Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem idegesít Németh...

Csak engem idegesít Németh Sándor prédikálása?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok de Németh Sándor prédikálása idegesít.Nem akarom megítélni nem az én feladatom.De nem értem miről beszél össze keveri a politikát az igével.A tanításai le nyomnak lelkileg mindig csak kárhoztató duma.Tudom azt fogjátok kérdezni akkor monek hallgatom.Mert oda jár a családom én meg nem szeretek oda járni de egyedűl félek el menni másikba többszőr is megprobálkozta de sehogysem tudok beilleszkedni oda.Németh Sándor nézetivel sem tudok azonosulni.Velemvan a baj vagy más sem fejlődik a szavaitől?

2013. ápr. 4. 03:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
37%

Nem hogy nem fejlődik, hanem...

Jézus nem véletlenül mondta, hogy sokan jönnek majd a nevében. Sajnálom, hogy a családod oda jár. :(

2013. ápr. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
40%
Németh Sándor soha nem volt normális! Csak az emberek butítása és a pénze érdekli. Sajnálom, hogy a családodat is megbolondította.
2013. ápr. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 kzs ***** válasza:
47%

@ Előbbi válaszoló


Mondd, nem véletlenül más egyházra gondoltál, amikor ezt írtad?

Mert tudnék példát, hogy hol folyik népbutítás meg pénzlehúzás! Csak hát azokról nem beszélünk...


Egyébként tudod mit: álljál ki te, és prédikálj másképp.

Sok sikert hozzá...

2013. ápr. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 kzs ***** válasza:
49%

@ Első válaszoló (HKHV! mozgalom)


Valóban ezt mondta Jézus, csak azt nem tudom, hogy TE mirefel mondod.

De ha úgy gondolod hogy nem hiteles amit ott hallasz, akkor íme: közölj le TE hiteles Biblia-értelmezést: olvasni biztos tudsz, Bibliád is van... akkor miért ne?


Telefonálj be, vagy írjál e-mailt: legyél TE más mint ő.

És ha már utaltál a SzentÍrásra, talán értelmezhetnéd a Máté 7/24-25-öt. Mert ez van.

2013. ápr. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 kzs ***** válasza:
52%

@ Kérdező:


Én is keresztény vagyok, de engem egyáltalán nem idegesít a Hit Gyülekezetének az Istentisztelete.

Tanításaikban Jézus és a korai kereszténység által elfogadott tantételeket hirdeti, kiegészítve az Ószövetség oda vonatkozó próféciáival.

Számomra az Istentiszteletek mindig is rendkívül valóságosak voltak, teljes összhangban a SzentÍrással.


És SOHA nem volt semmiféle lelki elnyomás, MÉG KEVÉSBÉ kárhoztató duma.

Az itt elhangzott prédikációk nagyon is építőek, én mindig nézem, és jól érzem magam tőle.


Ami pedig a politikát illeti: ez minden esetben csak a nemzet megerősítését szolgálta, de hadd kérdezzek valamit:

Szerinted a katolicizmus hogy fér bele a politikába?


Merthogy eddig ha pápaválasztás, vagy pápalátogatás történt, tele volt vele a média (beleértve a híradót is).

Vajon miért??

Erről miért nem beszélsz? Pedig a hátamat sem érdekli hogy ki lett a katolikus pápa, meg hogy tömegközlekedéssel jár-e vagy gyalog, stb.

Mégis behatóan foglalkozik vele a hírek.

Hát nem érdekes?? :)


Egyébként pedig ne sajnáld a családodat.

Onnan még senki rosszat nem tanult.

Inkább magadtól kérdezd meg, hogy vajon miért nyomnak le téged lelkileg a tanításai, és miért érzel benne - teljesen alaptalanul - kárhoztatást?

És hogyhogy nem tudsz beilleszkedni más közösségbe?

Nem korholni akarlak, de mondd: nem lehet hogy nem stimmel veled valami?


Úgyhogy ahelyett hogy provokálsz itt, gondolkozz el ezen, és ne félts te ott senkit, legkevésbé a családodat.

Ők jó úton járnak, te viszont - elmondásod szerint - nem találod a helyedet.

Keresztény vagy?

2013. ápr. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%
Ha jól értem, akkor nem a Hit gyülekezete lelki közösséggel van bajod, csak Németh Sándor prédikációi nem tetszenek. Nyugodj meg más sem érti teljesen. Kérdezd meg a családodat, hogy ők mindent értenek-e belőle, vagy csak elfogadják, mert Ő a lelki vezetőjük. Ha téged nyomaszt, akkor hagyd ki. Otthon is lehet imádkozni, ettől még nem leszel kevésbé keresztény. Ha a lelki vezető nem vezet téged máshova csak a sötétbe, akkor tényleg válassz olyat,akinek a prédikációit megérted.
2013. ápr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
71%

N.S. mely nézeteivel nem tudsz azonosulni?

Mert én azt tapasztalom hogy a prédikációi célja elsősorban az, hogy Isten felé fordítsa az embereket. Ha úgy érzed hogy nem fejlődsz mások hitéből, akkor próbáld a sajátodat egyénileg erősíteni.

2013. ápr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Andizsuzsi ***** válasza:
31%
Engem nem idegesít. Elkapcsolom a tv-t:)
2013. ápr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, én is úgy járok a HGY-be, hogy én nem vagyok Németh Sándor legnagyobb rajongója, de soha nem éreztem kárhoztatónak a prédikációit. Ha olyasmit mond, ami érzékenyen érint téged, akkor annak valószínűleg oka van, mivel ha bűnökről beszél, akkor mindig konkrétumokat mond (okkultizmus, házasságtörés, lopás stb.), ezeket meg vagy elkövetted vagy nem.

De csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, hogy ha nem érzed jól magad, menj máshová. Németh Sándor képvisel egy bizonyos stílust, ez valakinek bejön, másnak nem, és ez utóbbi esetben körül lehet nézni más gyülekezetekben, vannak még Magyarországon nagyon jó, igei közösségek. De ezt neked kell meglépned, arról nem Németh Sándor, és nem is a családod tehet, ha képtelen vagy máshova beilleszkedni.

2013. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
24%
Vegyes érzelmeim vannak az ottani Istentisztelettel kapcsolatban, mert Németh Sándor valóban sokszor érthetetlen következtetéseket von le, de azt nem tapasztaltam, hogy ez rosszra vezetne. Az a legszimpatikusabb, hogy nem kell bűnbánni, nyavalyogni, siránkozni, hanem lehet örülni, nevetni a hitnek, ez sokkal emberibb, mint a búval bélelt irányzatoknál. Viszont a HIT gyülekezet agresszív az ember hovatartozása, magánélete szempontjából, az is igaz.
2013. ápr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!