gongda még az is, hogy keveteknek van pozitőív világképe... ez megint nagyon lehangoló, és romboló lehet. Remélem veled nincsen így.

A munkával kapcsolaatban amiről írtál, hát azt tapasztalom, ha nincsen lehetőség valamilyen vállaalkozásbaa kezdeni, akkor csak ki van szolgáltaatva az ember a multiknak. De valamiből csak kell élni, fizetni a számlákat...



" hogy szereted-e a csoki pufit..." - azért nem írtam erre, mert nem tudam mi a "csoki pufi". De egyébként elég sok mindent szeretek, ami csoki, csokis :-)


"Soha nem voltam és nem leszek az aki lenni akartam." -????? Miért?


" Bár semminek sincs értelme." - bocsika, de ez is olyan, amit nem értek:-) Már mért nelle valaminek értelne?



" Mindent magunkért és egymásért teszünk." - ez egy szép keresztényi gondolat. Csak meg kell valósítani.


Most látom, hogy nem kérsz a válaszomból. Bocsánatot kérek. De ha már leírtam, elküldöm...:-(

2015. dec. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 A kérdező kommentje:

"Későn vettem észre, hogy nem kérsz a válaszomból. Kérlek ne olvasd el. "

Nagyon édes vagy, hogy írtál. Nem úgy gondoltam, hogy veled bármi bajom van. Hanem nekem nem kellett volna írnom soha semmit.


"Vigyázz az éjszakai sörözéssel, nehogy mire befejezed a tanulást,rászokjál, és már csak az a mankó tud majd segíteni."

Nem fogok. Soha nem javított semmin az ital. Csak fejfására ittam.


Nem baj, hogy nem válaszoltál a csokis pufira :D

Csak olyan aranyosan hangzott, azért írtam.


Jól fogok aludni (miattad), álmodj te is szépeket!

2015. dec. 2. 22:34
 78/78 KZitus ***** válasza:
Nahát nem semmi vagy. Mindig meg tudsz valamivel lepni:-)
2015. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!