Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten csak a tetteket nézi...

Isten csak a tetteket nézi vagy a szándékot is?

Figyelt kérdés

2015. nov. 23. 02:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 KZitus ***** válasza:

Köszönöm, hogy elmondad a véleményedet a kérdésemre.


Én is csak azt tudom írni, hogy mind a kettőt nézi.

Mivel a képmására teremtett, mi is hasonlítunk abban Istenre, hogy ha kitűzűnk magunk elé egy célt, általában mindent megteszünk, hogy elérjük azt. Miért kíséri figyelemmel ezt Isten? Mert ha például azt a célt tűztem magam elé, hogy ragaszkodom az isteni alapelvekhez, és törvényekhez, akkor támogat engem ennek a célomnak az elérésében. Nem hagy magamra ebben. Ez egy leírhatatlanul jó érzés:-)

A tetteket meg azért nézi, mert bizonyítanom velük, hogy komoly az elhatározásom. Erről ezt írta Péter: „Mivel mindezek így fel fognak bomlani, ügyeljetek arra, milyen embereknek is kell lennetek a szent viselkedés és az Isten iránti odaadás tetteiben” 2Péter 3:11.


Leírnád neked mi a véleményed az általad föltett kérdésről? mert biztosan van neked is:-)

2015. nov. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 KZitus ***** válasza:

Mivel éjfél utántól nem alszol, aggódom érted, és ráadásul azt kéred, imádkozzunk érted! Egészségügyi problémád van?, azéert vagy álmatlan?

Remélem nem, mert(ismerem sajnos) az nagyon el tudja rontani a következő napot(napokat)!

Csak remélem, és kívánom, hogy - nem.

2015. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 A kérdező kommentje:

Kedves Zitus!


Nekem az a véleményem, hogy legfontosabb a szándék, a tett, majd a hit. És ahogy Pál mondaná a szeretet.

A szándék mutatja meg igazából, hogy kik vagyunk. A tett viszont alátámasztja.

Sajnos a tett viszont lehet ellentétes a szándékkal. Soha nem voltam a híve annak, hogy a cél szentesíti az eszközt, gondolom nem kell kifejtenem, hogy miért. A tettnek mindig hatása lesz függetlenül a szándéktól, ami igen nagy változásokat eredményezhet. De még mindig jobb, ha a szándék mögötte legalább nem rossz. A legjobb, ha nincsenek rossz tettek. De attól mert a rossz tettek nem jöttek létre, ha a szándék megvan, csak a lehetőség még nincs, nyugodtan rossz tettnek tekinthető a rossz szándék (az már nem kísértés vagy hezitálás)...


Az öngyilkosos cikket azért linkeltem, mert szerintem a gyilkos tettesek mind hívők voltak. Tehát volt hitük. Szóval azért, mert valaki hisz, még lehet bűnös. Most a hitet imádó hívők biztos jönnek majd az élőhit fogalmával, meg azzal hogy aki valóban hisz, azt Jézus irányítja. (szerintem ez önámítás). Akik pedig gyerekeket öltek trükközésből és meggyónták (a katolikus felfogás szerint halálos bűnt követtek el). Nem csak gyilkosnak tekinthetőek, hanem öngyilkosnak. Mert Isten nem csak a tettet nézi. Nem olyan mint egy jogszabály, amit ki lehet játszani és akkor majd jól hátba fog vágni, hogy beleváló csávó vagy és velem a helyed. Trükközéssel semmit sem lehet elérni. Ha valakit azért támogatok, hogy gödörbe essen, az is bűn.

Nem a hit szükségességét akarom vitatni, csak azt mondani, hogy Isten minimum annyit vár el, hogy ne tegyünk rosszat. Bár szerintem azt is, hogy jó emberek legyünk (legalább szándékban).


Persze ezzel lehet vitatkozni...


Semmi komoly, csak ez az üresség...Már ahhoz sincs erőm, hogy aludjak, az idegeim meg szétégnek...és csak én vagyok a hibás miatta.

De legalább a metál zene enyhíti:)

https://www.youtube.com/watch?v=g9oQsXjkN7w

2015. nov. 24. 22:01
 24/78 A kérdező kommentje:
Remélem neked az életed fenékig tejfel :)
2015. nov. 24. 22:10
 25/78 A kérdező kommentje:
Igazából nekem nincs rossz életem. Az egyetlen rossz benne én vagyok.
2015. nov. 24. 22:12
 26/78 A kérdező kommentje:
Ilyenkor már az van a fejemben, hogy jó lenne aludni, és a kedvenc időtöltésem. De ilyenkor egyre idegesebb leszek.
2015. nov. 25. 01:09
 27/78 A kérdező kommentje:
Jó éjszakát! Rád fogok gondolni, hátha álmodsz valamit. Kiváncsiság. Bár legyen inkább szép álmod!
2015. nov. 25. 02:11
 28/78 KZitus ***** válasza:

Kedves Lucifer


Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet. Nagyjából egyetértek vele, csak kicsi eltérésekkel. De lehet, csak nem ugyan abból a szemszögből nézzük:-)

Például

"...Isten minimum annyit vár el, hogy ne tegyünk rosszat." - de milyen rosszat? Emberi szemszögből rosszat?, vagy Isten szemszögéből rosszat? Mert a kettő nem ugyan az.


"Bár szerintem azt is, hogy jó emberek legyünk (legalább szándékban)." - nos ez is! Isten szemszögéből teljesen más a "jÓ ember", mint emberi szemszögéből. Csak egyetlen példa: más véleménnyen van Isten a homoszexualitásról, mint az emberek.


A hit is egy érdekes téma:-)

Mert ha hiszem azt, hogy Isten mindent jobban tud nálam, akkor sokkal könnyebb a törvényeit, alapelveit követni, mert bátran rátámaszkodhatom, amikor nem tudom mit tegyek egy döntés meghozatala előtt. Ha ismerem Isten gondolkodásmódját rengeteg dologban(minden nap, még apró dolgokban is) könnyebb jó döntést hozni, mert tudom azt, Ő hogyan döntene, mit tenne egy adott helyzetben: mert ismerem azokat a tanácsokat, amelyeket ad, a mindennapi helyzetekre. Persze ebben mindig zavar a bűnös alkat, hiszen sokszor nem azt tenném amit Isten tanácsa, hanem ami nekem jobbnak tűnik, vagy könnyebb. De ha az ember egyszer-kéttszer megtapasztalja Isten alapelveinek hasznát(főleg hosszú távon), akkor erősödik az Istenbe vetett hit, és a Neki való tetszés vágya.


Mi a megterhelő a számodra? A munka? viseli meg ennyire az idegeidet? Nem biztos hogy csak te vagy a hibás(bár ezt te jobban tudod).

Nemrég egyik rokonom volt hasonló helyzetben a munkahelye miatt. Sokat beszélgettünk, és végül maga jött rá(rövid leszek), hogy a munkahely arra jó, hogy megéljen belőle, és nem arram hogy az életét elgogyasztja. Végül változtatott és bánja, amiért nem tett korábban már lépéseket. De sokat nem aludt ő sem....

Talán neked is kellene valaki, akivel beszélgetnél a jelenlegi helyzetedről(mindegy milyen jellegű)mert kívülről násként látja az ember:-)


Remélem az éjjel aludni fogol:-)


Egyébként ne gondold, hogy ma bárkinek(nekem sem) könnyű. Ha tudnádd min mentem át az elmúlt két hétben!!!! De ez is csak egy nehézség, probléma, fájdalom, amit meg, és át kell élni. De az élet attól megy tovább és nekünk élni KELL!


Sok múlik a hozáállásunkon:-)

Szzámomra mindig vígaszztaaló a Példabeszédek 10:22, "Jehova áldása az, ami gazdaggá tesz, és ő nem ad ahhoz fájdalmat." A sátáni világot meg ki lehet bírni az Ő segítségével. A segítsége pedig garantált:

"Hiszen te látod a bajt és a nyomorúságot.

Figyelsz, hogy kezedbe vedd azokat.

Rád bízza magát a szerencsétlen, az apátlan fiú,

Te lettél segítsége." Zsoltár 10:14 és ez a lányokra is igaz:-)


Minden jót kívánok neked, főleg azt, hogy érezd jobban magadat:-)

2015. nov. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó kívánságodat, aranyos vagy nagyon! És sajnálom, hogy rossz dolgok történtek az életedben! Kívánom, hogy csak jó dolog érjen ill. szép, hogy minden problémád megoldódjon vagy túl tudj rajta lépni! Sajnos engem nem vigasztal másnak a nyomora, inkább ront a helyzeten...

Azt meg hogy Isten mit akar csak akkor fogom tudni, ha megmondja nekem, személyesen.

Most már jobban vagyok, felejtsük el. Ha imádkoztál, köszönöm.

2015. nov. 25. 18:59
 30/78 A kérdező kommentje:

Ha esetleg tudok valamiben segíteni, írj rám...

Bár attól tartok csak Jehova tudna.

2015. nov. 25. 19:03
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!