Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehova tanúi szerint miért...

A jehova tanúi szerint miért "kínoszlop" volt "kereszt" helyett?

Figyelt kérdés
nem vagyok tanú , és nem "cikizni" szeretnék, csak felmerült bennem kérdéseként.
2009. dec. 3. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy?

Mindíg csodálkoztam a jehovásokon, hogy honnan a csudából van idejük ennyi teljesen lényegtelen dolgon gondolkozni. Van valami jelentősége? nincs.

Akkor inkább ahelyett, hogy ezen és más baromságokon gondolkoznak, csináljanak valami értelmeset.

Én speciel elmegyek és ételt hordok ki nyugdíjasoknak a katolikus ingyenkonyháról. És nem érdekel, hogy pontosan hogy nevezzük azt amin Jézus meghalt.

2009. dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
kedves 11.28 természetesen értettem a válaszodat, azért bátorkodtam lovagolni az általad írt "képekkel alátámasztott" részen, hogy láthassuk, hogy napjainkban semm mindegy, hogy ez-vagy az, kép, vagy kép, fénykép, vagy illusztráció. kereszt vagy kínoszlop. elnézésedet, ha ez felbosszantott, nem ált szándékomban.
2009. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
0%
kedves 11.42 egy ilyen személy, aki ilyen jócselekedeteket hajt végre, aki segít másokon, miért tartja mindegynek hogy mit tanít valójában a biblia? köztudott, hogy a katolikus egyház a pogányok szokásait figyelembevéve átvette a napimádat ünnepének dátumát, a dec 24.-ét, és kikiáltotta Jézus születésének ünnepévé. (pedig Jézus épp a haláláról mondta azt, hogy ünnepeljük meg) ugyanígy az is köztudott, hogy szintén egy pogány szimbolum, tammúz "isten" jelképét átalakítva alkották meg a keresztet, és tették a katolikus egyház jelképévé. (tammúz jelképe a kereszt, egy ki "akasztóval") a biblia megemlíti ennek elítélését az ezékiel 8:14-ben) hogyan lenne hát mindegy az, hogy Isten fiát, Jézust, egy gyakorlatilag pogány szinbólumon ábrázolják-e holtan? aminek a jelentése gyakorlatilag ez: tammúz megölte Jézust? ezen írásom első olvastra teljesen kiforgatottnak tűnhet, elismerem. a valóságtartalma rövid, ismétlem rövid utánnajárást igényel, akár itt, az interneten keresztűl is megteheted. nem mindegy! főleg a máté 7:21-24-ig fényében.
2009. dec. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:

aminek a jelentése gyakorlatilag ez: tammúz megölte Jézust


ekkora sületlenséget...

2009. dec. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
igen, erre akartam célozni azzal, hogy első látásra annak tünhet, de csak egy kis utánnajárást igényelt volna az ellenörzése. elismerem lehurrogni egyszerűbb. emlékezz, a 10 csapásnál is az egyiptomi papok álisteneik erejét felhasználva kicsiben tudték utánozni a Teremtő cselekedeteit. ismét: ha egy egyiptomi "isten" jelképén halott állapotban ábrázolják Jézust, annak jelentése hasonló ahhoz, amit istván kirély tett, a vára falára aggatta koppány halott testrészeit, vagyis így fejezte ki azt, hogy legyőzte, pogány szokás szerint.
2009. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:

tehát a keresztények szándékosan gúnyolják ki Jézust?

...

nem mindennek kell utána járni, hogy kiderüljön róla, hogy butaság

2009. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
0%
nem, ilyet eggyáltalán nem álítottam. az egész mögött sátán áll, "aki az egész lakott földet félrevezeti" aki képes annyira félrevezetni az embereket, hogy habár azt hiszik, Istent szolgálják, valójában soha nem ismerték Őt. (máté 7:21-24) "álandóan bizonyosodjatok meg, mi a jó, és elfogadható az Isten előtt" int pál (szavaival Isten) az róható fel maximum hibaként annak, aki kereszténynek mondja magát, és van bibliája, hogy nem bizonyosodik meg a dolgokról, ami tanítanak neki. jól teszed, hogy nem hiszel nekem, higy Isten szavának! légy olyan, mint a bereaiak, "akik kutatták az írásokat, hogy vajon úgy vannak-e azok a dolgok"
2009. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
hiába nézem az írásokat, sehol nincs benne, hogy Jézust nem keresztre feszítették volna...
2009. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
megértelek, mert azokon a helyeken, ahol "általában" keresik az emberek, gondosan átjavították keresztre. ahol meg nem ezt a szót használják, "általában" nem találják meg. szívesen segítek rátalálni az írásszövegekre.milyen fordítású bibliád van?
2009. dec. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:

pl Máté így írja a szenvedéstörténetben: (27.37): és feje fölé illeszték az ő kárhoztatásának okát


Ez elég nehezen lenne kivitelezhető, ha oszlopra szegezték volna.

2009. dec. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!