Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van még aki igy gondolkodik,...

Van még aki igy gondolkodik, vagy mit gondoltok rólam?

Figyelt kérdés
Én római katolikus vagyok,de mostanában döbbentem rá hogy elég álszent vallásban élek mivel csak azért kellett engem meg keresztelni hogy nem jussak a pokolra,ha nem imátkozzok akkori s csak azért kell hogy nem jussak pokolra.Másik dolog ha valaki melegnek születik(nem védem öket)akkor is a pokolra jutt mivel azt a "bünt követe el " hogy melegnek született,pedig nagyon sok pap meleg vagy pedofil söt még egyesek titokban megházasodnak és családot alapítanak .ÉN 100%ban hiszek istenben,de reálisan gondolkodom és véleményem szerint csalódságott érezz ezen vallás iránt.
2011. febr. 4. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van benne valami,de sok vallàs szinte egyforma,ugyanaz.
2011. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Te sajnos kevered a vallást, az egyházzal. A vallás olyan, milyennek megéled, az egyház pedig jórészt romlott.
2011. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 yuda ***** válasza:
100%

Egy nagyon fontos dologra felhívnám a figyelmed,amin átsiklottál: a biblia istene nem az embert utálja, nem a melegeket,nem a házasságtörőket stb-hanem magát a bűnt-egyszerűbben:

Külön kell választani az embert a bűntől-ezért van lehetősége MINDEN (nagybetűvel) embernek megbánnia a bűneit és megtérni, új életet kezdeni -melegek is nyugodtan megtérhetnek, sok megtért meleg van az egyházban, csak meg kell ő is utálja a saját bűnét, máshogy nem megy -és ezt bontsd le mindenre.

2011. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Isten hozott az úton testvérem! Nem az egyház az út az igazság és az élet, hanem Krisztus az út, az igazság és az élet!

Az igaz ember hit által él, ezt tanuld meg!

Nézz csak utánna a riogatott pokolnak a Bibliában! Biztos, hogy az van benne, amit az egyház belebeszél a fejünkbe?

2011. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az egyház nem ,azt tanítja mint Jézus Krisztus tanítot?
2011. febr. 4. 17:36
 6/13 yuda ***** válasza:
100%

Hát ha górcső alá veszed az egyházat (katolikus,református ,.. stb-) nagyon mást tanítanak,mint a biblia, de ne higyjél nekem,hanem vedd kicsi kezedbe a bibliát és egyedül annak higyjél amit olvasol,de előre szólok -lesz nagy meglepetés, mint a bohóc mondja a cirkuszban :)


Egyébként fogalmam sincs honnan veszik a bátorságot a történelmi egyházak a tanításaikhoz, mikor sok helyütt abszolute eltérnek a bibliától és ha nem egyezik, mert azt azért látják- akkor megmagyarázzák inkább,mint változtatni méltóztatnának őkegyelmességeik :)


Ha érdekel miben mások,miben térnek el írd ki új kérdésben -pl. konkrétan ha érdekel melyik egyházra gondolsz? és kerek perec be fogunk írni bibliai idézetekkel tarkított magyarázatokat, hogy saját szemeddel is lásd.

2011. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elvben azt tanítja, de nem ő maga már nem krisztusi.
2011. febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 4. 18:00
 9/13 anonim ***** válasza:
,Kedves kérdező! Mivel nagyon tájékozatlan vagy ebben a dologban (sajnos) azért azt jól figyeld meg, kitől kapod a válaszokat.
2011. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

flexikon!

Mi próbálunk segíteni a kérdezőnek, Te meg megszólsz minket, hogy kik vagy mik vagyunk?

Jöjjön bárki, és vitázzunk! "Kűzdjünk" meg! Nálad van, ami van, lehet, hogy sok, lehet kevés! Kűzdjünk számnak kardjával, amely kard nem az enyém, és mely száj nem az én szám.

Jöjj az egyházzal én jövök Krisztus szavával.

Jöjj a katekizmussal én jövök a tízparancsolattal.

Jöjj az evolúcióval én jövök a teremtéssel.

Jöjj az egyház szentjeivel én jövök Isten szentjeivel.

Jöjj a pápával én jövök Krisztussal.

Jöjj a papsággal én jövök Pállal.

Jöjj a hagyományokkal én jövök a Szentírással.

"Mert úgy vélem, hogy az Isten minket, az apostolokat, utolsókul állított, mintegy halálra szántakul: mert látványossága lettünk a világnak, úgy angyaloknak, mint embereknek."

2011. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!