Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ki az aki...

Keresztények! Ki az aki ismerte Michael Jacksont?! Szerintetek a pokolban van?

Figyelt kérdés

Oké, baromi jó ember volt. Nem csak én szerintem, de jobbá tette a Földet! Én is jobb ember lettem mióta ismerem úgymond és sok más. Igen, de Jehova tanúi volt és nem keresztény. Ezért úgy hallottam simán kerülhet a Pokolba. :( Még ha ebbe is lett bele nevelve és nem tehetett róla...

Én most fogok megtérni, pásztorhoz megyek Gyülekezetbe. :)

DE megőrjít a tudat, hogy egy ilyen ember a Pokolba legyen....


2015. júl. 24. 10:33
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
#10: számból vetted ki a kérdést 👍🏼
2015. júl. 24. 11:43
 12/57 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ha befogadod a szívedbe Jézust, akkor (egyszerűen leírva) nagytakarítást végez benned. Ha van bűnöd, ami gátol a növekedésben, akkor segít felismerni és segít is megszabadulni belőle, de ehhez a te döntésed is kell.

Látod, lehet okoskodni, meg tagadni és gúnyolódni, ez is egy döntés. De lehet hinni benne, átadni az életedet, hogy végre úgy élj, olyan életet élj, amilyet Isten megtervezett neked.

Senki sem állítja hogy egy keresztény nem bukdácsol, hisz bűnben élübk, egy bűnös, kísértésekkel teli világban, de nekünk van reményünk arra, hogy felismerjük és megtérjünk belőle és van ehhez támaszunk is.

Röviden ennyi. De Istentől nem kell félni. Gondolom a szüleidtől sem félsz. :)

2015. júl. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:

Értem.

De nagyon örülnék, ha az igazi kérdésre koncentrálnánk.

2015. júl. 24. 12:55
 14/57 anonim ***** válasza:
84%
Én Jézus hívő vagyok, hiszem, h csak Jézus neve üdvözít. Egyben nagy MJ fan voltam, ma is szívesen hallgatom. Az indító kérdésen én is sokszor elmélkedem. Nem tudni, valójában befogadta-e Jézust, azt csak Ő tudja és Isten. Sokszor nyilatkozta, hogy Ő nem Isten, hanem szívében szeretne olyan lenni, mint Isten, amit a Biblia is tanít, de az üdvösséget pontosan meghatározza a Biblia. Szóval én is csak remélem, hogy üdvözül
2015. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
79%

"Én annyira félek Istentől..

Bármikor eljöhet a végzetem, és akkor ha azelőtt pont valami rosszat tettem... :(

Igaz, még csak 13 vagyok. De bármikor elüthet a kocsi vagy akármi..."


Róma 8,30 A kiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.


Ne félj és vigyázz, nehogy a törvény cselekedetei által akarj üdvözülni. A törvény alapján ismerd fel, hogy bűnös vagy, saját erőből nem tudsz megfelelni Istennek, de azt is ismerd fel, hogy Jézus helyetted betöltötte a törvényt és meghalt a bűneidért. Ezért Isten mindenkit elfogad, aki a Fia elvégzett munkájára hivatkozik.


Róma

10,4 Mert a törvény vége Krisztus [Gal. 3,24. Ján. 3,16.18.] minden hívőnek igazságára.


10,9 Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, [Mát. 10,32.] és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.


10,10 Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal [Zsolt. 116,10.] teszünk pedig vallást az idvességre.


10,11 Mert azt mondja az írás: Valaki hisz [Ésa. 28,16. Zsolt. 25,3.] ő benne, meg nem szégyenül.


Galata

3,22 De az Írás mindent bűn alá rekesztett, hogy az ígéret Jézus Krisztusban való hitből adassék a hívőknek.


3,23 Minekelőtte pedig eljött a hit, törvény alatt őriztettünk, egybezárva az eljövendő hit kinyilatkoztatásáig.


3,24 Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg. [Róm. 10,4.]


3,25 De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.


3,26 Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által. [Ján. 1,12.]


3,27 Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel. [Róm. 6,3.13.14.]


3,28 Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


3,29 Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.


Tehát nem fog elütni az autó, de ezeket a dolgokat én is átéltem.Ezeket a sátán súgja, aki tudja, h jó úton haladsz és próbálja megkeseríteni az életed, de állj ellen az Igével. A sátán már le van győzve, Krisztusban nincs hatalma a hívő felett, sőt, fordítva!


Efézus

6,10 Végezetre, atyámfiai, legyetek erősek az Úrban, és az ő hatalmas erejében. [rész 1,19. Fil. 4,13. 2 Kor. 12,9.]


6,11 Öltözzétek föl az Isten minden fegyverét, hogy megállhassatok az ördögnek minden ravaszságával szemben. [2 Kor. 10,4. Róm. 6,13.23.]


6,12 Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak. [rész 2,2. Gal. 1,16. 2 Kor. 4,4. Ján. 14,30.12,31.]


6,13 Annakokáért vegyétek föl az Istennek minden fegyverét, hogy ellentállhassatok ama gonosz napon, és mindeneket elvégezvén megállhassatok.


6,14 Álljatok hát elő, körül övezvén derekatokat igazlelkűséggel, és felöltözvén az igazságnak mellvasába, [Ésa. 11,5. Luk. 12,35. Róm. 6,13.14.]


6,15 És felsarúzván lábaitokat a békesség evangyéliomának készségével; [Ésa. 9,4. Róm. 5,1.]


6,16 Mindezekhez fölvevén a hitnek paizsát, a melylyel ama gonosznak minden tüzes nyilát megolthatjátok; [rész 2,8.3,12. 1 Pét. 5,8.9. Róm. 8,38.39.16,20. 2 Thess. 3,3. 2 Kor. 11,3. Mát. 5,37.6,13. Zsolt. 7,14.]


6,17 Az idvesség sisakját is fölvegyétek, és a Léleknek kardját, a mely az Isten beszéde: [Ésa. 59,17. 1 Thess. 5,9. Róm. 8,28-30.1,16.]


6,18 Minden imádsággal és könyörgéssel imádkozván minden időben a Lélek által, és ugyanezen dologban vigyázván minden állhatatossággal és könyörgéssel minden szentekért,


Szép út áll előtted, fogadd be Jézust és betölt a Szent Szellemével azonnal és már üdvözülsz is.


Ef

1,13 A kiben ti is, minekutána hallottátok az igazságnak beszédét, idvességetek evangyéliomát, a melyben hittetek is, megpecsételtettetek az ígéretnek ama Szent Lelkével,


4,30 És meg ne szomorítsátok az Istennek ama Szent Lelkét, a ki által megpecsételtettetek a teljes váltságnak napjára.


Apcsel

10,37 Ti ismeritek azt a dolgot, mely lőn az egész Júdeában, Galileától kezdve, az után a keresztség után, melyet János prédikált,


10,38 A názáreti Jézust, [Mát. 3,16. Márk. 1,10.11. Luk. 3,21.22.] mint kené fel őt az Isten Szent Lélekkel és hatalommal, ki széjjeljárt jót tévén és meggyógyítván mindeneket, kik az ördög hatalma alatt voltak; mert az Isten vala ő vele.


10,39 És mi vagyunk bizonyságai mindazoknak, a miket mind a zsidóknak tartományában, mind Jeruzsálemben cselekedett; a kit megölének, fára feszítvén.


10,40 Ezt az Isten feltámasztá harmadnapon, és megadá, hogy ő [rész 1,3. Luk. 24,1. Ján. 20,1. Ján. 21,1.] megjelenjék nyilván,


10,41 Nem az egész népnek, hanem az Istentől eleve választott bizonyságoknak, nékünk, kik együtt ettünk és együtt ittunk ő vele, [Luk. 24,30.43. Ján. 21,12.13.] minekutána feltámadott halottaiból.


10,42 És megparancsolta nékünk, hogy hirdessük a népnek, és [rész 1,8. Márk. 16,15.] tegyünk bizonyságot, hogy ő az Istentől rendelt bírája [rész 17,31. 2 Kor. 5,10. 2 Tim. 4,1. 1 Pét. 4,5.] élőknek és holtaknak.


10,43 Erről a próféták mind bizonyságot tesznek, hogy bűneinek bocsánatját veszi az ő neve által mindenki, a ki hiszen ő benne.


10,44 Mikor még szólá Péter ez ígéket, leszálla a Szent Lélek mindazokra, a kik hallgatják vala e beszédet.


Jézus Veled!

2015. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
0%

kedves kérdező. téves fogalmaid vannak a pokolról. ugyanis a pokol, vagy seol, az emberiség közös temetője. a biblia szerint Jézus is ott volt az alatt a 3 nap alatt, amíg halott volt. azonban a pokolban nem érez semmit az ember, sem időérzéke, sem fájdalomérzéke nincs.


mindenki a pokolba kerül, vagy a seolba, ki hogy hívja. az nemegy kínzókamra, ott senki nem cselekszik semmit, és nem is kínoznak senkit, megnyugodhatsz.


a példaképedet nem bántják.


viszont én kérdeznék most tölled:


szerinted feketének vagy fehérnek fog feltámadni Michael?

2015. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
20%

Ne higgy a szélsőségeknek. Nézdd csak, miért volt Jézus a pokolban Tetsének 3 napos halála alatt:


1 Péter

3,18 Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint;

3,19 A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált,

3,20 A melyek engedetlenek voltak egykor, mikor egyszer várt az Isten béketűrése a Noé napjaiban, a bárka készítésekor, a melyben kevés, azaz nyolcz lélek tartatott meg víz által;


Pokolban az ítéletet várják:

2 Péter

2,4 Mert ha nem kedvezett az Isten a bűnbe esett angyaloknak, [Júd. 1,6.] hanem mélységbe taszítván, a sötétség lánczaira adta oda őket, hogy fenntartassanak az ítéletre;


A pokol is megsemmisül,


Jel

20,13 És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik [vers 12.] szerint.


20,14 A pokol pedig és a [1 Kor. 15,26.54,55.] halál vettetének a tűznek [rész 19,20.] tavába. Ez a [rész 2,11.21,8.] második halál, a tűznek tava.


20,15 És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.


21,1 Ezután láték új eget [Ésa. 65,17.66,22. 2 Pét. 3,13.] és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.


Mi hívők az új földön fogunk élni, ami újjá lesz teremtve. Ne higgy az embereknek, csak a Bibliának! Vigyázz, mert a sátán küldi a hazugságait, gyakran emberek szájával

2015. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre koncentráltam, de nem szoktam hagyni mikor egy olyan ember gúnyolódik, aki nem tud semmit az egészről.


Kérdésre a válasz: csak Isten tudja. Ha befogadta Jézust, akkor van megmentője, ha nem tette meg, akkor nincs.

2015. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
66%
Még ha a pokolban van nekem akkor is a kedvenc énekesem volt és a példaképem még most is. Szerintem az embereket a cselekedeteik határozzák meg és nem a vallásuk. 20/L
2015. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

#19: ha a cselekedetei határozzák meg, miért kerül a Pokolban? :(

Nagyon szeretem! Nincs rá szó.

Akit érdekel nézze meg a Michael Jackson Privát, otthoni felvételei-t (9 részes fent van a youtubeon)

Mondjuk mar a zeneibol is kiderul h milyen ember!


[link]

Az eart song klipje zenéje is hasonlóan szomorú :(



Valaki énekelt neki egy dalt, nézzétek a szövegét:


[link]

2015. júl. 24. 16:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!