Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van aki hasonlóan gondolkodik...

Van aki hasonlóan gondolkodik a Sátánról, mint én?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen a Sátán nem rossz, sőt, ő ébresztette fel a szunnyadó értelmet az emberben, a Biblia-i Sátán kép csak egy torzított hazugság. Valójában egy csodálatos lény, akinek szépségét még az őt bemocskoló elit sem merte tagadni, bár ez szükséges volt, mivel főgonoszt csináltak belőle. A Sátán nem tökéletes, és nem olyan mint egy világteremtő isten, mégis sokkal több annál, hiszen a sivatag, bosszúszomjas Istene Jehova megannyi mocskot véghez vitt: pl egyiptomi csapások, gyermekgyilkosság, fenyegetőzés, zavar keltés, véráldozat..stb. stb. Ezeket a cselekedeteket, mintha figyelmen kivül hagynák a drága hívők, ugyanúgy ahogy, felmagasztalnak egy ácsot is.
2013. jún. 13. 13:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Mutasd meg sátánspannak a dubstep-et azt biztos vágja

http://www.youtube.com/watch?v=Nw-YjVp_ibQ

2013. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Fuu, erre a zenére még Jehova is úgy nyomja, hogy cikk cakkban égeti mostantól a csipkebokrokat :D
2013. jún. 13. 14:15
 13/29 anonim ***** válasza:
89%
A Sátán egy csodálatos lény, aki fellázadt alkotója ellen, és azóta is csak azon jár az esze, hogy kínozza az élőlényeket, és hogyan adja be az embereknek, hogy ő jobb, mint Isten. Egyetlen jó dolgot nem talált ki, és az embereket a szabadság hamis ígéretével igyekszik az uralma alá hajtani.
2013. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
51%
Se Sátán, se Isten nem létezik. Nőjetek fel és fogadjátok el.
2013. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező! Ha tényleg érdekel ez a téma, és nem csak provokáció a kérdés, akkor azt javaslom nézd meg más vallásokban is a sátán alakot. Valahol mindegyik ugyanaz, vagy nagyon nagyon hasonló, én azt gondolom. Viszont ha több szemszögből vizsgálod, jobban megérted mit jelent ez a szimbólum.


Én nem folytam bele túlságosan sosem, de leírom, hogy nekem mi jött le. Nem vagyok szakértő, ne vedd készpénznek, csak vélemény:

Szerintem pusztán csak az emberi szükségleteket, az önös érdeket jelképezi mindenhol. Amire lássuk be, szükség van valamilyen szinten. De ha csak ezt látjuk magunk előtt, akkor magunknak is, és a környezetünknek is bajt okozunk. "A sátán uralma alá kerülünk" Tehát szükség van rá, de szükség van a mérték tartásra, és a tisztán látásra. És ezeket meg az "isten" jelképezi. Nos, így néz ki a dolog egy laikus ateista értelmezésében.


Zárásként egy kis mese, ha érdekel:

Buddha úgy kívánta elérni a megvilágosodást, hogy mindent megtagadott önmagától és csak meditált. Minden nap meglátogatta őt a Mára démon (az ottani sátán) egy tál rizzsel, Buddha, pedig mindig elutasította. Ám a harmadik napon mégis elfogadta, és ekkor érte el a megvilágosodást.

2013. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Utolsó ezzel azt akarod mondani, hogy be kell fogadd a gonoszt(Sátánt), ahhoz, hogy igazán értsd, és elérd Istent( amely talán a saját magad kiteljesedése). Gonosz nélkül nem lenne értelme a jónak, a fogalmak melyek csak úgy bírnak jelentéssel, ha van egy ellentétpárjuk, tehát alapvetően a jó-rossz nem egymással harcol, hanem kiegészíti egymást, talán gyűlölik, de egyben csodálják is egymást.

Csak itt az a probléma, hogy alapvetően ez a jó-rossz páros a kereszténységen belül nem egyenrangú. A gonosz alsóbbrendű, mint a jó, mégis két pólust jelentenek. Ez már alapvetően ellentmondás, hogy a gonosz magát szülte meg, holott minden forrása az Isten a jóság megtestesítője, minden egyes dolog, legyen az érzelem tőle kell hogy származzon. Talán meghasonlott önmagával és kivetette ezen részét, mert nem tetszett neki, ahogy elpusztította azokat is özönvízzel, akik utálatosak voltak számára. Ám a gonoszt nem lehet kiirtani, ahogy láthatjuk, mert, az ha nem megy át szélsőségekbe szükséges. A szélsőséges rossz és jó egyaránt veszélyes dolog, hiszen megölhetünk valakit a puszta mániákus szeretetünkkel is és ugyanúgy ahogy a harag pl. éltethet is bennünket, tehát ez a dolog, hogy melyik fa milyen gyümölcsöt terem alapvetően szintén hibás.

A bibliai Istenkép viszont még így is rendelkezik megannyi emberi "negatív" tulajdonsággal: haraggal, dühvel, egoista, nárcisztikus céljai érdekében eltipor mindenkit.

Egyszerűen nem hiszem el, hogy az alapvető logikai buktatókat nem látják át a hívők, mikor felmagasztalják ezen istent.

2013. jún. 13. 16:24
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a laikus ateista.


Igen, szükség van egy egészséges önzésre. Ami sokszor kívülről gonosznak tűnhet. Valahogy életben kell maradni. És valahol még ebben a modern társadalomban is él a dzsungeltörvény. A motívumok, mint a sátán és az isten, ha úgy vesszük, hogy az egyik az nagyon önző, nagyon gonosz, a másik meg a nagyon jó, akkor mindkettő, szélsőség. Hisz ha mindened kiadod mások szolgálatára, akkor nem lesz jó neked.


Meg kell találni az arany középutat. Ha ez azt jelenti vallásos nyelven, hogy úgy kell a sátán is, ahogy az isten, akkor igen, így van.

2013. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Értelek és teljesen igazad van de ez vonatkozik arra is, hogy a beszűkült vallásosság is ugyanolyan veszélyes, mint a vaskalapos tudós lét. Tehát a spiritualitást bele kell venni az életbe ugyan úgy. Itt is középút kell, de a mai világban egyeseknek a spiritualitást az exoterikusnak mondható kereszténység, illetőleg az ezoterikusnak csúfolt New Age "vallások" jelentik, és főképp ezek businnes szerű ,főképp Amerikából importált változatai. Pl. Hit Gyülekezet, pünkösdisták,karizmatikusok, Jehova Tanúi (tisztára, mint a házaló ügynökök) Ezo Tv, Asztro Center, ilyen olyan netes jósok, szóval hányinger az egész.

Tehát ilyen környezetben próbál talpon maradni a "natúr" kereszténység, főképp a Végidők-kel való felhajtást felhasználva, pl Nagyfigyelmeztetés, Utolsó Idők, Háttérhatalom stb.

A spiritualitást keresők tehát útvesztőben találják magukat előbb utóbb, ki tudja talán mg szembe is jön velük a Minotaurusz :D

2013. jún. 13. 16:44
 19/29 anonim ***** válasza:
Ebben az útvesztőben sajnos, nem tudok segítő véleményt mondani, mivel én sosem próbáltam bejárni. De olvasgattam gyöngyszemeket a vallásos irodalomból pusztán azért mert szépnek találom és némelyik nagyon tanulságos. Nekem ezek az alakok szimbólumok, nem többek. Szívesen olvasok róluk.
2013. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
És szerinted mi az igazság Sátánnal kapcsolatban?
2013. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!