Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő fiatalok véleménye...

Hívő fiatalok véleménye érdekelne! Mennyi fér bele nektek a házasság előtt a szexből? Hol a határ? És ha túllépitek?

Figyelt kérdés
Aki csak beszólogatni szeretne, az keressen más helyet, nem véletlenül nem a szexualitás témába tettem ezt. Normális válaszokat szeretnék kapni!
2010. jan. 2. 23:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
50%

Sziasztok, hadd fogalmazzak meg egy olyan vélemeényt, amivel a "hagyományos keresztényeknél" egész biztosan ki fogom verni a biztosítékot.

1) Lényegtelen, mit mondanak a különféle egyházak és felekezetek. Egyedül Jézus szava a mérvadó.

2) Az apostolok szava nem előbbre való Jézusénál. Előbbiek mégiscsak emberek voltak.

3) Az említett a portoli vélemény ráadásul a korabeli társadalmi (törvény alatti) viszonyok között élő zsidóságból és annak szokásaiból indul ki.

4) Jézus világossá teszi, hogy a tízparancsolat lényege igazából 2 parancsolatban foglalható össze: Szeresd az Urat teljesz szívedből, valamint szeresd felebarátodat mint önmagadat. Innentől a hívők lelkiismeretére van bízva, mit éreznek ezzel a kettővel összeegyeztethetőnek. Értelmetlen dolog egy Krisztust követni akarónak ószövetségi előírásokra hivatkoznia (ahol is a szexuális parancsolat a hatodik helyen áll. Vagyis nem az elején...)

Tehát Te, kedves Kérdező, szerintem tedd föl magadbnak a kérdést: vétkezel-e az Úr és a felebarát iránti szeretet parancsa ellen, ha a pároddal szexuálisan is együtt vagy? Másképp fogalmazva: ártasz vele valakinek?? (a hűség persze feltételezett mindkettőtök részéről).

Ezek után dönts, kőtáblára írt törvényekhez való görcsös igazodás nélkül.

2010. jan. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 A kérdező kommentje:
Az utolsónak: nem a hagyományos keresztényeknél veri ki ezt a bzitosítékot, hanem egyszerűen tele van teológiai tévedésekkel, mindent úgy értelmeztél benne, ahogy neked kényelmes. Ez nem vallási érvelés.
2010. jan. 3. 10:50
 23/77 A kérdező kommentje:
"Innentől a hívők lelkiismeretére van bízva, mit éreznek ezzel a kettővel összeegyeztethetőnek." Pl. ez is. Ha nekem a lelkiismeretem szerint belefér a gyilkolás, akkor hajrá...? Nagyon szabadon értelmezed ezeket...
2010. jan. 3. 10:51
 24/77 Srapnel ***** válasza:
100%

Kérdező!


"Az utolsónak: nem a hagyományos keresztényeknél veri ki ezt a bzitosítékot, hanem egyszerűen tele van teológiai tévedésekkel, mindent úgy értelmeztél benne, ahogy neked kényelmes. Ez nem vallási érvelés."


Karnyújtásnyira vagy a "valódi" megoldástól: Melyik az a gondolatrendszer, ami tele van logikai ellentmondásokkal és hihetetlen csodákkal, egy (azaz 1) darab, emberek által régen írt és nyomtatott könyv az alapja, a rendszert fejükben ápoló emberekben meg gyakran zavart okoz, vagy a mindennapi életben nem a rendszer szabályai alapján élnek, de mégis a rendszer ismerőinek és híveinek tartják magukat? Megmondom: a kereszténység.


Azért érdemes lenne a dolgokat néha úgy magukban is nézni. Vajon mitől alakult ki a kereszténységben a sex ilyen fajta korlátozása? Vajon van köze a feudális rendszerhez (örökösödési problémák megakadályozása)? Esetleg ahhoz, hogy észre vették, bizonyos betegségek nem ütik föl a fejüket, ha az emberek nem szexelnek össze-vissza? Esetleg a könnyebb emberek fölött kontroll? Vagy netán azt vették észre és írták meg jótanácsként, hogy ha az ember össze-vissza dug, akkor kiég lelkileg? Hm?


Miért írtad a kérdésedet? Azt szeretnéd tudni, hogy mi a sex definíciója, vagy azt, hogy mennyire szokták mások áthágni a házasság-előtt-nincs-sex parancsolatot? Miért érdekel, hogy mit gondolnak, ha túllépik, ha te nem is szándékozod (mert olyan biztos vagy a hitedben)? Miért nem kérdezed meg a gyülekezeted vezetőjét? A lelkészt, papot, akivel kapcsolatban vagy? Ha csak úgy magadban gyakorlod a hitedet, akkor mennyire tartható egy könyv (Biblia) releváns információkkal telinek, ha erre a hétköznapi kérdésre nem találod benne a választ? Mennyire vehető komolyan, ha - ahogy nagyon éles eszűen megjegyezted - ahány olvasat, olvasó, annyi értelmezés? Ha ilyen zseniálisan észre vetted a hibáját a rendszernek, miért nem vonod le az egyértelmű és helyes következtetést, miszerint az erkölcsi szabályok nem a Bibliában, tehát nem a parancsolatokban, hanem az emberek fejében és az adott kor kultúrájában rögzítettek?


"Ha nekem a lelkiismeretem szerint belefér a gyilkolás, akkor hajrá...? Nagyon szabadon értelmezed ezeket..."


Ezt egyébként rosszul értelmezted, a válaszíró leírta, hogy nem árthasz senkinek a cselekedeteddel. A gyilkolás nyilvánvalóan ártás, tehát tilos.


Szóval ne haragudj, hogy ateista létemre írtam, de nem bírtam ki...

2010. jan. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:

Nem. Mert ez nem összeegyeztethető a szeretettel, amiről Jézus beszél. Mert ugye ha szeretettek fordulsz mindenki felé, akkor miért ölnél?

Én egyébként úgy gondolom, hogy Jézus ill. Isten megtalálásának semmi köze az egyházhoz.

Igaza van az előtted szólónak. Amit Jézus tanított, azt nem ő írta le, nem általa maradt fent ránk. Az akkori körülmények miatt (valószínüleg), rengeteg olyan dolgot írtak le, ami ma már teljesen értelmetlen, értelmezhetetlen, kivitelezhetetlen.

Gondolj pélául már a termetésnél arra, hogy Isten megteremté a Napot, hogy uralkodjék a nappalon, a Holdat, hogy az éjszakán és a csillagokat. Ezek szerint Isten teremtette a világűrben lévő testeket (hiszen ugye a csillagot távoli naprendszerek napjai), akkor mért nem beszél a naprendszerben lévő többi bolygóról? Köztudott, hogy van idősebb a Földnél. De az nem létezhetett Nap nélkül, így hát akkor nem teremthette Isten a Napot kizárólag a Föld miatt. Látod, ez is egy elavult nézet. Több ilyen is van. Nem tudjuk, hogy hogy kezdődött, és azt sem, hogy Isten pontosan mit akar, vagy mit akart. Sokkal bölcsebb annál, hogy fel tudjuk fogni a szándékait. Lehet, hogy aki lejegyezte sem tudta felfogni, vagy csak rosszul értelmezte. Ha te magadban megtalálod Istent, akkor választ fogsz kapni, és újraértelmezheted eszerint az Írást. Gondolj bele, Jézust hányan nézhették őrültnek? Hiszen ő tudta, hogy ő Isten fia, és hallotta Isten szavát, és tudta a szándékait, de a többi ember nem. ÉS ha ő akkor hallgatott volna a hagyományokra, vagy a többiekre, akkor nem is lett volna meg amit Isten eltervezett. De ő véghezvitte, mert nem a szokásokra stb. figyelt, hanem Isten hangjára.

Hallgass a saját belső hangodra, illetve imádkozz, és Istenre. Segíteni fog.

2010. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki, mert érdekel más hívő fiatalok véleménye, hogy nekik ez hogy megy. De szerintem elég egyértelműen figalmaztam meg a kérdést.


Mókás, ahogy ateistának vallod magad és közben teológiainak LÁTSZÓ értelmezéseket irogatsz. Kb. mintha én írnék úgy a lótenyésztésről szakcikket, csak azért mert már láttam képen lovat:) De nem baj, írj nyugodtan, csak ne haragudj meg, ha kiszúrom a logikai bukfenceket az értelmezésedben.


Amúgy bezsélgettem erről a témáról sokat a barátaimmal, sőt egy fiatal papbarátommal is, de érdekel mások véleménye is, ez ennek az oldalnak a lényege azt hiszem:)

2010. jan. 3. 11:35
 27/77 A kérdező kommentje:
Nem azt kéretm, hogy megtérítsetek vagy beszéljetek le a hitről, mert hogy az hülyeség stb, hanem véleményeket attól akinek esetleg ez szintén gondot jelent. Gondolom nemcsak nekem nehéz ezt összeegyeztetni.
2010. jan. 3. 11:38
 28/77 Srapnel ***** válasza:

"De szerintem elég egyértelműen figalmaztam meg a kérdést."

"Mennyi fér bele nektek a házasság előtt a szexből? Hol a határ? És ha túllépitek?"


Mennyi fér bele: vagyis mi az, ami még nem szegi meg a szabályt, vagyis mi minősül a tiltás szempontjából szexnek. Nem jól értem?


És ha túllépitek: Ha te nem szándékozod és nem fogod túllépni, akkor számodra lényegtelen, hogy akkor 1. mi lesz, 2. mások mit gondolnak.


"Mókás, ahogy ateistának vallod magad és közben teológiainak LÁTSZÓ értelmezéseket irogatsz."


Ez nem teológia, hanem logika és filozófia (némi vallás- és tudománytörténeti háttérismerettel).


"kb. mintha én írnék úgy a lótenyésztésről szakcikket, csak azért mert már láttam képen lovat:)"


Nagyon nem olyan. Ugyanis a lótenyésztés egy szakma, a keresztény vallás pedig az előzőtől eltérően minden ember fejébe el szeretne jutni, tehát a hétköznapi emberhez is. Emiatt mindenkinek joga van erről beszélni és véleményt formálni, akár képzett, akár nem.


"De nem baj, írj nyugodtan, csak ne haragudj meg, ha kiszúrom a logikai bukfenceket az értelmezésedben."


Kíváncsian várom, az általam írottakban mit véltél logikai bukfencnek felfedezni.


"Nem azt kéretm, hogy megtérítsetek vagy beszéljetek le a hitről, mert hogy az hülyeség stb, hanem véleményeket attól akinek esetleg ez szintén gondot jelent."


Nem szeretnélek lebeszélni a hitedről, csak rámutatni arra, hogy a hited jelen pillanatban, a fejedben lévő állapotában nem alkalmas a fenti kérdést megválaszolni, sem megfelelő keretbe helyezni, ezért fölöttébb meggondolandó, hogy talán érdemesebb lenne átalakítani (nem feltétlenül eldobni!).

2010. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de teológiai vitákra nem alkalmas a tudásod, így nincs értelme erről vitatkozni. Meggyőzni meg köszönöm nem kell, tudom mit miért teszek és hiszek. Azt nem írtam, hog át akarom-e lépni a határokat vagy már megtettem-e, egyszerűen csak HÍVŐ fiatalok VÉLEMÉNYE érdekelne. Tényleg olyan nehéz értelmezni a kérdésemet?:))

Örülök, hogy ennyi időd van, hogy a hozzászólásomat mondatonként kivesézted, de nekem ennyi nincs, most megyek, ha errejárok, majd megnézem mit írtál, addig is jó munkát:)

A véleményeknek örülnék továbbra is.

2010. jan. 3. 11:49
 30/77 anonim ***** válasza:

Senki nem akar a hitedtől eltéríteni. Csupán a véleményünket kérdezted, megkaptad. Én hívő vagyok, és nem tartom bűnnek a z újraértelmezést, mert mint előbb írtam (11.35), a nagy része alkalmatlan a mai körülmények között a szó szerinti értelmezésre. Valamint az én úgy látom, hogy nem az tetszik Istennek, aki az egyházat követi elvakultan, hanem aki az Ő szavát. Persze ez nem azt jelenti, hogy akkor menj és ölj, mert szerinted Isten ezt mondja. Csak hogy néha gondolkodni sem árt.

Én úgy gondolom, hogy Isten a szexualitást ajándékul adta nekünk. Hiszen megtehette volna, hogy akár az állatok, mi sem élvezzük a szexet. De nem így tett. Vajon miért? Nyilván nem csak a gyermeknemzés akkor a cél, hanem a szerelmi kiteljesedés, öröm is.

Most itt számodra az a kérdés, hogy valóban annyira biztos vagy benne, hogy a párod lesz örökké az, akit szeretni, tisztelni, akarni fogsz? Ha igen, akkor ebből a szempontból szinte elhanyagolható, hogy házasok vagytok-e, hiszen egész életedben csak egy férfit/nőt fogsz ismerni.

És ha feltehetem a kérdést? Miért nem házasodtok össze? Fiatalok vagytok hozzá? Akkor tegyetek Isten előtt fogadalmat, kössetek Isten előtt házasságot. Ezt úgysem bonthatjátok fel soha, és a ceremónia úgyis csak a körítés.

2010. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!