Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg jobb lesz az élet ha...

Tényleg jobb lesz az élet ha valaki pozitívan gondolkodik?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 11:02
 1/9 anonim válasza:
100%
igen:D de csak mert te mindenben a jót látod és így boldogabb vagy . Nem feltétlenül változik pozitív módon de te sokkal nyugodtabb leszel hidd el :)) úgyhogy csak ajánlani tudom ! :D
2012. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
persze hogy jobb lesz. Nyilván lesznek pontok amikor minden rossz és nyomorúságos lesz, erre is számítani kell esetleges nagyobb vagy kisebb csalódásokra, de mindig pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz, és előreláthatóan kell hozni a döntéseket.
2012. júl. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Másrészt van egy közmondás: hasonló a hasonlót vonzza.

Ez erre is igaz!

2012. júl. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Úgy van, ahogy az első mondja: semmi nem változik, csak te leszel boldogabb. Aztán, ha jön valami, bilibe lóg a kéz...
2012. júl. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
most a jo elet meg a rossz elet realativ dolog. Az elet olyan amilyen te mondod meg hogy jolerzed magad vagy nem.
2012. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akik ezzel foglalkoznak, azt mondják, hogy minden csak nézőpont kérdése: példa rá:

cipőkereskedő kiküldi afrikába az alkalmazottat, adjon el x mennyiségű cipőt a feketéknek. Pár nap múlva megy a távirat: főnök, itt nem lehet cipőt eladni, itt mindenki mezítláb jár.


kiküldik a másikat, távirat megy: főnök küldjön még x mennyiséget, hiszen fantasztikus üzlet, itt eddig mindenki mezítláb járt.

2012. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem lesz jobb. próbálj reális lenni. az talán jó.
2012. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezerszer jobb lesz minden!! Persze ez nem úgy megy, hogy ma még nyávogsz mindenen,hogy így rossz úgy rossz aztán holnap már csupa pozitivitás vagy.

El kell kezdeni magadat átnevelni.

Példa:

Negatív: A roh.dt életbe megint esik már az a k.rva eső...nem igaz...megint sz.r napom van.

Pozitív: Ó, esik az eső...na, jólvan akkor viszek esernyőt, és figyelek, hátha látok egy szivárványt. :)


Aki negatív dolgokat mondogat az miért lenne jókedvű? És fordítva...

A Párom hajlamos a negativizmusra, de már látszik a tanításom, próbál ő sem elkeseredni.


23N

2012. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez helyzetfüggő. Tegyük fel van egy 2dl-es poharad, és van benne 1 dl víz. Az optimista azt mondja, félig tele van; a pesszimista pedig, hogy félig üres :) Vagy vannak helyzetek, amikor segít a pozitív gondolkodás, pl. sorban állásnál áll előtted 5 ember, és ha úgy gondolkodsz: ,,De jó, már csak 5 ember van előttem, sokkal több szokott lenni", akkor megkíméled magad a stressztől, és jobb, mintha ezt gondolnád: ,,A fenébe, sose jutok a kasszához, miért mindenkinek ide kellett jönnie?!" Tehát ez egy olyan helyzet volt, amikor a körülményeken nem tudsz változtatni, de a hozzáállásodon igen.


Viszont a pozitív gondolkodásnak nagyon sok hátránya is van, nem szabad túlzásba esni, ezt fejti ki könyvben is Voltaire: Candide avagy az optimizmus c. művében. Inkább realisták legyünk! Például ha van egy tehetséges fiatal (legyen orvostanhallgató), aki tudja is a nyelvet (angol és német), és így véli: ,,Most végeztem, nem megyek külföldre, mert megélek én a 90 ezer Ft-ocskámból, hiszen még mindig jobb helyzetben vagyok, mint az etiópiai gyerekek." Ez így hülyeség! Legfeljebb hazaszeretetből maradjon itthon vagy a családja miatt. Viszont ha neki nem ez áll első helyen, akkor inkább realista legyen: ,,Tudom az angol és a németet felsőfokon, orvoshiány van Európában, szerencsét próbálok, hiszen Magyarországon NEM LEHET EGY ORVOSNAK TISZTESSÉGESEN MEGÉLNI" Kész. Itt a pesszimizmus sem segít: ,,Mivel külföldi vagyok, sehova nem fognak felvenni, csak a legsz*arabb klinikákra vagy kis háziorvosnak vidékre, de nekem az se jó. Itthon se jó, külföldön se jó, sehol se jó"


Remélem, értitek mire akartam kilyukadni. Amúgy én realista vagyok.

2012. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!