Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem idegesít Németh...

Csak engem idegesít Németh Sándor prédikálása?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok de Németh Sándor prédikálása idegesít.Nem akarom megítélni nem az én feladatom.De nem értem miről beszél össze keveri a politikát az igével.A tanításai le nyomnak lelkileg mindig csak kárhoztató duma.Tudom azt fogjátok kérdezni akkor monek hallgatom.Mert oda jár a családom én meg nem szeretek oda járni de egyedűl félek el menni másikba többszőr is megprobálkozta de sehogysem tudok beilleszkedni oda.Németh Sándor nézetivel sem tudok azonosulni.Velemvan a baj vagy más sem fejlődik a szavaitől?

2013. ápr. 4. 03:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Azt végképp nem értem, hogy valaki "fél" egyedül elmenni egy másik felekezethez.. miért is? Én inkább kíváncsi vagyok és mindenféle felekezetet szívesen megtapasztalok, ha kell egyedül, természetesen.
2013. ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
28%

Hogy a véleményemet kifejezzem Németh Sándorról, inkább idézem a Tankcsapdát:


"Mint a prédikátor a tévében,

Fasizmus van a vérében.

Üvölt, a szemén látszik:

Ő is úgy hisz, ahogy a nácik."

2013. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
22%

"na akkor majd én is azt mondom, hogy mégsem vagytok olyan életképtelenek amilyennek látszotok! "


Íme a "keresztényi" szeretet megnyilvánulása...

2013. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként valakinek a nevében jönni az nem azt jelenti, hogy azt állítod, te vagy az. Azt is jelentheti, hogy azt állítod, ő küldött.
2013. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nem kell ennyire letámadni nem írtam semmi bántót szerintem Hit gyüliről sem Németh Sándorról.A családom sem érti miről beszél de a dicséreteket nagyon élvezik.Nem élek bűnűs életett persze van, hogy megbotlom de ki nem .A kárhoztató beszédett arra értem, hogy állandóan arról beszél ezt és ezt kell tenni és ilyen és ilyen lesz az életed.És ha az a nyomorúlt kis ember megpróbálja, hogy Istennek tetszedjen igen nehéz lesz neki.Én még olyat nem is halottam Németh Sándoltól ,hogy Isten szeret minket.Vagy eggyáltalán isten szeretettéről.De belőle is hiányolom a Krisztusi szeretetett.Hanem kő keményen nyomja a teológiát.
2013. ápr. 4. 14:09
 16/30 kzs ***** válasza:
44%

@ Kérdező


Így már értem.

Eddig az az érzésem volt, hogy csak provokálni akarsz.


De figyelj! Én sem értettem annak idején mindent. Én is úgy voltam, mint a családod: eleinte csak a dicséreteket értettem. De a hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által. Ezért van az, hogy minél többet hallgatod Istennek az Igéjét, annál jobban megnyílik a szíved Isten felé.


Ezt írod: "állandóan arról beszél ezt és ezt kell tenni és ilyen és ilyen lesz az életed"

> Mert Istennek az üzenete a SzentÍrás alapján EZ. Ugyanis a SzentÍrás alapvető üzenete Istennek az áldásai mindazok felé, akik hallják és megcselekszik az Ő akaratát.


Németh Sándor ezeket ecseteli, de szó sincs semmiféle kárhoztatásról. Pláne dumáról nem. Merthogy a SzentÍrás Isteni ihletettségű (2Péter 1/21; 2Tim 3/16), ezért a SzentÍrás maga a legteljesebb legtekintélyesebb igazság.


Németh Sándor csak közvetíti ezt, méghozzá sokak számára elég meggyőzően. De még egyszer mondom: nincs szó semmiféle kárhoztatásról. Az, hogy valamiben esetleg magadra ismersz, az nem jelenti azt, hogy nem lennél méltó Jézushoz. Jézus mindenkit hív, és kész megváltoztatni.


Ezt írod: "Én még olyat nem is halottam Németh Sándoltól ,hogy Isten szeret minket.Vagy eggyáltalán isten szeretettéről"

> Pedig igen: ha megfigyeled az imát, amit mond: megvallásokkal és hálával fejezi ki Isten szeretetét miirántunk: legfontosabb szeretet az, hogy a Jézust adta miérettünk engesztelő áldozatnak. Erről pedig Németh S. minden esetben megemlékezik.


A SzentÍrásnak egyébként rengeteg érdekes és hasznos témája van, és a szeretet csak az egyik.

való igaz, hogy ha a szeretet a téma,, sokkal több hangsúlyt kap, mint ha pl. az Antkrisztusi korszakról, vagy éppen a halottak feltámadásáról beszél.

2013. ápr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 kzs ***** válasza:
48%

@ ma 14:55


Hát... rég nevettem ilyen jót, komolyan mondom a könnyem is kicsordult.


Figyelj csak: én úgy gondolom, hogy sem Istennek a dicsérése, sem a SzentÍrás magyarázása, de még az Istenhez szóló ima sem épített le senkit, mégkevésbé hogy társadalomellenes lenne.


Németh S.-nak soha egy olyan kijelentése nem volt, ami embereket, vagy magát a társadalmat bomlasztotta volna. Sőt: Isten Igéjének, valamint a Hozzá mondott imáival minden esetben az emberek érdekeit szolgálta.


A többi vádaskodásod - mert az - annyira primitív, hogy nem tudok vele mit kezdeni.

De tudod mit: élj a vallásszabadságoddal, és kövesd azt az egyházat, ami neked megfelel.


De számomra - és rengeteg ember számára - a Hit Gyülekezete tisztességes, jóravaló, őszinte egyház, ami egyet jelent Krisztus testével.


Hagyj meg minket ebbe a tudatba, és ne firkálgass össze olyan közönséges hazugságokat, amiket most tettél.

Ott a SzentÍrás, rá hivatkozva kérdezhetsz, véleményezhetsz, de nincs szükség arra a gyűlöletkeltésre, arra az uszításra, amit művelsz!

2013. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
37%
Annyira fájt az igazság egyeseknek, hogy kitörölték a bejegyzést.Hát ennyit erről.
2013. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 kzs ***** válasza:
47%

@ Előbbi válaszadó


Te voltál a "ma 14:55". Válaszod annyira normális volt, hogy azonnal törölve is lett.


Egyébként a ma 17:33-as válaszomban már elemeztem ezt a gyönyörűséges hozzászólásodat, úgyhogy csak bizonyos dolgokra térnék ki:


Ezt írod: "A Hit Gyülekezetéről túl sok ilyen és ehhez hasonló anyag került már napvilágra"

> áhá! Szóval hallomásból vannak a híreid!

Érdekes, hogy akik ténylegesen odajárnak, mégsem ezt mondják...


Milyen külsőségek? Elmondanám barátom, hogy amit te külsőségnek hívsz (valószínűleg a dicséretek jellegére gondolsz), azok teljes mértékben megfelelnek a SzentÍrásban foglaltaknak. Ha ráérsz, talán olvasd el, mit ír a Zsoltárok könyve a dicséretről...

------------

"cionisták": na ezen csak mosolygok. Ugyanis Sion (más fordításban: Cion) olyan szellemi helyszín, amit a Biblia több helyen is említ:


pl. "Zengjetek az Úrnak, a ki Sionban lakik; hirdessétek a népek között az ő cselekedeteit." Zsolt 9/12.


Vagy: A Sionról, a melynek szépsége tökéletes, fényeskedik Isten. Zsolt 50/2.


Mint azt bizonyára elfelejtetted, Siont a Zsoltárok, Ésaiás, Jeremiás, Jeremiás Siralmai és más könyvek is (pl. Ámós) is ismerik, és mint Isten szellemi helyét részletesen írják.


Innentől kezdve nem sértesz te minket azzal hogy "cionisták". Mert ez teljesen bibliai.

Hadd legyek én is cionista, jó?

-----------------

"félzsidó szekta"

> Hát hát... Jézus földi vonatkozásában Dávid magvából való (a Máté 1/1 végigvezeti Jézus nemzetiségét), ami Izraelt jelenti. Jézus teljes földi szolgálata ténylegesen Izraelhez köthető.

Úgyhogy az a szó, hogy "félzsidó" megint csak öröm, neked viszont nem az, mert ugyebár az antiszemitizmus nagyon nem fér össze a kereszténységgel.


"szekta"

> Ó hogyne! Szekta, mert interaktív Istentiszteletet tart, ahol bárki kérdéseket tehet fel, és nemkülönben a SzentÍrást magyarázzák! Ja, és nincs se belépőjegy, se tagsági díj, hanem bárki ingyenesen látogathatja az Istentiszteleteket.

Húúú, hát tényleg szekta... :D

Tudod te egyáltalán, mit jelent az a szó, hogy "szekta"??

-----------

Ezt írod: "egyértelműen destruktív és társadalomellenes"

> Igen? És milyen konkrét bizonyítékokat tudsz ezzel kapcsolatban felállítani? Ó semmit!

Nem tudom, hogy a SzentÍrás tanulmányozása és Isten dicsérése mióta "egyértelműen" romboló jellegű??

Inkább hogy épít azzal, hogy megismerkedik az ember a Krisztusi természettel, és békésebbé, tisztelettudóbbá, szelídebbé válik, miközben megszabadul függőségektől...

-----------

Ezt írod: "Sajnos azt kell mondanunk..."

> Nem, nem kell. Ezen kijelentésedet megelőzően te semmit nem bizonyítottál.

----------

Ezt írod: "a hazugságok és a csúsztatások meglepően nyilvánvalóak"

> Tényleg? Figyelj, amit te hazugságoknak írsz, az nem más, mint Isten Igéjének a közvetítése, amely rengeteg embert vonz azáltal, hogy igazságnak, hitelesnek tulajdonítják.


És mi az hogy "csúsztatás"?

Ez nálad milyen fogalom akar lenni?

-----------

Ezt írod: "teológiájuk személyi kultuszra, tömeghipnózisra, pszichológiára és az állatias indulatokra épít (primitív zene, diszkó-hangulat)."

> Na akkor ide figyelj: a személyi kultusz a Hit Gyüliben kizárólag Jézust illeti meg. Mindenben Őrá van hivatkozva, és sohasem emberekre.


Úgy mondd meg már nekem: mikor kezdett el bármit is Németh S. a SAJÁT tekintélyére alapozva mondani?

Nem mindig Jézust helyezte előtérbe, megkülönböztetett helyre?


Hát de! Vagy tudsz olyat mondani, amikor olyan külsőségek közepette vonult volna be a helyszínre és azt csinálta volna mint a katolikus egyházfő?

Na EGY ilyen esetet mondjál!


Ami a tömeghipnózist illeti:

Kicsit nézz utána, hogy látnokok és más ilyen okkult emberek hogy alkalmazták ezeket.


Ezzel szemben az "Apostolok cselekedetei" című könyv több helyen is részletezi Istennek erejét.

Ugye ott nem tömeghipnózis történt?


A pszichológia pedig emberi tudomány, aminek semmi köze a SzentÍráshoz, sem pedig annak magyarázatához.


És milyen állatias zene van ott?

Isten dicsérése a Zsoltárok alapján, a SzentÍrásban foglaltakat énekelve. És ha ez neked primitív, akkor vegyél részt katolikus énekben (ők úgy csinálják ahogy, a Hit Gyüli pedig máshogy)

"diszkó hangulat"? tanulmányozd egy kicsit a 149, 150. zsoltárt.

----------

És milyen átveréseket nem vesznek észre?

Na akkor kérném szépen a bizonyítékokat (lehetőleg a SzentÍrásra vonatkozóan).

Ha más jellegű átverésekről van szó: ott a hatóság, és bizonyítékokkal a kezedben mehetsz hozzájuk.

------------

Ami pedig a titkosszolgálati módszereket illeti:

Mutass bármiféle bizonyítékokat ezzel kapcsolatban!

Vagy ha van, miért nem jelezted ezt a megfelelő hatóságnak?


Minek nevezed te ezt a saját részedről? Bűnpártolásnak?

----------

Na ennyit barátom a hozzászólásodról.

2013. ápr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Szerintem ne add fel olyan gyorsan. Ifjúsági istentiszteletre szoktál járni péntekenként? Ott sem tudsz beilleszkedni a közösségbe? Pontosan mit értesz az alatt hogy nem tudsz beilleszkedni?

Azt javasolnám hogy egy ifi istentisztelet végén menj oda egy ifi pásztorhoz vagy menj el pásztorlásra, szerintem áttudnátok beszélni a dolgot akár N. Sándorról, akár a közösségről van szó. De ha gondolod dobj egy üzenetet nekem én szívesen beszélek veled:D

2013. ápr. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!