Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten csak a tetteket nézi...

Isten csak a tetteket nézi vagy a szándékot is?

Figyelt kérdés

2015. nov. 23. 02:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:

# 9


Baj van a szövegértéseddel. A Filippi levéllel alátámasztottad amit mondtam. :)


A Bibliát érteni is kell, nem pedig csak össze-vissza idézgetni.

2015. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:

"Azt, hogy hittünk-e benne, elfogadtuk-e megváltónknak, imádkoztunk-e hozzá azt nem nézi."


Isten az, aki munkálkodik bennünk. Ha nem fogadjuk be, ahogy hogy teszi?

Ha száddal vallod, hogy Jézus az Úr, és szívedben hiszed, hogy Isten feltámasztotta őt halottaiból, üdvözülsz! Mert szívvel hiszünk, hogy megigazuljunk, és szájjal teszünk vallást, hogy üdvözüljünk.

Higgy az Úr Jézusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házad népe!


Természetesen ide tartozik a lator is, aki halála előtt, jócselekedet hiányában, egyedül hit által üdvözült és ezt maga az Úr ígérte meg neki.


Mit ír a Biblia a cselekedetekről? Ha a hitet tartja egyedüli útnak, hogy befogadva Jézust, higgyünk őbenne, akkor a cselekedettel mi a helyzet?

Efezus 2:9 De nem is a jócselekedetek eredménye, hogy senki ne dicsekedhessen.


Az, hogy Isten elénk rak olyan helyzeteket, ahol, ha bennünk lakik, akkor tudjuk mi a helyes, segítünk, az az ő dicsősége, nem a tiéd. Az üdvösség egyetlen feltétele a hit és Jézus befogadása, nem más. A többi Isten dolga. Aki bízik őbenne, az nem fél. Aki a saját tetteit tekinti üdvösség forrásának

"Azt, hogy hittünk-e benne, elfogadtuk-e megváltónknak, imádkoztunk-e hozzá azt nem nézi."

az még halott. Mert nézi. Nézi a hitet, nézi Jézust bennünk és nézi a hit általi imádságot. Is. A többit, a jótettet pedig ő hozza elénk. Kár, hogy tévúton jársz.

2015. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:

Természetesen a szándékot is.

Pl: ha valaki csak azért jótékonykodik, hogy azzal kérkedhessen, semmit nem ér el vele (na jó, talán annak az embernek jobb lesz az élete, akin segít, de Isten tudja jól, hogy miért tette.) De, ha azért teszi, mert valóban jót akar a másik embernek, akkor az jó.

2015. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 Roland G. ***** válasza:

Mindkettőt nézi!


A cselekedeteket is:"Aki megfizet mindenkinek az ő cselekedetei szerint" Róma 2:6


És a szándékot,motívumot is:"Azoknak, akik a jó cselekedetben való állhatatossággal dicsőséget, tisztességet és halhatatlanságot keresnek, örök élettel;" Róma 2:7


Pál beszél arról,hogy fogságának idején egyesek nem szívből,hanem színből hirdették az Evangéliumot:"Némelyek ugyan irígységből és versengésből is, de mások jóakaratból is hirdetik a Krisztust." Filippi 1:15

Az Evangélium hirdetése jó dolog,de többféle szándékból is lehet hirdetni.Ugyanígy van minden más cselekedetnél is.Például ha jótékonykodom,akkor azt tehetem az emberek iránti szeretetemből vagy pedig azért,hogy mások előtt felvágjak milyen jó ember vagyok.Tehetek jót úgyis hogy közben nem a szeretet motivál,hanem önzőség vagy más alantas cél."És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból."


Isten nézi a tetteket is és a szívünk rejtett szándékait egyaránt!

2015. nov. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
a szándékot első sorban, a korintusi levelekből kiderül ,hogy za azonos tett a szándéktől függően lehet bűn vagy erény is, de számos más helyen, az ószövetségben is világosan kiderül, hogy Isten a szándékot figyeli, a tett mögött rejlő hitelességet, vagy képmutatást, és enyhítő körülménynek tekinti a tudatlanságot (pl nem tudtad, hogy rossz amit teszel) és a jó cselekedetet erősíti ha csak úgy saját lekiismeretből és nem "parancsra" cselekszel
2015. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 A kérdező kommentje:

"ha elmondanád, szerinted van-e különbség a szándék, és az indíték között. "


Van.

Az indíték a tevékenységet kiváltó ok, cselekvést ösztönző körülmény.

A szándék pedig egy elérni kívánt cél megvalósításának elvárása, az arra való törekvés elhatározása.

Röviden: indíték = mozgató ok, lehetőség. Szándék = eldöntött motiváció.


Várom a válaszod, a többieknek köszönöm.

2015. nov. 24. 00:07
 17/78 A kérdező kommentje:
Álmomban a halál imádkozott azért, hogy életben maradjak, s mikor magamhoz tértem, úgy éreztem, hogy megfiatalodtam. :P
2015. nov. 24. 00:13
 18/78 A kérdező kommentje:
Azért ha majd lesz kedved és időd vagy bárkinek, mondhatnátok egy imát az ártatlanokért, árvákért és csonkabonkákért...
2015. nov. 24. 04:02
 19/78 A kérdező kommentje:
Na jó értem is ha lehetne...
2015. nov. 24. 04:04
 20/78 anonim ***** válasza:
A tett is és a szándék is fontos. Egyik sem értékes a másik nélkül, de a sorrend lényeges. A tetteknek hitből és nyilván jó szándékból kell fakadniuk, és tettek nélkül a hit és a jó szándék is kevés. Isten a szívet vizsgálja, mert ha az tiszta, akkor tettekben is megnyilvánul. Lehet hogy a jó szándék úgy tűnik éppen nem éri el a célját, de Isten látja az igyekezetet, és áldása bőven árad.
2015. nov. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!