Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit az önmagunk becsapása,...

A hit az önmagunk becsapása, hitegetése. Egyetértetek?

Figyelt kérdés
Persze nem biztos, hogy nem igaz amit hisz valaki, de az sem 100%, hogy az úgy van teljesen. Nem érdemes egy irányba elkötelezni valakinek magát, mindenhonnan az értéket kell kihámoznia. Egyik vallás sem tökéletes.
2012. jún. 13. 11:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem értek egyet.

Vallás és hit nem ugyanaz.

Míg vallásra nincs feltétlenül szükségünk, hitre igenis van.

2012. jún. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Röviden: nem értek egyet.
2012. jún. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
31%
A hit néha a valóságon túli világ egy olyan szükséges szegmense, ami nélkül sokkal sivárabb lenne az életünk. A szürke racionalitás ellenszere, a fantázia virága.
2012. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Maradjunk a hit résznél és nem csak mint vallási fogalom. Ebben az esetben számomra a hit szűken értelmezve valaminek az elfogadása a nélkül,hogy bizonyíték lenne rá. Pl egy tudósnak elején sejtése van egy elméletről és hisz benne,hogy úgy van, akkor keres hozzá bizonyítékokat. Természetesen ahogy írtad semmi sem garantálja,hogy ez az elmélet igaz lesz. Tágabb értelemben a hit nem csak elfogadás,de motivációs erőforrás is.

A gond ott van,hogy hinni bármiben lehet.

2012. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

Általános esetben mindenhez kell hit. Ha felszállsz egy vonatra, hiszed, hogy meg fog érkezni oda, ahová elindultál.


Ha a Bibliai hitre gondolsz, annak a definíciója "a nem látott dolgokról való meggyőződés". Nem a nem létező dolgokról, hanem a nem látott dolgokról, ami ettől még valóságos. Amennyiben a hit tárgya nem valóságos, a hit semmit sem ér. Nem segít senkinek, semmiben.

Éppen a közhiedelemmel ellentétesen működik: attól, hogy hiszek valamiben, még nem lesz valóságos, igaz? Tehát meddő hit lenne olyasvalamiben hinni, ami nincs.

A hit nem a semmibe kapaszkodik, hanem a nem-láthatóban, képes arra, hogy megragadja és megtapasztalja azt a valóságos világot, ami szemmel nem látható.

2012. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

Röviden: én sem értek egyet.

Valóban van különbség hit és vallás között. Hazudik az, aki a vallását minden egyes pontban teljes mértékig elfogadja. Vagy, valaha nem kételkedett benne egy percig sem. Aki vakon hisz, az biztosan vallási vezető /neki így is kell tennie/.

Viszont az, hogy egy vallásból az értéket kelljen kihámozni, az nem jó hozzáállás. Az én vallásomban előrevalóbb Isten, mint a földi értékek. Evidens, hogy emberi lényként nem teremthetek úgy értéket, mint Isten. Így, ha mégis olyan találok a hitemben, ami szerintem nem a legjobb, vagy kifogásolható /pl. szexmentes élet házasság előtt/, akkor hiába gondolom én, na ez egy hülyeség, szexelni tök jó. Bízni kell Istenben, mert valószínűleg jobban megítéli az ún. értéket, mint én.

2012. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%

Én sem értek egyet. Ahogy már más is irta, a hit az, amikor valami olyasmiről reméljük, hogy igaz, aminek az igaz voltára nincs bizonyitékunk. Az is egyfajta hit, hogy amikor megveszem a boltban a tejet, elhiszem, hogy nem romlott. Aztán mondjuk előfordult már, hogy az volt.


Arról, hogy nem érdeme egy irányba elkötelezni magunkat, hanem mindenhonnan az értékeket kell kihámoznunk, a következő a véleményem: a vallásos emberek zöme (szerintem) nem az első felekezethez csatlakozik, amely az útjába kerül, hanem mielőtt eldöntené, hogy mely felekezethez csatlakozzon, tájékozódik, többet is meglátogat, többnek a tagjaival is beszélget. Ebben a fázisban szükséges, hogy nyitottak legyünk mindenfelé, ennek a keresésnek a vége és a célja azonban épp az, hogy az ember megtalálja a helyét, elkötelezze magát valahová - és persze lehetőleg helyes döntést hozzon abban, hogy hová.


Szerintem minden vallásban van valamennyi igazság, egyikben több, másikban kevesebb.


Visszatérve ahhoz, hogy a hit önmagunk becsapása: önmagunk becsapása inkább az élethazugság. Magadat csapod be, ha azt mondogatod magadnak, hogy megfelelő a testsúlyod, amikor 100 kg vagy. Magadat csapod be, ha azt hiszed, hogy te vagy a következő Puccini, amiért továbbjutottál a Megasztárban. Alaposan meg kell fontolni, hogy miben higgyen az ember, de ha eleve szkeptikusan áll hozzá, és mindenben a hibát keresni, soha az életben nem fogja tudni megtalálni sem Istent, sem az igazságot, sem semmit, amit keres.

2012. jún. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

- Egyetértetek?

- Nem.

2012. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Ozmium42 ***** válasza:
73%

Még egyetlen emberről sem hallottam, aki azért lett vallásos, mert be akarta csapni magát, vagy tudatosan azt szerette volna, hogy mások becsapják. Tehát nem értek egyet!


Igazság minden vallásban van, mivel az ember az igazságot keresi, és az igazság létezik, és logikusan feltárható, megismerhető. DE! Az emberek, még a tudósok is tévedhetnek, és az emberek rosszindulatú hazugságoknak, félreinformálásoknak is ki vannak téve. Ezért van csak EGY igaz vallás, és az emberek ezt keresik, és ebben nem csak van igazság, hanem ebben csak igazság van.

2012. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%

"A hit az önmagunk becsapása, hitegetése. Egyetértetek?"


Hát ha az akkor én nagyon csúnyán becsaptam magam, egymás után többször is. De úgy hogy az aztán rendkívül meggyőző volt. :)


De komolyra fordítva a szót:

Az igaz hívők még a legkisebb hazugságot se engedik meg maguknak.

2012. jún. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!