Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szeretet = Egysegelmeny....

A Szeretet = Egysegelmeny. Egyetertetek?

Figyelt kérdés

Ez a legmagasabbrendu, spiritualis Szeretetre ervenyes, azert irom nagy kezdobetuvel. Azert egysegelmeny, mert nincs ellentete. A szeretet - gyulolet ellentetparos az erzelmek szintjen mozog.

Aki ateli az egyseg elmenyet, azt hogy minden egy, hogy mindnyajan egyek vagyunk (egy magasabb tudatszinten)az a Szeretetet tapasztalja meg, amit Jezus tanitott.



2013. máj. 7. 16:21
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:
Ha konkretan egy allitast vagy bekezdest ideznel valami new-age irotol, akkor mindketten kifejezhetnenk meglatasunkat es ossze tudnank hasonlitani velemenyunket. De altalanossagban mindent elvetni ostobasag lenne. Minden allitasunk csak 50 szazalekban allja meg a helyet, mivel mindennek ket oldala van - ez egy univerzalis torveny, dualis vilagban nem is lehet maskepp.
2013. máj. 10. 16:24
 32/50 anonim ***** válasza:

Ok. A kedvedért, idézek Neale Donald Walsch-tól (Conversations with God):


„And so I have chosen you to be My messenger. You, and many others. For now, during these times immediately ahead, the world will need many trumpets to sound the clarion call.”


„The purpose of this book, and of all the books in the trilogy we are creating, is to create readiness- readiness for a new paradigm, a new understanding; a larger view, a grander idea.”


„There is only one message that can change the course of human history forever, end the torture, and bring you back to God. That message is The New Gospel: WE ARE ALL ONE.”


„God is Creation”


„Many have been Christed, not just Jesus of Nazareth. You can be Christed, too.”


„You are already a God. You simply do not know it.”


„The act of Adam and Eve was not original sin, but, in truth, first blessing.”

2013. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
Ez a Warren Smith könyv tényleg jó, rengeteg idézet van benne, tematikusan csoportosítva.
2013. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

Amíg válaszolsz, folytatom Barbara Marx Hubbard-dal (The Revelation):

Hubbard kiforgatja és átértelmezi az Újszövetség fogalmait.


„By your acts you shall be judged as to whether you can evolve, or must be „cast into the lake of fire”, which is the second death.”


„The „second death” is for those of you who cannot evolve by choice, due to some deeply seated error in your understanding of the nature of reality.”


„The fundamental regression is self-centerdness, or the illusion that you are separate from God. I „make war” on self-centerdness. It shall surely be overcome. The child must become the adult. Human must become Divine. That is the law.”


„At the co-creative stage of evolution, one self-centered soul is like a lethal cell in a body: deadly to itself and to the whole.”


„The surgeon dare leave no cancer int he body when closes up the wound after a delicate operation. We dare leave no self-centerdness on Earth after the selection process. For when we complete the process of the transformation, all who live on will be empowered to be godlike.”


„After the selection process, you will be born to the next stage ofevlution. There will be a New Heaven, a New Earth, a new body and a new consciousness for all who survive.”

(Itt szeretném megjegyezni, hogy amikor idéztem 2 Pét. 3,13-at én nem arra gondoltam, amire Barbara asszony, a maga kifordított értelmezésével.)


Marx Hubbard szerint a „self-centered” csoport a keresztények, akik ragaszkodnak Megváltójukhoz, Jézus Krisztushoz, aki ezt mondta magáról:

„Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.” Jn 14,6


A „selection process”, hogy a spirituálisan fejlettek továbbjutnak a következő evolúciós szintre. A materialisták, akiket csak az anyagi fogyasztás és örömök érdekelnek, továbbá az énközpontú csoport, a keresztények, pedig el kell takarítani az útból (ld. 5. idézet).


Ez nem Hubbard saját véleménye, ő csak médiumként közvetítette e fennkölt gondolatokat.


S hogy ez hogyan függ össze az Újszöv. próféciákkal?


„Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az ÉN NEVEMÉRT.”

2 Tim. 3

„Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be. (…)

DE MINDAZOK is, a kik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, üldöztetni fognak.

A gonosz emberek pedig és az ámítók nevekednek a rosszaságban, eltévelyítvén és eltévelyedvén.

De te maradj meg azokban, a miket tanultál és a mik reád bízattak, tudván kitől tanultad,

És hogy gyermekségedtől fogva tudod a szent írásokat, melyek téged bölcscsé tehetnek az idvességre a Krisztus Jézusban való hit által.”


Jel.

Megnyitá azért az ő száját Isten ellen való káromlásra, hogy szidalmazza az ő nevét és az ő sátorát, és azokat, a kik a mennyben laknak.

Az is adaték néki, hogy a SZENTEK ELLEN HADAKOZZÉK, ÉS ŐKET LEGYŐZZE; és adaték néki hatalom minden nemzetségen, nyelven és népen.


2 Thess

2,9 A kinek eljövetele a Sátán ereje által van, a hazugságnak minden hatalmával, jeleivel és csodáival,

2,10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, a kik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő idvességökre.

2,11 És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy HIGYJENEK A HAZUGSÁGNAK;

2,12 Hogy kárhoztattassanak mindazok, a kik nem hittek az igazságnak, hanem GYÖNYÖRKÖDTEK AZ IGAZSÁGTALANSÁGBAN.


Gyönyörködtek az igazságtalanságban= értsd. A keresztények üldözésében és megölésében, és a blaszfémiában.

2013. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

Zsolt.

2,1 Miért dühösködnek a pogányok, és gondolnak hiábavalóságot a népek?

2,2 A föld királyai felkerekednek és a fejedelmek együtt tanácskoznak az Úr ellen és az ő felkentje ellen:

2,3 Szaggassuk le az ő bilincseiket, és dobjuk le magunkról köteleiket!

2,4 Az egekben lakozó neveti, az Úr megcsúfolja őket.

2013. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

N.D.Walsh: tole csak az elso konyvet olvastam, tobbre nem voltam kivancsi, eleg kritikus vagyok vele szemben. De pl. ezzel egyetertek:


„God is Creation”

A Teremtes maga a megnyilvanult Isten. A teremtesben magaban nyilvanul meg az Isten, azon keresztul tapasztaljuk.


„And so I have chosen you to be My messenger. You, and many others. For now, during these times immediately ahead, the world will need many trumpets to sound the clarion call.”


N.D.Walsh messenger-nek gondolja magat; masok pasztornak, igehirdetonek, oromhir kozvetitojenek - teljesen mindegy, barkinek joga van azt hinni magarol, kuldeteserol amit akar.


„The purpose of this book, and of all the books in the trilogy we are creating, is to create readiness- readiness for a new paradigm, a new understanding; a larger view, a grander idea.”


Szelesebb a latokore irasainak mint a dogmatikus vallasoknak, mereszebb dolgokat allit, provokalo gondolataival gondolkodasra kesztet - ez a kijelentese erre utal.


„Many have been Christed, not just Jesus of Nazareth. You can be Christed, too.”


Mindenki megkaphatja a krisztusi lelkuletet, mindenkiben ottvan a Krisztus. Ti ezt ugy mondjatok, hogy megkapta a Szentlelket. Jezus a testi szemelyre utal, Krisztus a foltamadott Lelekre; Jezus mint tortenelmi szemely csak egy volt, de Krisztus mindenkiben ott lakozik, csak meg kevesekben tamadt fol.


„You are already a God. You simply do not know it.”


Ezt ugy erti, hogy eredetileg mindnyajan Isten gyermekei vagyunk. Csak nem tudjuk ezt, mert tevesen az egonkkal azonositjuk magunkat; s ez a bununk. Ezert kell megtagadnunk onmagunkat. Szimbolikusan: a Nap (Isten) mindig sut, csak eltakarjak a felhok (egoizmusnk).


„The act of Adam and Eve was not original sin, but, in truth, first blessing.”


Teny, hogy a Biblia eredeti bunnek nevezi; Walsh ezt negalja. Valoszinuleg azt akarja ezzel kifejezni, hogy az atok egyben aldas is. A betegseg magaban hordozza a gyogyirt.

2013. máj. 10. 23:06
 37/50 A kérdező kommentje:

B.M.Hubbard - tol most olvasok eloszor idezeteket neked koszonhetoen, ezert kevesbe tudok hozzaszolni.


„The fundamental regression is self-centerdness,(egoizmus,az hogy azonositjuk magunkat szemelyisegunkkel) or the illusion that you are separate from God (Isten es kozottem vagyok en/ego). I „make war” ('kardot hoztam, nem beket) on self-centerdness.(en-kozpontusag; tagadd meg onmagad) It shall surely be overcome. The child must become the adult. (lelekben fol kell nonunk Krisztus szintjere) Human must become Divine.( Az Isten fia lejott a foldre, azert hogy az ember 'istenne valhasson' = visszaterjen a vele valo egysegbe.)That is the law.” (Minden emberi lelekre ervenyes.)



„At the co-creative stage of evolution, one self-centered soul is like a lethal cell in a body: deadly to itself and to the whole.”

A lelek evolucioja az a folyamat, ami Adam-Evatol indult es mindenki vissza fog terni az Atyahoz, mint a Tekozlo fiu peldazataban. Egyetlen rakos sejt halalos fenyegetettseget jelent az organizmusra, mert mi, mindnyajan az emberiseg resze vagyunk.



„After the selection process, you will be born to the next stage of evlution.(lelki fejlodesi fokozatok: kollektiv tudat, entudat, univerzalis tudat), There will be a New Heaven, a New Earth, a new body and a new consciousness for all who survive.” (az Uj Foldon nincs egoizmus, tehat bun se)


>„Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.” (ezt en igy ertem : Az En Vagyok az ut, az igazsag es az elet....)

En Vagyok = Vagyok Aki Vagyok = Onvalo/Overself = Szentlelek



Irod: >A „selection process”, hogy a spirituálisan fejlettek továbbjutnak a következő evolúciós szintre. A materialisták, akiket csak az anyagi fogyasztás és örömök érdekelnek, továbbá az énközpontú csoport, a keresztények, pedig el kell takarítani az útból>


Selection process = kulonvalasztjak a konkolyt a buzatol.

a spiritualisan fejlettek akik a Krisztus-tudattal/ En Vagyok azonosultak, vagyis lelekben ujjaszulettek, es nem az egojukkal (en vagyok XY orvos, szinesz stb.)


> el kell takaritani az utbol > !?! ezt hogy erted ? nem hiszem hogy ilyet mondott volna B.M.Hubbard, olesre nem uszitanak jolelku lenyek.


>A keresztények üldözésében és megölésében, és a blaszfémiában.

Milyen uldoztetesben volt reszed hited miatt Europaban? Ugy latom inkabb a zsidokat bantjak hituk miatt.

2013. máj. 10. 23:56
 38/50 anonim ***** válasza:

„Megnyitá azért az ő száját Isten ellen való káromlásra, hogy szidalmazza az ő nevét és az ő sátorát, és azokat, a kik a mennyben laknak.”


-és tevé a földet az ő királyságává... az ő neve zion, jele az oroszlán... ordító oroszlánként (zion a földön jár, keresvén a kárhozatra kit nyeljen el)


„isten választottja” az ő neve, de ezt a nevet, nem istentől kapta, hanem saját magának adta


-Tanítása honnan, kinek a jele rajta?

-Óf-tól és Óf-jele rajta.

Ófirnak aranya az.

Az egész földet kárhozatba viszi és a lelkek alávettetnek.

-A Kelet segít?

-A sárkányé az már rég... átok az... a röhögő buddha az.

Kígyó és sárkány, a kígyónak magva által lett a lelkek leesése a Földre.

A kígyónak, a sárkánynak bűvereje rajtuk és a társat ő adta néki (hogy elvesszenek).

Az oroszlánfejű kígyó az alsó szféra istene és ura.


-A lelkek hogyan és miért estek le?

-A bomlott virágok utáni vágy tévesztette meg őket.


-Az „egység-élmény” mi?

-Illúzió.

-Ki adja számukra?

-A kígyó.

A kígyó és az asszony tévesztette meg a lelkeket.


Amikor alá néztek, távolról szépségesnek látszó virágokat pillantottak meg, úgy estek le.

Minden romlott virág: a születés kapuja...és minden születés mindig ugyanolyan és az eredménye is mindig ugyanolyan.

...és leszállnak az anyagba és egyek lesznek az anyaggal (az asszony által).

Bűvös erő felettük és így veszeítik el a lelkük.



((én egyszer, egy szamádhit átéltem... de annak az átélt szamádhinak nem hittem... áradt benne minden, de bűverő volt abban és nem igazság... és a világ, amit láttam, alá volt annak rendelve... akkor is kísértett engem és próbált engem az az erő, de én akkor sem mentem.... többfelől, többszörösen hívott... (egyik kezével) csapdát teremtett a másikkal a megoldást kínált és egyre csak hívott (magához)...

...de én nem mentem...

...próbáknak voltam akkor alávetve és megkísértettem és a világ alá volt rendelve annak...

(tehát nem egy elmélet volt, nem tartalmak voltak a szubjektumban, hanem a látható és érzékelhető világban (is) ható erő volt)

...és akkor is asszonyon (=nőn) keresztül jött át az erő....


Ki érti a Tanúnak a szavait?

(és kinek a tanúja a tanú?)


Föld népe! Te azt hiszed, szilárd világban élsz... én tudom, hogy nem...


-Erős próbáknak kik vettetnek alá?

-Azok, akik maguk is erősek.

-Ki próbáltatik meg erős próbákkal?

-A férfi.

-Mit őrizzen a férfi?

-Önmagát. (=a lelkét)


A világot elveszítheti, ha lelke megmarad, kárt nem vall.

Mert a lélek több, mint a világok, mert nem a világok a lélek magva és okozója, hanem a lélek a világok magva és okozója.

...és a férfi lelke istentől való és (eredeti állapotában) maga isten.


A férfi: tűz és ég.

A nő: víz és föld.

A férfi őrizze tüzét a nő vizétől, mert a nő vize képes és eloltja a férfi tüzét (és az eget a földre hozza le....... mi lesz vele?)


A férfi elektromos, a nő mágneses.

(vasbolygó vasasszonya fel nem mehet)


-Miért jöttél?

-Lelkekért.


A kígyó nem az almát, hanem a magvát adta az asszonynak. (azóta társak)


-A kígyót a kereszten hiszed?

-Nem.


-Mi történt veled?

-Testeket kaptál és a világokba belehaltál.

-Kitől kaptad a testeket?

-A kígyótól és az asszonytól.


A fa az Óph-Él és az asszony szépsége a kígyó szépsége.

Jerushalajim, fény és réz... te is elvesztél.


A mater a materia és az anyag az anya és mindezek össze vannak kötve és mindezekhez három kötéllel vagy kötve.

Ki vagy te?


…....................


„Az is adaték néki, hogy a SZENTEK ELLEN HADAKOZZÉK, ÉS ŐKET LEGYŐZZE; és adaték néki hatalom minden nemzetségen, nyelven és népen.”


-Igen. Már rég legyőzte. Igen. Már régóta hatalom adatott néki minden nyelven és minden nemzetségen (de leginkább a választott nemzetségen, az önmagát kiválasztott népen)


„nem hittek az igazságnak, hanem GYÖNYÖRKÖDTEK AZ IGAZSÁGTALANSÁGBAN.”


-Ehhez nincs mit hozzáfűzni.



„„God is Creation”

A Teremtes maga a megnyilvanult Isten (illuzórikus képe, melyet te faragsz) . A teremtesben magaban nyilvanul meg az Isten (képe), azon keresztul tapasztaljuk.”


…..............


„Szimbolikusan: a Nap (Isten) mindig sut, csak eltakarjak a felhok (egoizmusnk).”


-Ha nem takarják el, feléget téged (a Napisten.... „a mi urunk istenünk emésztő tűz).



„a spiritualisan fejlettek akik a Krisztus-tudattal/ En Vagyok azonosultak, vagyis lelekben ujjaszulettek, es nem az egojukkal (en vagyok XY orvos, szinesz stb.)”


-a „sprituálisan fejlettek” valójában önmagukkal azonosak (a többi lény mind kívül van, a külső sötétségben... képeket farag és az általa faragott képeket imádja és isteníti...... bot és vessző vígasztalja őket)


Nem vagyok azonos semmilyen „krisztussal”. Önmagammal vagyok azonos.

2013. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Barbara Marx Hubbard-ról két anyag.

E rövid videóból megismerhető azok gondolkodása, akik „hisznek a hazugságnak” és gyönyörködnek az igazságtalanságban:

http://www.youtube.com/watch?v=eBXB6vbQq74


A másik egy hosszabb könyv, 15. alfejezete foglalkozik Hubbard-dal (316.old)

Sokatmondó a második fejezet címe: PART II: SERVANTS OF THE SHINING DARKNESS: THE ANTI-GOSPEL OF THE NEW AGE MOVEMENT

Lee Penn: False Dawn

[link]


Nagyon tanulságos egy egykori médium beszámolója. Elmondja, milyen hatással volt életére, amikor médium volt. Ezt mindenképp nézd meg!!!!!!!!

Part 1 The Transformation of a New Age Medium

http://www.youtube.com/watch?v=dlqZBkY9Pk8

Part 2 His Warning to The Church

http://www.youtube.com/watch?v=ABzo4tmm0j4


Jó forrás és zseniálisan összefoglalja a New Age felsőbb köreinek gondolkodásmódját és céljait. Hannah Newman: The Rainbow Swastika, a C és D. fejezet. A szerző zsidó, tehát a saját zsidó szemszögéből írta, de ettől el lehet tekinteni.

[link]


Van nekem is egy kis honlapom, összegyűjtöttem pár anyagot és videót.

[link]


A new age felsőbb köreinek gondolkodásmódja kiferdült, számukra Jézus a rosszfiú, Lucifer pedig a jófiú. Pl. Blavatsky, Alice A. Bailey. Elkövetik azt a hibát mint Ádám és Éva, hogy a Sátánnak hisznek és nem bíznak Istenben, hogy ő Jó, és nem akar teremtményeinek rosszat.


Ha azt gondoljuk, hogy Isten a Teremtéssel egyenlő, akkor e világban mindenki azt tehet, amit akar és az erősebb győz. Miért teremtett volna Isten egy világot, amibe aztán fejest ugrik és megszűnik mint Személy létezni? Nem kontrollálja többé saját teremtését?


Istenhez EGY ÚT van, az alázat és a szelídség útja.

„Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.”

Zsolt. 138,6 Noha felséges az Úr, mégis meglátja az alázatost, a kevélyt pedig távolról ismeri.


Isten elküldte a szabadítás útját (A Messiás szó jelentése: Felkent, görögül: Krisztus. Jézus jelentése: Szabadító.)

„Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.”


Ajánlom, hogy olvasd el néhányszor János 1. levelét. Benne van minden, amit tudni kell. De ne ezoterikus szemszögből, valami gnosztikus megfejtést keresve! Teljesen konkrétan kell érteni.

2013. máj. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

Sur irja:

>((én egyszer, egy szamádhit átéltem... de annak az átélt szamádhinak nem hittem... áradt benne minden, de bűverő volt abban és nem igazság... >


Irasaid poetikusnak es filozofikusnak tunnek egyszerre.

Mikor nem hittel a szamdhinak? Utana kezdted ketsegbe vonni, vagy kozben ?

Mert ha a szamadhi alatt, akkor az nem volt az, mert szamadhiban egysegtudat van, eltunik az ego, akitol a ketseg gondolatai erednek.

2013. máj. 12. 13:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!