Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő fiatalok véleménye...

Hívő fiatalok véleménye érdekelne! Mennyi fér bele nektek a házasság előtt a szexből? Hol a határ? És ha túllépitek?

Figyelt kérdés
Aki csak beszólogatni szeretne, az keressen más helyet, nem véletlenül nem a szexualitás témába tettem ezt. Normális válaszokat szeretnék kapni!
2010. jan. 2. 23:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 A kérdező kommentje:
:)
2010. jan. 3. 14:01
 62/77 Srapnel ***** válasza:
Kérdező, tudom, off-topic, de kíváncsi lennék, mi a definíciód a tudományra.
2010. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
a kérdező nem teológus.
2010. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
"gyümölcseiről ismeritek meg a fát"
2010. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:

Muszáj kérdeznem valamit, kedves Kérdező! Ez a kérdés engem is foglalkoztat (bár nem vagyok házasság előtt álló fiatal). Éppen az a része foglalkoztat nagyon, amit az egyik válaszoló írt: "Ígérjetek Isten előtt egymásnak örök hűséget, a többi csak körítés." Ezek után írtad, hogy az egyházilag nem érvényes.

Ebben igazad van, de ezen a ponton kikívánkozik belőlem néhány gondolat. Ha jól tudom a házasság szentségét nem a pap szolgáltatja ki, hanem a két fél egymásnak. A pap csak tanú, ezt Te is írtad. Nekem ebből az következik, hogy a pap előtti házasság csak az egyház adminisztrációja miatt fontos, (illetve, hogy később ne tudd letagadni), az érvényessége Tőletek, a Ti akaratotoktól függ, nem a pap jelenlététől. (az Isten előtti érvényességre gondolok). Az én véleményem az, hogy a kettesben, Isten előtt tett ígéret ISTENNEK éppen olyan érvényes, mint a pap előtt mondott, a különbség csak annyi, hogy az egyház, mint intézmény nem ismeri el. Attól még Isten igen! Az oka érthető: valahol kézben kell tartani, "földileg" ellenőrizhetővé kell tenni az ilyesmit és ugye ha mindenki csak kettesben, Istennek tenne ígéretet, az egyház számára kaotikus lenne az egész és sokan visszaélhetnének vele, ha utólag letagadnák és mondjuk újra akarnának házasodni. De itt megint előjön, hogy az egyház ugyan nem tudná ellenőrizni, de Isten ettől még tudná, az illető, aki letagadja, hiába hazudik a földi egyháznak, Istennek nem tud!

A Ti számotokra sztem két megoldás van, ha elérkezik az a pont, ahol már nem tudtok tovább várni egymásra:

Az egyik az előbb említett Istennek tett ígéret, ha valóban biztosak vagytok a szándékotokban. Nekem meggyőződésem, hogy ha az egyház nem is, de Isten érvényesnek tartaná és szvsz ez a fontos. Egyházilag meg később meg lehet erősíteni.

A másik: Nem tudom, milyen körülmények akadályozzák meg a házasságotokat, de önmagában azt, hogy egy pap összeadjon titeket, nem tudom, bármi meg tudná-e akadályozni, ha meg tudtok jelenni mindketten, valamint ott a pap is. A körülményeket a szertartás után is tudjátok alakítani.


Mindkét dologról érdekel a vélemyényed!

2010. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 A kérdező kommentje:

"a kérdező nem teológus."


De, a kérdező teológus (is). :)

2010. jan. 3. 14:20
 67/77 A kérdező kommentje:
14.19-es: válaszolni fogok mindkettőre, de csak este, mert most mennem kell.
2010. jan. 3. 14:21
 68/77 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, én még mindig egyetlen ellentmondásnál vagyok leragadva. A házasság előtti szex tiltása miért fontosabb, mint a fogamzásgátlás tiltása? Mert azt te is írtad, hogy az utóbbi számodra nem igazán "számít" vagy nem veszed figyelembe, vagy valami ilyesmi. Akkor ha te megteheted, hogy bizonyos szabályokat mellőzöl, mert érezhetően nem igazán passzolna a mai életvitelünkhöz, akkor az normális, semmi extra nincs benne, viszont ha én azt írom, hogy nálam más dolgok a hangsúlyosak a hit kérdésében, akkor az pusztán kényelemből történik, mert nekem a többit nehéz betartani? Ráadásul ha már itt tartunk, a szex egy természetes dolog, a fogamzásgátlás viszont nem az (nem a fogamzásgátlás ellen szeretnék érvelni ermészetesen). Mégis egy természetes dolog tilalma fontosabb, mígy egy természetellenes dolog tilalma mellőzhető. Akkor most hogy is van ez?
2010. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:

Ha ennyire ragaszkodsz ahhoz, hogy csak a kérdésre válaszoljak, akkor ezt is megteszem.

Szexeltem házasság előtt. Nem bántam meg. Először én is ilyen dilemmában voltam, mint te. Aztán átgondoltam. Megtörtént. Számomra az volt az esküvő. Előtte ígéretet tettem Istennek és neki. A "törvényes" házasságra már nem kerülhetett sor, de nekem akkor is ő marad a férjem örökre. Isten ennyi időt adott nekünk, és én csak köszönni tudom neki, hogy nekem adta őt, akkor is, ha csak ennyi időt tölthettünk együtt.

2010. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
A 4. oldalnál elakadtam a "vitában" és okoskodó okfejtésekben.... Mi szűzen kötöttünk házasságot 5 éve, előtte 3,5 évet jártunk... Ha érdekel a tapasztalatom, írj nyugodtan privátban.
2010. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!