Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehova tanúi szerint miért...

A jehova tanúi szerint miért "kínoszlop" volt "kereszt" helyett?

Figyelt kérdés
nem vagyok tanú , és nem "cikizni" szeretnék, csak felmerült bennem kérdéseként.
2009. dec. 3. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:

elég ügyetlen hamisítók lehettek, ha ilyen félmunkát végeztek...

a hamisítók pedig nem azok, akik keresztet írnak, hanem ti

2009. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:

kedves 13.20 az oszlopra függesztés esetében is ugyanúgy a feje fölött van az a tábla, mint a keresztre feszítés esetében. egyébként igazad van, mivel az egyenes oszlopra keresztbe egy táblát ütöttek, gyakorlatilag keresztet hoztak létre.

természetesen itt az a kérdés, hogy oldalra kinyújtva, 1-1 szöggel rögzítették-e, vagypedig a kezeit felemelve, egymáson keresztezve, a tenyére alatt egy szöggel rögzítették.

2009. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 A kérdező kommentje:
nem akartam közbeszólni, de annyit leírnék, hogy nem Jézus volt az első meg az utolsó halálraítélt, akit felfeszítettek egy T alakú fára.Erről írások vannak, hogy a "korabeli " bűnösöket milyen módon végezték ki. Az az igazság, hogy ez tényleg nem a mai szóhasználatban és képeken jelen lévő kereszt volt. A kínoszlop az milyen, mit értenek ezalatt? az tudom még, hogy a büntetés súlyossága éppen abban mutatkozott meg, hogy a kifeszített karján kellett a súly nagy részét megtartania, és egy idő után nem volt annyi tüdőkapacitása, hogy folyamatosan felhúzza magát :((
2009. dec. 3. 13:30
 24/86 anonim ***** válasza:
0%
igen, kedves 13.22 (a százalékod alapján feltételezem az azonosságot az előző "íráslapozgató" válaszolóval) sajnos az általad említett könyvek egyike sem tartalmazza az oszlop szót.esetleg ha beszereznél egy bibliát...
2009. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
nem egészen, mert ugye az oszlop esetén a feje fölött a karja van, és a táblát csak a kezei felett tudják a fára illeszteni
2009. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
0%
ámde ne aggódj! Jehova tanúi közül bárki segít neked, akár úgy, hogy megajándékoznak egy bibliával, akár úgy, hogy megmutatják belőlle a választ a kérdéseidre. ingyen, az általad megválasztott helyen , és időben. :-) ha látsz egyet, vagy becsöngetnek hozzád, szólj nekik. addig is imádkozz Istenhez, hogy szeretnél megnyugtató választ kapni a kérdéseidre.
2009. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 A kérdező kommentje:
aha.. meg is érkezett a válasz. szóval "szimpla" oszlop... érdekes...(pedig a büntetési eszközt Tau- keresztnek hivták)
2009. dec. 3. 13:35
 28/86 anonim ***** válasza:

ma 13:30 itt szerintem valami kavar lesz


kínoszlop: szerintem! egy egyszerű oszlop, ahol a felfeszített feje felett kinyújtott kezeit egy szöggel rögzítik

2009. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
tehát nincs vízszintes szár
2009. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
0%
kedves 13.31 ugye szerinted sem zárja ki ez a tény azt a lehetőséget, hogy ettől még továbbra is megállja a helyét az, hogy a feje fölött volt ez a tábla?
2009. dec. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!