Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő fiatalok véleménye...

Hívő fiatalok véleménye érdekelne! Mennyi fér bele nektek a házasság előtt a szexből? Hol a határ? És ha túllépitek?

Figyelt kérdés
Aki csak beszólogatni szeretne, az keressen más helyet, nem véletlenül nem a szexualitás témába tettem ezt. Normális válaszokat szeretnék kapni!
2010. jan. 2. 23:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 A kérdező kommentje:

"Bár ez csak tanács,majd te eldöntöd.."


Igazad van részben, csak könyörgöm értsd már meg, hogy egy ilyen "esküvő" érvénytelen, ez kb,. annyira elfogadott, mint amikor az oviban esküvőset játszottunk. Persze fontos kimondani, de ez nem esküvő!

2010. jan. 3. 13:50
 52/77 anonim ***** válasza:

"egyházi szempontból nem házasság az, amit nem egy pap előtt mondunk ki"

Légy szíves, igazold Jézus evangéliumban rögzített szavaival meggyőzően, hogy a keresztény papságnak mint olyannak létjogosultsága van, vagyis hogy az Úr úgy gondolta el, hogy az ő szavai és a mezei hívők közé egy ókori értelemben, pl. lévita értelemben vett papi kasztnak kell ékelődnie. (még mindig a teológiailag tudatlan tévelygő vagyok)

2010. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 A kérdező kommentje:

"a teológia az én szememben nem tudomány"


Nem akarom én sem leszólni amit írtál, de innentől nem igazán hiteles számomra, mert az hogy szerinted mi tudomány és mi nem, az a te dolgod, de a teológia ugyanolyan tudomány, mint a filozófia vagy a matematika. Akkor gondolom szerinted azok sem tudományok. (Amúgy nem szóltad le és van más végzettségem is, szóval mindegy mit gondolsz róla:))

Más a teológia mint tudomány (tudom, szerinted nem az...) és más a hit, szóval eleve két különböz dolgot próbálsz összemosni.

2010. jan. 3. 13:54
 54/77 A kérdező kommentje:
Hasonló problémával küzdő fiatalok véleményére voltam kíváncsi, amior kiírtam a kérdést és nem arra hogy az evangéliumokból igehlyekkel bizonyítsak dolgokat. Javaslom, hogy menj egy olyan oldalra és bárki igazolja neked. Én is megtehetném, de nem célom hogy meggyőzzelek, nem ez a kérdés lényege.
2010. jan. 3. 13:55
 55/77 anonim ***** válasza:

Nem próbálok, olvass vissza, én szóba se hoztam a teológiát, Te olvastál a fejemre teológiai tévedéseket, amikor a hitről és lelkiismeretről beszéltem.

De ismét mondom, kb. annyira érdekel az, hogy teológiailag korrekt-e, amit gondolok, mint hogy teszem azt eléggé marxista-e.

Valószínűleg képzett vagy, de gondolkodhatnál kicsit önállóbban (nem bántásból mondom).

2010. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:

akkor sok szerencsét,remélem nem fogod megbánni,hogy az esküvőig vársz,mert ha a nászéjszakán kiderül a baj,akkor már semmit sem tehetsz,remélem azért ezt tudod...

ez mindenkinek a maga döntése..mindenesetre ez több,mint kockázatosság..

2010. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 A kérdező kommentje:

"nem bántásból mondom"


Hehe, dehogynem...:) De mondd nyugodtan...

2010. jan. 3. 13:58
 58/77 anonim ***** válasza:
13:55: azzal kezdtem, hogy szerintem mindenki kövesse a lelkiismeretét ebben a kérdésben, és ezt Jézus szavaiból véltem levezetni (a két legnagyobb parancsolat), ugye ha hitről beszélünk, az már csak nem baj? Te jöttél erre a teológiával, nem én, köszi.
2010. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 A kérdező kommentje:
Írtam valahol hogy az esküvőig fogok várni vagy vártam? Szándékosan nem írtam, mert mások VÉLEMÉNYÉRE, TAPASZTALATÁRA lennék kíváncsi.
2010. jan. 3. 13:59
 60/77 anonim ***** válasza:
13:58: köszönöm, befejeztem veled. Leírtam, nekem mennyi fér bele: amennyit a lelkiismeretem megenged. Azóta csak kötözködsz.
2010. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!