Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten csak a tetteket nézi...

Isten csak a tetteket nézi vagy a szándékot is?

Figyelt kérdés

2015. nov. 23. 02:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 KZitus ***** válasza:

Üdv.


Az egyik videót tévesen kétszer küldtem, nos a harmadik ez:(hatha lesz kedved ezt is megnézni


[link]

de ez is érdekes:

[link]

2015. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 KZitus ***** válasza:

Őszinte leszek, belenéztem ebbe:

https://www.youtube.com/watch?v=Hf03_sRVXxs


de nem az én világom...ez tényleg ennek a világnak a végterméke. Elnézésed kérem:-)

2015. nov. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 A kérdező kommentje:
Nekem sem a világom. De a jó a zenéje. És lesz benne fájdalom...
2015. nov. 28. 12:57
 54/78 A kérdező kommentje:
Inkább arra adj tanácsot, hogy a düht és agresszivitást hogy vezessem le az elnyomás vagy rossz dolgok helyett, ha a sport vagy a Biblia nem elég.
2015. nov. 29. 00:42
 55/78 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, vannak olyanok, akik kegyetlenséget érdemelnek és maximum a fájdalom tudja őket és a magány megtisztítani. A veszteség, a megalázás, vagy megfenyítés.

Legalábbis én nem tudok szeretettel állni olyan emberekhez, akik akik azt akarják kihozni belőlem, ami bennük található és undorító.

2015. nov. 29. 00:49
 56/78 A kérdező kommentje:
De legalább most csak idegesen alszom. Olyan jól esne tőrni és durva dolgokat beszélni....
2015. nov. 29. 00:51
 57/78 KZitus ***** válasza:

Szia


Érdekes dolgokat írsz:-) de vajon mit jelentenek?

pl.

"Nekem sem a világom. De a jó a zenéje. És lesz benne fájdalom..." - miért jó neked ha fájdalmat érzel? hiszen rendes körülmények között az ember nem szereti a fájdalmat


"Inkább arra adj tanácsot, hogy a düht és agresszivitást hogy vezessem le az elnyomás vagy rossz dolgok helyett, ha a sport vagy a Biblia nem elég." - a düh, és az agresszivitás az elméből indul ki. Tehát a forrását kell megszüntetni. Vagyis hogyan, mi által kerül oda? Mi az, ami kiváltja a dühöt és az agresszivítást?

Azt írod a sport és a Biblia nem elég. Hát attól függ... Ha csak olvasod, és nem fogadod meg a tanácsát, akkor tényleg nem elég

pl.

Káin, amikor dühös volt Ábelre, Isten figyelmeztette, hogy a dühe rossz irányba viszi, bajt hoz rá. Megfogadta a tanácsot? Nem. Pedig magától Istentől kapta!

Mit is mondott Isten neki?: „Miért gerjedtél haragra, és miért lett lehangolt az ábrázatod? Ha jót cselekszel, abból vajon nem felmagasztalás származik? De ha nem cselekszel jót, akkor a bűn ott lapul a bejáratnál, és rád vágyódik. És te vajon uralkodsz rajta?” 1Mózes 4:6,7

Ez számodra menyire elfogadható tanács?


"Úgy érzem, vannak olyanok, akik kegyetlenséget érdemelnek és maximum a fájdalom tudja őket és a magány megtisztítani. A veszteség, a megalázás, vagy megfenyítés." - biztosan konkrét dologra, vagy személyre utalsz, így ezzel a mondatoddal nem tudok mit kezdeni.

Mert iért érdemelne valaki kegyetlenséget....?


"Legalábbis én nem tudok szeretettel állni olyan emberekhez, akik akik azt akarják kihozni belőlem, ami bennük található és undorító." - ha arra gondolsz, hogy valaki saját magára(hasonlatosságára) akar átformálni na az senkinek sem sikerülhet..- nézd meg a politikusokat. azt szeretnék, ha a tömegek úgy látnák a ddolgokat, ahogyan ők akarják. Sikerül ez nekik?


" Olyan jól esne tőrni és durva dolgokat beszélni...." - ez minek lenne jó? Mit adna neked? Megnyugodnál? Aligha. Akkor....?

2015. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 KZitus ***** válasza:

Akkor dühös az ember, ha nő benne a belső feszültség. De mi váltja ki? Tisztázd magadban a forrását. Közelebb kerülsz ahhoz, hogy megszabadulj tőle.

A düh olykor évek alatt halmozódik és nő. De meg lehet szabadulni tőle:-)

2015. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 A kérdező kommentje:

Hát én szívesen megszabadulnék úgy a dühtől, mint Jehova.


Te megölnél engem kedves Zitus, ha Jehova megparancsolná?

2015. nov. 30. 00:34
 60/78 A kérdező kommentje:
Azért akarsz másokat Jehova tanúnak, mert számítanak vagy mert Jehova parancsát követed?
2015. nov. 30. 01:37
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!