Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb "élet" nőként?

Figyelt kérdés

Azt választani amit mindig is szerettél volna(foglalkozás)gyermekkorodtól kezdve,de amivel tudod,hogy csak kevés pénzt fogsz keresni és egész életedben a férjedtől fogsz függni,aki sok pénzt keres.(Feltéve ha viszonylag jól akarsz élni,és mindent megadni a leendő gyerekeidnek).

Vagy...azt választani ami érdekel valamennyire,sokat lehet vele keresni,de mégse az amit teljes odaadással tudsz csinálni egy életen át.Viszont sose függnél a párodtól,nem ő lenne aki "eltart".

Amiért érdekel a dolog,olyan családban nőttem fel ahol az apa egy undoritó ember,de a család és az anya sose tudott elszakadni,mert az anya nem tudta volna a fizetéséből eltartani magát és a 3kisgyermekét,nem volt hova mennie,viszont az apa sokat keresett,függött tőle a család,az "apa" persze ezt ki is használta,egy szenvedés volt az életünk.

Akkor kicsiként azt határoztam el,soha,semmilyen körülmények között nem fogok egy férfitől függni.

A párom viszont folyton azt hangoztatja,hogy egy férfinak a dolga eltartani a családot és az nem normális,hogyha egy nő többet vagy mondjuk ugyanannyit keres.

Ti melyiket választanátok/választottátok esetleg?


2011. jan. 8. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonló családban nőttem fel, anyám már 100x elvált volna apámtól, ha nem lenne munkanélküli és nem apám keresetétől függnénk (3 gyerek).


Ettől eltekintve én azt gondolom hogy ha valamiben nagyon jó vagyok és kiemelkedő, akkor azzal meg tudom oldani az anyagi függetlenséget. Lehet, hogy milliomos nem leszek, de elmondhatom magamról, hogy megcsináltam. Tehát én az első verziót választanám. Az anyagi függetlenséget pedig úgy érném el, hogy nem vállalnék addig pl. gyereket, amíg csak a férjemre támaszkodva tehetném meg.

2011. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a másodikat, és nem kizárólag a függés miatt. Ha az is érdekel, és még többet is keresek, akkor azt választom. A másik meg megmarad hobbinak, amennyiben olyan szinten lehet űzni.


Más lenne a helyzet, ha a második opciót kényszerből kellene végezni, és nem érdekelne egyáltalán. Na akkor nem választanám azt.

2011. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valamennyire csak meg tudod ítélni,hogy a párodból is épp olyan ember lesz e,mint az apád volt.Amennyiben úgy gondolod,hogy nem és tényleg az egész életedet le akarod vele élni,akkor nyugodtan válaszd azt,ami téged érdekel..feltéve ha a párod megkeresi kb azt az összeget,amit te így "vesztenél".Ha viszont tényleg sokat jelentene a pénz és nagyon is szükség lenne rá,akkor válaszd azt a munkát.Így még "független" is leszel és ha gond adódik,akkor el tudsz menni és nem jársz úgy mint édesanyád.Azt viszont tudd,hogy ha a nő keres többet tartós ideig,az egy kapcsolatban komoly gondokat okozhat,főleg ha a párod úgy gondolja,hogy a férfi dolga eltartani a családot.
2011. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Eddig én úgy kerestem, hogy nem függtem a páromtól. Viszont most terhes vagyok, és azt a munkát nem igazán tudom gyerek mellett csinálni, ugyanis hétvégente és délután/este is dolgoznom kéne.

A párom ragaszkodik hozzá, hogy maximum részmunkát vállaljak, hogy legyen időm a gyerekre. Majd ő eltart minket,stb.

Szerintem ez hozzáállás kérdése. Nem minden pasi használja ki a helyzetet, keseríti meg a felesége életét.

Neked kell tudnod, hogy milyen a párod, hogy jól fog-e működni, ha ő tartja el a családot.

Szerintem jobb, ha olyan munkát végzel, amit szeretsz, amiben örömödet leled.

2011. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hát én ugyan pasi vagyok de azért mondom:

A te helyedben valószínűleg a több pénzt kínáló foglalkozást választanám(mint ugye írtad az sem rossz csak kevésbé jó) a gyerekek miatt..jó persze a férjedet nem ismerem de ez a biztos..esetleg ha lesz egy kis megtakarításod esetleg foglalkozhatsz a másik dologgal is,ez attól függ persze hogy milyen természetű az a munka.

Személy szerint én inkább választanám azt amit jobban szeretek kevés pénzért de nekem gyerekem sose lesz így "könnyebb" a döntés. Mindenesetre gondold át jól,remélem jól döntesz :)

2011. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is undorító ember volt az apám, viszont anyám kereste a több pénzt, és érzelmileg függött tőle. Én az anyagi függetlenséget választanám és választottam is.


Azt viszont nem értem, hogy mindezek után hogy lehet olyan férfi a párod, aki szerint nem normális ha egy nő a férfivel egyenlő(en keres).

2011. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy jól működő házasságban NINcs enyém-tiéd. Minden közös.

Nem mérlegelik,hogy melyikük keres többet!

A gyereknek nem kell, és nem is SZABAD MINDENT MEGADNI! Hacsak a szülő nem akar egy elkényeztett,állandóan követelőző tinit nevelni belőle. Megkell tanítani már kicsi korától,hogy neki is vannak kötelességei, a céljaiért meg kell dolgoznia.

A nőnek amig nicns gyerek,törődhet a karrierjével. Amikor már anya lesz,akkor a gyerek érdeke a legfontosabb,nem az,hogy menniyt tud keresni. Akkor válasszon olyan munkát,amit a gyerek nevelése,a vele való törődés mellett is eltud látni!

Nem kell a férj keresetétől függni,de a család érdekét kell elsősorban figyelembe venni. Nem az anya elképzelt boldogsága a legfontosabb,hanem az egész családé.

2011. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból szerencsém van. Férjem már elvált, akkor több milliós vagyont hagyott ott "cserébe a gyerektartásért". Viszont a mai napig bármit megvesz a gyerekének, ha kéri (és nem hülyeséget vagy hatszázadik farmert kér).

Közös gyerek még nincs, de pont egy hónapja vesztettem el a munkámat. Dilemmáztam, hogy mi legyen, mert a januárom nagyon húzós vizsgák szempontjából, teljes munkaidőben február közepe előtt nem tudnék elhelyezkedni - vagy a munka vagy a vizsgák nem mennének.

Mondta, hogy hagyjam a fenébe, legyenek meg a maradék vizsgák, ráérek utána munkát keresni. Addig itthon tanítok, illetve segített pályázatírást megszerezni. Határidős és darabra fizetik. Így teljesen a tanulásra tudok koncentrálni, a napi 1-2 óra tanítás belefér, a pályázatokkal meg akármikor tudok foglalkozni, amikor a tanuláshoz épp nincs agyam/kedvem.

Nekem ez volt a lehető legnagyobb segítség, hogy keresek is valamennyit (kb minimálbér összejön így), vizsgákra is tudok készülni, de őt se terhelem meg anyagilag annyira.

A kapott pénzt lekötöm, amíg nem lesz más munka - ha valami nagyobb kiadásunk lesz, jól fog jönni.


Hogy a kérdéshez közelebb álló választ is adjak: szociálpszichológia, szociális jellegű munkák vonzanának leginkább (meg pár olyan dolog, amibe bele se fogtam a tehetség hiánya miatt), de azok nem fizetnek jól.

Végiggondoltam, hogy mi találkozik, amit szeretek is csinálni és keresni is lehet vele. Nyelvek jól és könnyen mennek, így erre feküdtem rá. Szervezőkészség is van, a kettőt ötvözve többnyire sikerül jó munkákat találnom. Ha más nincs, akkor fordítok, tanítok, tolmácsolok, lektorálok.

2011. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hú,nehéz kérdés, nagyon fontos (talán az egyik legfontosabb az életben!!!) hogy azt csinálhasd, amiben jó vagy, amiért lelkesedsz, amit szeretsz - de az anyagi függetlenséget is fontosnak tartom.


Én a helyedben azt választanám, amit szívvel-lélekkel tudnék csinálni. Nem a férj véleménye miatt,hanem magam miatt. Én ettől meg vagyok fosztva és nagyon fáj. (és úgysem nyugszok amíg nem változtatok ezen)


Jó a házasságotok? Azért nem arra kell minden döntést alapozni, hogy mi lesz, ha szétmegyünk... Vagy nem alaptalanul számolsz ezzel?????


Mindenképpen azt választanám kevesebb pénzért is, amit szeretek. Az életminőségedet, boldogságodat nagyban meghatározza, hogy reggel szívesen indulsz-e a munkába,és napközben lesed-e szenvedve az órát, stb.

2011. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A másodikat válaszd elsőre! Mindig jegyezd meg: soha ne függj egy pasitól!!!!Ne bízz soha senkibe! Alapból én már azon fennakadnék, hogy "az nem normális,hogyha egy nő többet vagy mondjuk ugyanannyit keres." Biztos, hogy ez a pasi nagyon nagyképű és önelégült és semmibe sem veszi a nőket. Egy csicskának kellesz neki miközben ő sikeres, gazdag és mondhatja majd neked később, hogy kussolj asszony mert neked itt nincs semmid!Én a te helyedben akkor is jól kereső nő lennék, már csak azért is. Nehogy már ne legyen büszke a sikeredre. Ha mégsem, akkor könnyen függőségbe kerülhetsz és akkor ő lesz a nyeregben. Vigyázz ez tipikus becsali trükk a pasiknál. Végülis te kaptál egy ugyanolyan kihasználós pasit mint amilyen apád volt. Tanuld szépen a "jól keresőst", keress sok pénzt, alapozd meg a jövődet utána csak a családalapítás és a másik álomszakma hobbyként, ha olyan jellegű. A pasival ne foglalkozz, mert hidd el te fogsz póruljárni nem ő. Ne akarj anyud csapdájába te is beleesni.

26.L

2011. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!