Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő fiatalok véleménye...

Hívő fiatalok véleménye érdekelne! Mennyi fér bele nektek a házasság előtt a szexből? Hol a határ? És ha túllépitek?

Figyelt kérdés
Aki csak beszólogatni szeretne, az keressen más helyet, nem véletlenül nem a szexualitás témába tettem ezt. Normális válaszokat szeretnék kapni!
2010. jan. 2. 23:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 A kérdező kommentje:
Még egy év, mire összeházasodhatunk. Nem a korunk, hanem a körülményeink miatt (nem anyagiak). Kor szerint bőven, felnőttek vagyunk, nem kamaszok.
2010. jan. 3. 11:56
 32/77 Srapnel ***** válasza:

"Ne haragudj, de teológiai vitákra nem alkalmas a tudásod, így nincs értelme erről vitatkozni."


Remek, ebben társak vagyunk, ui. de facto alkalmatlan a tiéd is, különben nem a gyakorikérdések-en tennél föl egy ilyen kérdést.


"Meggyőzni meg köszönöm nem kell, tudom mit miért teszek és hiszek."


Nem meggyőzni akartam, hanem jó szándékból praktikus kérdéseket föltenni és gyakorlati oldalra terelni a dolgot.


"Azt nem írtam, hog át akarom-e lépni a határokat vagy már megtettem-e, egyszerűen csak HÍVŐ fiatalok VÉLEMÉNYE érdekelne."


Akkor idézek a hívő fiataloktól: "az ateizmus is hit", tehát én is hívő vagyok, vagyis a kérdés hozzám is szól.


Viszont mivel szemmel láthatóan csak azokat a hozzászólásokat fogadod el véleményként, melyek állításai koherensek a te magad által vágyottakkal, ezért valóban fölösleges erről vitatkozni. Te megerősítést vársz, nem véleményeket. További sok sikert!

2010. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 A kérdező kommentje:

"kössetek Isten előtt házasságot."


Oké, de ha ezt ketten tesszük, akkor ez nem házasság, annak pont a szentségi rész a lényege, hogy a pap előtt mondjuk ki. Elég sok a sajátos újraértelmezés a hitedben, ami nem lenne baj, ha nem lenne hibás.

2010. jan. 3. 11:57
 34/77 A kérdező kommentje:

Itt IS feltettem a kérdésemet, de nem csak itt.

Ha a tudásomra is kíváncsi vagy, akkor az egyik végzettségem teológus, tehát nem ijedek meg a vitától, ha a partner tudása is megvan hozz:)

2010. jan. 3. 11:59
 35/77 A kérdező kommentje:
hozzá
2010. jan. 3. 12:00
 36/77 anonim ***** válasza:

Igaz, én nem vagyok hívő, de az egész családom az, és én képes vagyok mások helyzetébe beleélni magam. Ezért merészelem leírni a véleményem nem vallásos létemre is. Úgy gondolom, hogy a Bibliát rengetegféleképpen lehet értelmezni, és ráadásul más szabályok vonatkoznak egy mai emberre, mint egy többezer évvel ezelőtt élőre. Akkoriban még nem volt fontos a szerelem, a nő nem volt egyenértékű a férfivel. A nő egyfajta árunak számított, amivel hozomány járt és a házasság inkább üzlet volt. A Biblia írói, közvetítői egy ilyen korban éltek. A nő szüzessége is egyfajta biztosíték volt a férj számára, egy plusz, amit a hozomány mellé kapott. Nem vallási jelentősége volt,hanem üzleti. És nem utolsó sorban az akkori emberek nem ismerték még a pszichológia fogalmát sem (bár ha ismerték volna, a nő lelki fejlődése akkor sem érdekelte volna őket).


A mai világban fontos a szerelem és az, hogy a pár vonzalom és szerelem alapján válassza egymást. Ma már a férfinak sem a hozomány, vagy a szüzességed számít, hanem az, hogy összeillőek legyetek, hogy szeressétek egymást. Ezt a Biblia írói még nem tudták. Szóval hogyha szereted a párodat és úgy érzed, ő az igazi, nyugodtan feküdj le vele. Ha szerelemből teszed, nem lehet bűn semmiképp. De az szerintem sokkal nagyobb bűn lenne, hogyha szűzen hozzá mennél valakihez, majd kiderülne, hogy az ágyban pl egy vadállat, és egy hónap után el is válnál tőle. Ennek mi értelme lenne? Régen ennek nem volt jelentősége, mert a nő csak egy tárgy volt és tűrnie kellett,mindegy,milyen férjet kapott. De ma már nem így van.Ma már te választhatod meg, kivel akarod leélni az életed. És mielőtt végleg összekötöd vele, miért ne bizonyosodhatnál meg róla, hogy minden téren összeilletek? Ha megveszel valami egész életre szóló, drága dolgot a boltban, kipróbálod előtte, hogy minden jól működik e, nem?

Mint írtam, az én családom vallásos, de egyik nőtagja sem várt a házasságig a szexxel. Bár az való igaz, hogy olyan jól választottak, hogy majdnem mind együtt maradtak az elsővel :)

2010. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
89%
Szia,én helyeslem a felfogásod,gondolkodásod.Ha visszamehetnék az időbe,és megtalálnám a párom,aki hasonló gondolkodású,vallásos akárcsak én,és ugyanazokat valljuk,úgy érzem,hogy tudnák rá várni,sőt akkor már szeretnék is várni.A partner kipróbálásáról csak annyit,hogy ha két ember igazán szereti egymást,bármit meg lehet oldani,nem hiszem,hogy hatalmas akadályok merülhetnének fel szexuális téren,ha az érzelmek dominálnak és vezérlik őket,nem a testiség,vágy... az ember megtanul vágyakozni,és sokkal jobban megtudja becsülni,értékelni később ami az övé lesz.Ez az én szerény véleményem.
2010. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 Srapnel ***** válasza:

"Ha a tudásomra is kíváncsi vagy, akkor az egyik végzettségem teológus, tehát nem ijedek meg a vitától, ha a partner tudása is megvan hozz:)"


Visszatérünk az ókori és modern logikán alapuló érvelés módszeréről a középkori tekintélyelvűséghez?


De ha már ilyen elméleti síkra terelted a dolgot, mint teológia, akkor van itt valami:


Egy kis olvasmány:

[link]


Ebben egy kutatás van leírva, amelyben az emberek moralitását tesztelték kérdőívekkel, amelyekben bizonyos gondolati kísérletbe ültetett dilemmák esetén kellett valamelyik döntést meghozni. Az emberek nem csak nyugatiak voltak (ateisták, hívők), hanem egy Kuna nevű, formális vallás nélküli, közép-amerikai törzs tagjai is.


"...With corresponding minor differences, the Kuna show the same moral judgements as the rest of us..."


"...Hauser goes beyond the philosophers is that he actually does statistical surveys and psychological experiments, using questionnaires on the Internet, for example, to investigate the moral sense of real people. From the present point of view, the interesting thing is that most people come to the same decisions when faced with these dilemmas, and their agreement over the decisions themselves is stronger than their ability to articulate their reasons. This is what we should expect if we have a moral sense which is built into our brains, like our sexual instinct or our fear of heights..."


"...Hauser's point is that such moral intuitions are often not well thought out but that we feel them strongly anyway, because of our evolutionary heritage..."


"The main conclusion of Hauser and Singer's study was that there is no statistically significant difference between atheists and religious believers in making these judgements. This seems compatible with the view, which I and many others hold, that we do not need God in order to be good - or evil."


(idézett vélemények: Richard Dawkins - The God delusion)

2010. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
valójában a csók sem fér bele. maximum az, hogy kézenfogva jártok. nagyon egyszerű megoldást kínálok: mindíg legyen veletek egy harmadik, vagy negyedik fél is. a hívőtársaid között biztos találsz olyat, aki megérti a helyzetedet, és vállalja, hogy segít. ha mindíg van ott egy "gardedám", nem lesz alkalmatok a "bűnbeesésre". ehhez nagyfokú alázatra van szükség, és bölcs előrrelátásra. nekem rengeteg olyen ismerősöm van, aki hasonló cipőben jár, 18-55 éves korig. Jehova tanúinál különösen fontos az általad felvetett problémát orvosolni. akik kiállták ezt a helyzetet, akár több évig is, azok MIND ezt alkalmazták. aki pedig nem alkalmazta ezt, sajnos volt egy ilyen személy nemrég, egy 19 éves lány, ő egy ideig ellenált, de utánna győzött a vágy. túl büszke volt, hogy segítséget kérjen a hittársaitól, úgy gondolta, erős. kiközösítették. és imádkozz sokat, hisz "az ima az erő azonnali forrása". egy másik testvérem is halaszgatta egy ideje az esküvőt, de ő is ugyanezt érezte, mint te. az alábbi döntésre jutott: elment időpontot kérni a polg.hiv-ba, és ketten+két tanúval megesküdnek. az első szabad időpontot lefoglalták. ezzel törvényesítik Isten előtt a kapcsolatukat, 0ft ba kerűl, és később tudnak egy összejövetelt szervezni azoknak, akiknek az eltult "buli" is megfelel. azaz előrremenekült. (persze itt a menyasszony részéről komoly áldozatot kell hozni, hisz elmarad a rengeteg ünneplő tömeg, a rivaldafény, az önfelett nap teljes élménye, DE ISTEN ELŐTT ELFOGADHATÓ ÁLLAPOTBA KERÜLNEK, és kiküszöbölik ezzel is az esetleges bűnt laehetőségét.
2010. jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:

"kössetek Isten előtt házasságot."


Oké, de ha ezt ketten tesszük, akkor ez nem házasság, annak pont a szentségi rész a lényege, hogy a pap előtt mondjuk ki. Elég sok a sajátos újraértelmezés a hitedben, ami nem lenne baj, ha nem lenne hibás.


Na ez a gond a gondolkodásoddal. Mégis, ki előtt kéne esküt tenned? Neked ki a fontosabb, egy pap vagy az Isten? Látod, elveszel a formalitásokban, az egyház berögzüléseiben, ahelyett, hogy Istent találnád meg.

Egyébként mi az a körülmény, ami miatt két ember nem tud összeházasodni? Mégis az mennyibe telik? Akár ketten is a pap elé álltok, ha neked az a fontos, és kimondja.

2010. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!