Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő fiatalok véleménye...

Hívő fiatalok véleménye érdekelne! Mennyi fér bele nektek a házasság előtt a szexből? Hol a határ? És ha túllépitek?

Figyelt kérdés
Aki csak beszólogatni szeretne, az keressen más helyet, nem véletlenül nem a szexualitás témába tettem ezt. Normális válaszokat szeretnék kapni!
2010. jan. 2. 23:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
mennyire bölcs dolog úgy férjhez menni,hogy nem tudod a kedvesed milyen az ágyban???Lehet,hogy nagyon jól megvagytok,de gondolj abba bele,hogy ha nem passzoltok úgy is,az rettentő nagy nehézségeken visz keresztül titeket!Ha a nászéjszakán kiderül,hogy mégsem olyan jó vele a szex,mert hát van ilyen,és gyerek is lesz,mit fog az a gyerek végignézni?hogy amennyire jó viszonyban indult,annyira elmérgesedik a kapcsolat a szexuális túlfűtöttség miatt,amiért nem egyeztek,és pl nem tud kielégíteni téged-feszültebb és ingerültebb leszel,állandó veszekedés,a gyerek is halgatja,vajon jó lesz neki?Ha nem jó az ágyban,nem szabad kényszeríteni magatokat az esküvőre,de ezt előtte kell tudnotok egymásról,s nem mikor már késő!!!!Arről meg nem is beszélve,hogy ha összeházasodtok,és kiderül,hogy úgy nem illetek össze, a megcsalás az nagyobb bűn,és a vállás is az,de a legkeservesebb,ha még gyerek is lesz,és annak kell meginni a levét,hogy ti az esküvőig vártatok,ahonnan már nincs visszaút,elrontod az életedet,és ennyi!Örök kielégtetlenség+ a velejáró feszültség,veszekedés,és egyéb szomorú sors vár rátok!!!Azért meg nem szabad férjhez menni senkihez,mert egy jót akarsz szeretkezni!Mert régen ez motiválta az embereket,nem érdekelte őket semmi,és utána simán megcsalták egymást,mintha így kéne csinálni!!!Hát nem az a nagyobb bűn???
2010. jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem anyagi okai vannak a házasságkötésnek. Értelmező olvasás...


Azért a csók is tilos felfogás nekem is szélsőséges kicsit... Mindegig egy harmadikkal lenni, akkor hogy bezsélgetnek egyáltalán... Úgy hogy ismerik meg egymás gondolkodásást?

2010. jan. 3. 13:35
 43/77 A kérdező kommentje:

"Neked ki a fontosabb, egy pap vagy az Isten? Látod, elveszel a formalitásokban, az egyház berögzüléseiben, ahelyett, hogy Istent találnád meg."


Nem baj, ha nem értesz valamihez, csak akkor ne oktass ki.Persze, hogy Isten fontosabb, de egyházi szempontból nem házasság az, amit nem egy pap előtt mondunk ki. Nem a papnak, hanem Istennek, a pap csak tanú, de szükséges.

2010. jan. 3. 13:36
 44/77 anonim ***** válasza:

de ha annyira jónak látják mégis,akkor fogjatok egy számmal nagyobb vibrátort,hátha az segíteni fog,de szerintem ez nem természetes..

ha az előző barátommal úgy házasodta volna össze,hogy nem tudom milyen az ágyban,akkor aztán menekülhettem volna előle,pedig másként nagyon jól kijöttünk,csak a szex volt a különbség,ő sokszor akart,nem értette meg,ha beteg volt a petefészkem,azt hitte ettől én nem szeretem,én egyre kevesebbszer kívántam,mert erőszakos volt,stb..amúgy el tudtunk beszélgetni mindenféléről,jókat sütöttünk szalonnát,hálistennek előtte kiderült minden,mielőtt hülyeséget csináltam volna!!Most válhatnék,vagy szívhatnék egy életen keresztül..megérte volna?

2010. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
szivesen.
2010. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 A kérdező kommentje:

"nem értette meg,ha beteg volt a petefészkem,azt hitte ettől én nem szeretem,én egyre kevesebbszer kívántam,mert erőszakos volt"


Ez nem az hogy szexuálisan nem illetek össze, hanem taplóság. Erőszakos, akkor is szeretkezni akar, ha beteg vagy, ebből szex nélkül is kiderül, hogy bunkó...

2010. jan. 3. 13:42
 47/77 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit szívesen, de oké:)
2010. jan. 3. 13:42
 48/77 anonim ***** válasza:

amúgy az is isten előtt van,ha kimondjátok egymásnak isten előtt,hogy szeretlek!

ez a kezdete,ez is egy "eskü-vő"Isten pedig mindent lát..

tanu legyen a füvek a fák,a virágok!Bár ez csak tanács,majd te eldöntöd..

2010. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:

sajnos ez a bunkóság másban abszolút nem nyilvánult meg,csak szexuális téren,szóval ezt sosem tudtam volna meg..amúgy túl nagy volt neki az izéje,és eléggé fájt,rossz volt..így is három évet együtt voltunk,mert amúgy egymás társaságát imádtuk,de a szex miatt már nem ment tovább..mindíg ebből volt csak a veszekedés..

én nem kívántam,ő meg egyre jobbn..nem voltunk így egy hullámhosszon..

2010. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:

"nem a hagyományos keresztényeknél veri ki ezt a bzitosítékot, hanem egyszerűen tele van teológiai tévedésekkel, mindent úgy értelmeztél benne, ahogy neked kényelmes. Ez nem vallási érvelés."


Megbocsáss, nem akarom leszólni a végzettségedet, de a teológia az én szememben nem tudomány, hanem annak az emberek által kiépített rendszere, hogyan értsük jobban a "laikusoknál", amit Jézus mondott. Ha ez jogos volna, az Úr a farizeusokhoz, kora teológusaihoz intézte volna a szavait, nem a "jöttment" apostolokhoz. Szóval számomra nagyrészt hiteltelen az egeész, olyan, mint a tudományos szocializmus. Tényleg komolyan gondolod, hogy Isten a parancsolatai megértéséhez egy "írástudói" kaszt közbeékelését várja? A teológa nem egyéb, mint évszázadok hordalékának dogmákba foglalt rendszere. Amitől peresze olykor véletlenül még igaza is lehet.

Jézust a lelkiismereten keresztül kell követni, mert ott szól közvetlenül az emberhez.

2010. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!