Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusoknak, keresztényke...

Zsizsik666 kérdése:

A katolikusoknak, kereszténykenek, a bibliai istenben hívőknek miért gyengéjük a biológia?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, aki nem ilyen béka feneke alatt lévő tudással rendelkezik a témában, de szerintem a többség sík :/

Pl. A tojás az nekeik csirkeembrió, nem értik hogy aki maszturbál, pl. férfi, az biológiai okokból van, szóval biológiai lények is vagyunk, de ezt undinak találják. Pedig csak természetes. Meg isten büntetésének vélik, ha begörcsöl a lábuk, még véletlenül sem Mg hiány :(

Pogányok, sátánisták körében ritka, aki ennyire sík lenne a témához. Én nem állítom hogy mindent tudok, de azért nagyjából, az alapokkal tisztában vagyok.

Szóval ez vallással összefüggne, hogy bioszból gyengék?



#biológia #tankönyvet
2012. nov. 23. 18:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
Ötös voltam mindig is bioszból okoska...De menekülj csak a téveszméidbe.
2012. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
100%

Már a kérdésednél megállnék: a bibliai Istenben...habár te kisbetűvel írtad Isten nevét, de én hadd ne tegyem.

Én görögkatolikus vagyok, teológiát tanultam és sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak: a nagy többségünk azért nem annyira sík, mint ahogy te beállítod. Nem bírom felfogni(lehet, hogy keresztényi csökevényes eszem teszi, ahogy te is mondod), hogy miért pont a biológiát spécizted ki. Én pl. biológiában elég jó vagyok, szerettem is, de a történelem nem az erősségem. Megtanultam, amit meg kellett az évek alatt, de nem ástam bele annyira magam.

Soha nem hallottam még azt, hogy csirkeembrió, pedig több száz vallásos emberrel találkoztam már. Azt meg pláne nem mondanám, hogy alap dolgokkal nincsenek tisztában.

A maszturbáció meg egyáltalán nem egy olyan dolog, ami teljesen természetes lenne és hozzátartozna kötelező érvényűen az emberi élethez. Csak van, aki nem bír magával, van, aki meg igen.

Nem értelek még mindig...

2012. nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, ez lemaradt: aki igazán és mélyen megéli a saját hitét, az sosem Isten büntetést keresi a betegség vagy a szenvedés mögött, hanem a feladatot. Nem tudom te milyen Istenben, miben, vagy kiben hiszel, de a mienk nem betegíti meg az embereket büntetésből...
2012. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

Mert nem ugyan az a kiadó forgalmazza a bibliát és a biológia könyveket.


Én azért ismerek nem elvakult katolikusokat is. :)

2012. dec. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!