Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szívesen tartoznék a JT-i...

Szívesen tartoznék a JT-i szerezethez, de az alábbi miatt nem fogok. Hülyeség? Más is gondolkodik hasonlóan?

Figyelt kérdés

Nagyon sok tanút ismerek, nagyon kedves emberek, félik Istent, tetszik az összetartás, hogy jókat énekelnek, érdekesek az írásaik, igazi közösségnek tűnik.

Engem is szeretnek, jól érezzük magunkat együtt.

Viszont nem tudom elfogadni, hogy Jézus nem Isten. Több helyen olvastam már róla, és egyre inkább az erősödik bennem, hogy a tanúk itt tévednek. Ha belépnék közéjük és később ebből lelkiismereti kérdést csinálnék , ezért otthagynám őket, akkor a mostani kedves ismerőseim nem beszélhetnének velem többet, tehát elvesznénk egymás számára.

Mi itt a megoldás? Hiányzik egy ilyen Isten közeli közösség, de nem tudnék teljes szívvel tanú lenni.


2012. júl. 28. 20:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%
Van egy rossz hírem a mostani "kedves ismerőseid" nem a barátaid ha tényleg nem beszélhetnek tovább hozzád. Mondhatni kamu barátok, és mivel kamubarátok nagy valószínűséggel a boldogságuk is csak látszólagos. Valószínű ők csak a reklám anyag részét mutatják neked. Nem tudom elképzelni aki képes azért szakítani a barátaival mert a szervezet nem engedi valójában kiegyensúlyozott boldog ember.
2012. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%

"Ha belépnék közéjük és később ebből lelkiismereti kérdést csinálnék , ezért otthagynám őket, akkor a mostani kedves ismerőseim nem beszélhetnének velem többet, tehát elvesznénk egymás számára. "

Szerintem teljesen igazad van!

Ez lenne!

2012. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

Be sem léphetsz, ha nem fogadod el a tanításokat, a teológiát. De ha valahogy el is titkolnád ezt, de később rájönnének, kizárnának a közösségből.


A megoldás pedig az, hogy keress olyan felekezetet, ahol nincs probléma ebből, azaz amelynek a tanításait el tudod fogadni. :)

2012. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
12%

Nos Kedves Kérdező, részben csatlakozom Berta barátomhoz.

Persze ez nem Párt, hogy belépek, vagy nem lépek.:)

ezen kívül ezt nem a Jehova tanúi találták ki, hiába is próbálnak ellenünk beszélni.

Pál apostol írta, és mindenki utána nézhet a bibliájából.

Annyi a kérdésem, hogy mi az amiért nem győződtél meg a biblia állításaiból.


(Máté 20:23) 23 Így szólt hozzájuk: „A poharamat kiisszátok ugyan, de a jobb, illetve bal kezemhez való leülést nem az én dolgom megadni, hanem azokat illeti az, akiknek elkészítette az én Atyám.”

Vegyük ezt a verset. Ha Jézus az isten, akkor miért nem határozhatja meg ki üljön mellette jobb ill. bal oldalon?

Ugyan miért nem határozhatja meg?


(Jelenések 3:14) 14 A laodiceai gyülekezet angyalának pedig írd meg: ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, az Isten teremtésének kezdete. . .

Isten teremtésének kezdete.

Tehát Jézus volt az első teremtménye a teremtőnek, azelőtt a teremtő egyedül volt.


Nagyon nehéz a bibliának hinni?:)

Ne nekünk higgy, a bibliának.

Kata

2012. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
6%

Kedves kérdező! Több helyen olvastál már róla?

Ezek szerint nem elég helyen és nem elég alaposan jártál utána. De az is lehet, hogy nem vagy elfogulatlan ebben a kérdésben. Bárhogy is van, ezt a kérdést életfontosságú alaposan és a pontos ismeret fényében megvizsgálni.


Azzal kéne kezdened, hogy megvizsgálod mit jelent az "Isten" szó a bibliában. Mert ugyanis így magában, egy pontatlan és félrevezető állítás, hogy "Jézus nem Isten". Milyen értelemben kellene "Istennek" lennie és miért?

2012. júl. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
17%

Kata vagyok, csatlakozom az előttem szólóhoz.

Mert nem mindegy, hogy a teremtőről beszélünk aki a minden ható Isten, vagy a fiáról aki nem a teremtő, de rendelkezik isteni tulajdonságokkal, mert az atyjától kapott némely képességeket.így isteni eredetűnek istentől származónak nevezzük Jézust.

2012. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, csak jelzem, hogy máris kezd szétoffolódni a kérdésed...


Ha érdekel a téma, de nem akarsz egy újabb, több oldalnyi teljesen felesleges teológiai vitát, akkor ajánlom szíves figyelmedbe az alábbi kérdéseket:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Jó olvasást. :)

2012. júl. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Hazardteam ***** válasza:
76%
Hát belelépni beleléphetsz, csak aztán vigyázz el ne csússz és véletlen bele is ülj, mert az roppant kellemetlen:) Különösen a VII. kereseknél ajánlott a fokozott óvatosság:)
2012. júl. 29. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Salx Narval ***** válasza:
64%
Ha minden mást, elfogadsz abból amit hirdetnek, nyugodtan felvállalhatod. Azzal nem tagadod meg Jézust, ha Istent helyezed az első helyre, hiszen ha ő is az, akkor ugye ő van az első helyen nálad, ha pedig csak Istentől való, akkor nyilván ő is az atyát tartja feljebbvalónak. Bevallom számomra sem egyértelmű, mer hol így, hol úgy ír a Biblia, csak nekem nem kell választanom, mivel nem hiszek Istenben.
2012. júl. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Hazardteam ***** válasza:
49%
Tévelyegtek, mert nem ismeritek sem az írásokat, sem Isten hatalmát..
2012. júl. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!