Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szívesen tartoznék a JT-i...

Szívesen tartoznék a JT-i szerezethez, de az alábbi miatt nem fogok. Hülyeség? Más is gondolkodik hasonlóan?

Figyelt kérdés

Nagyon sok tanút ismerek, nagyon kedves emberek, félik Istent, tetszik az összetartás, hogy jókat énekelnek, érdekesek az írásaik, igazi közösségnek tűnik.

Engem is szeretnek, jól érezzük magunkat együtt.

Viszont nem tudom elfogadni, hogy Jézus nem Isten. Több helyen olvastam már róla, és egyre inkább az erősödik bennem, hogy a tanúk itt tévednek. Ha belépnék közéjük és később ebből lelkiismereti kérdést csinálnék , ezért otthagynám őket, akkor a mostani kedves ismerőseim nem beszélhetnének velem többet, tehát elvesznénk egymás számára.

Mi itt a megoldás? Hiányzik egy ilyen Isten közeli közösség, de nem tudnék teljes szívvel tanú lenni.


2012. júl. 28. 20:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
30%

ejnye kedves hardteam barátom, ne legyél már olyan ellenséges.

Tisztelettel

Kata

2012. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
68%

Bocsánatot kérek:

Javítás Kedves hazardteam.

2012. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%
Nem is kell megtagadnod Jézust, keress más gyülekezetet. Tudom hogy a tanúk kedves emberek, de más tévtanításuk is van, nem érdemes belekeveredni. Elég ha olvasod a Bibliát a "Mit tanít valójában a Biblia" című kiskönyv nélkül, és keresel egy szimpatikus szabad keresztény gyülekezetet.
2012. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen egyetértek az előttem szólóval,így van!

Én még azt is javasolnám,hogy nézz utána mindennek szakirodalomban.

Nem a Jehova Tanúi által kiadottakban,mert azok "hazabeszélnek".

2012. júl. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
28%

[link]

ez egy kicsit vicces de erdemes elolvasni

2012. júl. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
2012. júl. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
28%
2012. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Mindegyik csoport "hazabeszél", csak az a kérdés, hogy a Biblia-e az a "haza", amiről beszélünk, vagy valami más, ami abban nincs benne, mert nem odavaló?!
2012. júl. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Salx Narval ***** válasza:
88%
Hát, én mint hitetlen, nagyon remélem, hogy legalább ti tujátok miről beszéltek és hol van számotokra a Bibliai haza, ha már ti, keresztények is, egymást támadjátok és ellenségeskedtek, talán nem is érdemlitek meg a figyelmet, én türelmet, megértést és toleranciát várnék egy olyan embertől, aki állítólag Istennel jár. Egyre inkább úgy érzem, hogy itt ezen az oldalon, rossz helyen járok.
2012. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Szerintem maga a Biblia a lényeg,és az,hogy az Őskeresztények hogyan magyarázták.
2012. júl. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!