Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit az önmagunk becsapása,...

A hit az önmagunk becsapása, hitegetése. Egyetértetek?

Figyelt kérdés
Persze nem biztos, hogy nem igaz amit hisz valaki, de az sem 100%, hogy az úgy van teljesen. Nem érdemes egy irányba elkötelezni valakinek magát, mindenhonnan az értéket kell kihámoznia. Egyik vallás sem tökéletes.
2012. jún. 13. 11:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Aki egy vallást 100%-ra vesz,az könnyen az önámítás csapdájába kerülhet,más emberek szavaira hagyatkozik.Tehát igen,egyik vallás sem tökéletes,és nem is érdemes tökéletesnek hinni.

Hinni viszont kell valamiben,de nem szabályok közé foglalva,tehát igen,érdemes több forrásból kihámozni az értéket.

2012. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

" Engem sosem fogtak meg a szentbeszédek, a tanítások. Ezeket tudom, nem kell szó szerint érteni, de akkor sem érdekelnek, meg vagyok nélkülük, és cseppet sem vagyok boldogtalanabb, hogy nem vagyok hívő."


Kedves kérdező!


Ebben a világban lehet hogy most nem vagy boldogtalanabb,de ha nem Jézusban leszel, odaát igencsak szenvedés vár.Jézus nélkül elveszett vagy.

Nagyon remélem hogy Jézus tanításai amelyek az Igazságról szólnak megfognak téged.

Mint ahogy már írtam higgy és bízz.:)

2012. jún. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Igen, értem és tudom, hogy az igazságról szólnak, de engem nem kötnek le. Mint mondtam, nem szoktam káromolni Istent, és nem kovetek el halálos bűnöket.

Néha lusta vagyok, vagy irigy, de ezek nem hiszem, hogy egetrengető problémák lennének. A lelkiismeretem ép, azzal nincs baj, ha lenne, akkor aggódnék, de amíg rendben van, felesleges. :)

2012. jún. 15. 01:06
 24/24 anonim ***** válasza:

Jézus azért jött el hozzánk ,mert ő lesz az út és ő lesz aki az ajtót nyit majd neked ha eljön az idő.


"Aki engem befogad azt fogadja el aki engem küldött."


Ha a tíz parancsolatból egyet is eltörölsz magadban kilenc marad . Egy bűnben maradt.Akkor nem teljesítetted atyád akaratát.Fogadd be őt és tartsd meg az ő tiszteletbeli kérését a parancsolatokban és Jézus akit te befogadtál magadhoz megváltja a te bűnös tetteidet.Megbánással pedig az Ő szeretete vesz majd körül.

Így Jézus megváltja neked a bűneidért járó fizetséget...

2012. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!