Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szeretet = Egysegelmeny....

A Szeretet = Egysegelmeny. Egyetertetek?

Figyelt kérdés

Ez a legmagasabbrendu, spiritualis Szeretetre ervenyes, azert irom nagy kezdobetuvel. Azert egysegelmeny, mert nincs ellentete. A szeretet - gyulolet ellentetparos az erzelmek szintjen mozog.

Aki ateli az egyseg elmenyet, azt hogy minden egy, hogy mindnyajan egyek vagyunk (egy magasabb tudatszinten)az a Szeretetet tapasztalja meg, amit Jezus tanitott.



2013. máj. 7. 16:21
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

#39/40

A gnosztikus tanitasokat is egy kalap ala veszitek a New Age-al ?

Spiritizmussal(szellemidezessel) nem foglalkozom, nem csak azert mert veszelyes lehet.

Engem a spiritualitas erdekel, ez tobb mint vak hit a vallasos dogmakban, melyebbre megy, a benso atelesre epit, ehhez nem kell foltetlenul ismerni a Bibliat, persze, nem is art.

Mi emberek eredetileg szellemi lenyek vagyunk, akiknek fizika testuk van e foldon, es nem forditva.



irod: >>Ha azt gondoljuk, hogy Isten a Teremtéssel egyenlő, akkor e világban mindenki azt tehet, amit akar és az erősebb győz. Miért teremtett volna Isten egy világot, amibe aztán fejest ugrik és megszűnik mint Személy létezni? Nem kontrollálja többé saját teremtését?>>


De hiszen ebben a materialis, fizikai vilagban tenyleg lenyegeben mindenki azt tehet, amit akar, hiszen szabad akaratunk van, valasztasi jogunk, es valoban az erosebb gyoz. Istennek nincs szuksege arra hogy minket kontrollaljon. A Teremtesben magaban benne vannak a torvenyszerusegek, melyek iranyitjak.


Szerintem Isten nem szemely, mert ami hatartalan, vegtelen, orokkevalo,onvalo az nem lehet szemely - ami eleve korlatokat jelent. Jo lenne ha kifejtened, hogyan kepzelitek el, mit ertetek az alatt hogy Isten szemely, pl. hol tartozkodik, milyen kinezesu stb. Hol van, ha nem az Univerzumban magaban ?

2013. máj. 12. 13:57
 42/50 anonim ***** válasza:
Isten személy, mert vannak tulajdonságai. Könyörületes, szereti az igazságosságot, nem szereti a hazugságot, stb. Isten erkölcsi lény, Jézus tanítása szerint. Ő azt mondta ismeri az Atyát, és Tőle jött. Hogy pontosan „hol tartózkodik” és „hogy néz ki”, arról nincsenek információk a Bibliában. De nem attól személy valaki, hogy kinézete van. Hanem, hogy tulajdonságai, szimpátiái és antipátiái vannak. A lelkiismeretünk is Istentől származik.
2013. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

Csak az utolso mondatoddal tudok egyeterteni: van lelkiismeretunk, ami figyel es figyelmeztet bennunket, ezen keresztul tud megnyilvanulni, jelezni Isten az emberben benso hang, intuicio altal.


Isten mint erkolcsi leny? Lehet. Az erkolcsosseg teszi az embert hasonlova istenhez.

Isten csak olyan ertelemben lehet szemely, hogy minden egyes szemelyben ott van.


Nem szeretni a hazugsagot, szimpatia, antipatia mind emberi tulajdonsagok, amit a ti vallastok rakott Istenre, mert csak ilyen korlatozott formaban tudja elkepzelni. Nem ertitek, hogy isten attol es azert Isten, mert tul van minden dualitason, ellentetparon (jo-rossz) ?


Isten maga a Let, Letezes, a Vagyok Aki Vagyok. Onmagaban van, letezik.


Ismerni az Atyat annyit jelent, hogy vele Egy lenyeguve valni(egysegtudat). Mikor Mozes 'megismerte a feleseget', ahogy a Biblia irja, akkor az azt jelenti, hogy vele eggye lett, testileg es lelkileg is.


A vallások egyike sem látta meg a teljes igazságot és ha meglátná, értelmét vesztené a létezése.

Milyen felekezethez, vallashoz tartozol, elarulnad ?

2013. máj. 13. 15:47
 44/50 anonim ***** válasza:

„Nem szeretni a hazugsagot, szimpatia, antipatia mind emberi tulajdonsagok, amit a ti vallastok rakott Istenre, mert csak ilyen korlatozott formaban tudja elkepzelni. Nem ertitek, hogy isten attol es azert Isten, mert tul van minden dualitason, ellentetparon (jo-rossz) ?”


Ehhez idéztem Schweitzer-től ld. 11. hozzászólás.


Isten teremtéséből mutatkozik meg milyen zseniális (gondolok itt programozástechnikai dolgokra, rendszerekre és esztétikára.)

A szellemi nagyság része az erkölcsiség, tehát nem lehet közömbös jó és rossz iránt (rossz: szabad akaratodat úgy használod fel, hogy másoknak kárt okozol.). Sőt ez a legizgalmasabb Istenben - legalábbis számomra - hogy hogyan működik az erkölcsisége, hogyan érvényesíti azt. Ha üdvözül valaki, szerintem esély nyílik erről többet megtudni. :)


Római katolikusnak vagyok keresztelve. Általánosban hittanra jártam sőt még elsőáldozó is voltam. 16-26 éves koromig volt egy kereső időszakom, könyvtárba jártam, világképet keresni, magamat felépíteni. Kb. 26 évesen tértem vissza a kereszténységhez. De igazán 2012-ben (=30 évesen) mélyült el a hitem, értettem meg dolgokat - mely egyúttal életem legrosszabb éve is volt. Vannak ismereteim a többi vallásról és ezotériáról is + kevés filozófia. Ja, még valami. A katolicizmus távol áll tőlem, a reformáció vívmányait értékelem (Sola Scriptura: visszatérni az Újszövetség tanításaihoz az elburjánzott katolikus hagyományok helyett; Biblia nemzeti nyelveken kiadásának kivívása). Nem járok gyülekezetbe, de szeretnék bekapcsolódni a jövőben valamilyen egyházi munkába (református).

2013. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

En katolikus nevelesben reszesultem es tapasztalatlan fejjel komolyan vettem a tanitasokat. A kereszteny misztikusok konyveit erdekletek. Aztan fokozatosan kinottem a vallas korlatait.


Amikor a keresztenyek kritizaljak a New-Aget, olyan konyveket, irokat is elvetnek, akiknek tanitasa szerintem osszhangban vannak Jezus tanitasaval. Pl. Eckart Tolle.

Olvastal tole valamit? Mit gondolsz rola ?

2013. máj. 14. 22:45
 46/50 anonim ***** válasza:

Hamis tanítók azok, akik tagadják, hogy a Názáreti Jézus a Krisztus, aki testben jött el, mint Megváltó. Akik azt állítják, hogy mi is Krisztussá válhatunk, spirituális tudásszerzés útján. Aki azt mondják, tudati ugrást kell átélnünk, melynek eredményeként átélhetjük, hogy „minden egy”. Akik azt tanítják, hogy Isten egyenlő a világgal, a Teremtéssel, és része a Jó és a Rossz is.

A kereszténységnek már az első századokban fellépett az ellenáramlata, a gnoszticizmus. Erre Jézus is felhívta a figyelmet, hogy utána jönnek majd hamis tanítók, akik „veszélyes eretnekségeket” csempésznek be, aki megtagadják Megváltójukat. Ez az antikrisztusi szellem Jézus eltávozásától fogva jelen volt mindmáig, és most újjáéledt a New Age tanításokban, amit más néven új-gnoszticizmusnak is nevezhetünk.

Egy nagyon érdekes videót találtam tegnap, saját érdekedben, kérlek nézd meg!!!


A bibliai próféciákat tárgyalja. Szó van benne a GNOSZTICIZMUSRÓL. A másik érdekes dolog, amiről beszél a KORÁN. Mely pl. azt állítja, Jézus nem halt meg a kereszten, hanem valaki más halt meg helyette. A Bibliában szereplő definíció értelmében, ez egy antikrisztusi álláspont. (A gnosztikusok is ugyanezt állították!).

A legérdekesebb, hogy a Korán próféciái tökéletes tükörképei a bibliaiaknak, csak megfordítva. Az iszlám megváltója a 12. mahdi, aki nagy katonai vezető lesz és uralma alá hajtja a nemzeteket. Lesz egy spirituális segítője, Isa, aki állítólag a visszatért Jézus!!

Ugyanez a személy a Bibliában az antikrisztus, és spirituális támogatója, a hamis próféta!

(Ez a hihetetlen párhuzam valószínűleg azért nincs benne a köztudatban, mert ugye, a két oldal - keresztény, iszlám - jellemzően nem olvassa teljességében a másik szent iratait!)

A video:

http://www.youtube.com/watch?v=E8kaHWmOmTU


Kérlek, nézd meg és írd meg a véleményed. Joe Schimmel egy közismert pásztor, aki fellép a megtévesztések ellen (több ilyen témájú dokumentumfilmben feltűnik), évtizedekig tanulmányozta a próféciákat.


Az Újszövetségi kánon létrejöttéről (miért nem kerültek be a gnosztikus iratok) egy jó előadás (magyar nyelvű)

Hogyan lett könyvvé az Újszövetség?

Dia: [link]

Hanganyag: [link]

2013. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:

>Hamis tanítók azok, akik tagadják, hogy a Názáreti Jézus a Krisztus, aki testben jött el, mint Megváltó.">

Mit jelent az, hogy Megvalto, mit ertesz alatta? Milyen ertelemben Megvalto?


> Akik azt állítják, hogy mi is Krisztussá válhatunk, spirituális tudásszerzés útján.>


De hiszen Jezus maga tanitotta, hogy legyunk olyanok, mint o, kovessuk ot. Jezus a szemely, Krisztus a Lelek. A krisztusi lelkulet mindenkiben benne van (Isten gyermekei vagyunk), csak el van takarva az egonk, egoizmusunk altal.Ezert kell megtagadnunk onmagunkat.


> Aki azt mondják, tudati ugrást kell átélnünk, melynek eredményeként átélhetjük, hogy „minden egy”.>

A jelenlegi korlatolt gondolkodasi, tudati szinten bizony folul kell emelkedni az emberisegnek,mert ezt a rengeteg szenvedest mi zuditottuk magunkra. Tul kell lepni az énunkon, aminek gondoljuk magunkat, amit elkényeztetünk, amit másoknak közvetítünk, ami miatt aggódunk stb.


Majd ha egyszer lesz melyebb vallasos atelesed, misztikus elmenyed, megerted Jezus tanitasank valodi ertelmet is; addig bizony nem marad mas mint a Szentiras szo szerinti ertelmezese...

2013. máj. 17. 17:57
 48/50 anonim ***** válasza:

„Mit jelent az, hogy Megvalto, mit ertesz alatta? Milyen ertelemben Megvalto?”

Istennél az üdvözülhet, aki személyes Megváltójának vallja Jézus Krisztust. Pusztán cselekedetek alapján nem üdvözülhetünk. Miért olyan nehéz ezt elfogadni?

Az aratás közeleg* (!) - ezért fel kell készülni lelkileg, hogy erős legyél, és ne légy megtéveszthető.

1 Ján.

2,22 Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút.

2,23 Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.

2,24 A mit azért ti kezdettől hallottatok, az maradjon meg bennetek. Ha bennetek marad az, a mit kezdettől fogva hallottatok, ti is az Atyában és a Fiúban maradtok.

2,25 És az az ígéret, a melyet ő ígért nékünk: az örök élet.

2,26 Ezeket írtam néktek azok felől, a kik elhitetnek titeket.


(*szerintem évtizedek kellenek még - de tévedhetek, mert senki se tudhatja a napot, csak az Atya.)


Egy rakás bizonyítékot mutattam neked… Nem reagáltál a fenti videóra!!

No, itt van még egy. Jézus mondja, hogy az utolsó időkben hamis tanítók és próféták megsokasodnak. Egy példa Amerikából:

Joel Osteen - False Prophet

http://www.youtube.com/watch?v=F-DaHuFt2T8

2013. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Jézus is felhívta a figyelmet, hogy utána jönnek majd hamis tanítók, akik „veszélyes eretnekségeket” csempésznek be, aki megtagadják Megváltójukat.
2013. máj. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

„Irasaid poetikusnak es filozofikusnak tunnek egyszerre.

Mikor nem hittel a szamdhinak? Utana kezdted ketsegbe vonni, vagy kozben ?”


-(talán) közben még hittem, de utána nem...

Én időnként erősen meg vagyok kísértve (igen nagy erőkkel).

Kb. 3 napja is volt egy hasonló (furcsa, nagy erejű) megkísértésben részem.

Ez, amit írtam, már évekkel ezelőtt volt.


Ritkán történnek ezek (a nagyerejű megkísértések):

nem írom le részletesen, de mintha az általunk megszokott „természeten” túlmutatnának ezek a jelenségek.

Nagyon erős „tanúságtétel” van bennük és azt akarja (ez az erő vagy intelligencia) hogy higyjek bennük...

(valamiért talán nagyon fontos neki, hogy higgyek benne, de én egy idő után úgy állok hozzá, mint a Buddha (=a régi, történelmi Buddha, az én egyetlen tanítóm és társam).


Gyakorlatilag az van, hogy „kifejlett lelket” le akarják vadászni.

(akire tartozik, értse a szavam!)


Ez az élettér valójában erről szól:

itt folyik a lelkek levadászása (lassú lerezegtetése és átadása a második halálnak stb.)


Szerintetek igaz, amit most leírtam (vagy esetleg csak képzelődök?) .

….................

„Spiritizmussal(szellemidezessel) nem foglalkozom, nem csak azert mert veszelyes lehet.

Engem a spiritualitas erdekel”


-szerintem a kettő (gyakorlatilag) ugyanaz. :-)


A csapdának egy új nevet adtak.

„Mi emberek eredetileg szellemi lenyek vagyunk, akiknek fizika testuk van e foldon, es nem forditva.”


-ezt mondja a szci is.


…..........


„Isten személy, mert vannak tulajdonságai. Könyörületes, szereti az igazságosságot, nem szereti a hazugságot, stb. Isten erkölcsi lény, Jézus tanítása szerint. Ő azt mondta ismeri az Atyát, és Tőle jött. Hogy pontosan „hol tartózkodik” és „hogy néz ki”, arról nincsenek információk a Bibliában. De nem attól személy valaki, hogy kinézete van. Hanem, hogy tulajdonságai, szimpátiái és antipátiái vannak. A lelkiismeretünk is Istentől származik.”


-ez nem egyéb, mint a te magasabb éned.

Kívül csak álságnak istene van (akitől kérni lehet).

-és mit ad?

-kötelet.


…............


„Isten maga a Let, Letezes, a Vagyok Aki Vagyok. Onmagaban van, letezik.”


-és semmi köze nincs hozzánk! :-)


És ez így igaz.

Mi pedig harcot vívunk egymással a túlélésért; belül a kín, kívül a maszkok és mi egyre csak mosolygunk (kifelé és egymásra).

És életünk ezzel töltjük, miközben csendesen vonzatunk a minket elnyelő torok felé.


-”Halál, hol a te fullánkod?” (kiáltá Pál hisztérikusan)

-Bennünk.


A”Krisztus” eljött.

Felhúzták.

És minden megy tovább.


….

„Hamis tanítók azok, akik tagadják, hogy a Názáreti Jézus a Krisztus, aki testben jött el, mint Megváltó. „


-Na persze: test meg igazság. Ehhez tényleg hívőnek kell lenni (nem pedig filozófusnak).


„Jézus is felhívta a figyelmet, hogy utána jönnek majd hamis tanítók, akik „veszélyes eretnekségeket” csempésznek be, aki megtagadják Megváltójukat.”


=az összes keresztény egyház!!!! :-)


Ettől semmi nem igazabb.

2013. máj. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!