Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ilyesmivel foglalkozom...

Ha ilyesmivel foglalkozom akkor hiába keresem Isten?

Figyelt kérdés

Ha kapcsolatba kerülök a Kineziológiával, Agykontrollal, Vonzás törvényével,Reiki,öngyógyítás, mantrák, stb. akkor már letértem a helyes útról?

Ezek olyasmik amiket a Biblia tanítása szerint el kell kerülni?

Ha keresem Isten attól még foglalkozhatok ilyesmivel vagy a kettő nem fér össze?



2012. okt. 9. 20:30
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
48%

"Ha én betartok minden ami a Bibliában van teljeslnek a kívánságaim? Még akkor is ha nem hiszek abban,hogy teljesülnek?"


Szia!


"Ha én betartok minden ami a Bibliában van teljeslnek a kívánságaim? Még akkor is ha nem hiszek abban,hogy teljesülnek?"


Először kérj hitet, ez az alap. A hit kéréséhez még nem kell hit hiszen akkor az ördögi kör lenne :)

Ha megtartod ami a Bibliában van akkor Isten teljesíti azokat a kéréseidet amelyeket imában kérsz és amelyek valóban jó kérések vagyis amelyek nem akadályozzák az üdvösséget.

(pl. ha valaki sok pénzt kér de a sok pénzt aztán rosszul használná fel és elkárhozna akkor annak Isten nem fogja teljesíteni a kérését.)

Sőt Isten gyakran még annál többet is ad mint amit az ember kér.


És így tudod megtartani ami a Bibliában van:

- élj szeretetben, tégy jót mindenkivel

- bocsáss meg mindent mindenkinek

- minden botlás után kérj bűnbocsánatot Istentől

- adj hálát Istennek és dicsőítsd Őt minél gyakrabban

- imádkozz naponta amennyit lehet

2012. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

"A vallásosság ellen vagy,de semmi mással nem tudsz jönni,csak a Bibliával....Tehát pont úgy viselkedsz,mint egy szűk látókörű bigott vallásos.No problem:)"

Miért lesz attól vallásos valaki ha a Bibliával jön? Azért jövök a Bibliával, mert az Isten beszéde, Ő adta azt nekünk hogy megismerhessük Őt. Akkor pedig nem az alapján kéne vizsgálnunk az Isten felé való közeledésünket?


"A másik, ne mind keverd a hit szót a vallással, mert a kettő nem ugyanaz. A hitemet Isten anélkül is lássa, hogy embertársaimnak megvallanám, a vallás szó pedig azt jelenti, hogy megvallom embertársaimnak a hitemet, vagyis hitvallást teszek egy bizonyos vallás mellett, de vallani sajnos hamisan is lehet."

Itt épp hogy te kevered a fogalmakat. A hit a nem látott dolgokban való meggyőződés, vallásos pedig bárki lehet, akár azért mert csak címkéket ragasztgat magára, akár azért mert hetente elmegy a misére és ennyiben vége, ugyanúgy bűnben él, vagy csak azért mert pusztán vallásos rituáléktól várja az üdvösségét.

Isten a szíveket vizsgálja, és ugyan látja a hitet, de azt mondja a Biblia, tehát Isten, hogy a hit cselekedetek nélkül halott. Ez nem azt jelenti hogy cselekedetekből üdvözülünk, mert az is benne van a Bibliában hogy Isten készítette el számunkra a jó cselekedeteket, valamint a kegyelem és az alkalmasságunk is tőle van. Viszont valamit mindenképpen nekünk kell megtenni: dönteni, hogy megcselekedjük-e a jót vagy sem. Csak önmagában hit miatt automatikusan nem üdvözülünk. A bizonyságtevésről pedig Jézus azt mondta, hogy aki megvallja Őt azt Ő is megvallja az Ő Atyja előtt és fordítva.


" Én nem érzem magam se tanítónak és se mesternek, hogy magyarázzam a bibliát ezért nem is idézgetek belőle és magyarázom a saját fejem szerint főleg másoknak, mert mi van ha én rosszul magyarázom és valakit tévútra viszek. Isten két fő parancsolata mindenki számára érthető és Jézus tanítása is mármint a feltétel nélküli szeretet. A két főparancsolatban különben benne van minden, ha képes lenne valaki úgy élni, akkor mit tudna véteni Isten ellen?"

Te is ugyanúgy magyaráztál és érveltél, véleményt fogalmaztál meg mint én. Én viszont igazoltam az állításaimat a Bibliával. Te ellenben azt mondod ezt nem teszed, akkor te mire alapozod a mondandód? Saját vélemény? Mert az Istenével szemben nem túl erős. A Bibliában vannak alaptanítások és alapigazságok. Nincs szükség túl nagy intelligenciára a megértéséhez, és a megértett dolgok elmagyarázásához. Pl egyértelmű dolgok amiket a Biblia bűnnek nevez vagy a megváltás műve. Nyilván benne van a hibázás lehetősége de akkor az a megoldás hogy sosem beszélünk a Bibliáról? Épp ellenkezőleg így épülünk, mert ha valamit rosszúl is látunk legalább lesz visszajelzésünk a környezettől és mi is elgondolkodhatunk. Továbbá ezért fontos az Krisztus testébe való tartozás, az egyház/gyülekezetek hogy legyen tanítványság, hogy a fiatalok fejlődhessenek, hisz Jézust azt mondta tegyünk mindenkit tanítványokká. És egyébként is Isten nem klerikális rendszert akar, Ő azt akarja hogy mindenkinek legyen teológiai, szellemi tudása, ismerete Istenről, hogy minden ember szellemi legyen. Az egész kereszténység, Istenhez vezető út alapja pedig a Biblia, lehet ezt tagadni, nem elfogadni, de akkor már nem a Biblia Istenéről beszélünk. Az már más isten...

2012. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Nos mire jutottál? Épp ma akartam én is hasonló töltetű kérdést feltenni, de mivel láttam a tiéd így azt hiszem ide épp elég válasz érkezett.

Ha elkezdek vagyis kipróbálom a reikit elsősorban kiváncsiságból és hogy lehet-e vmi haszna, azzal rosszat teszek..s annyi mintha Isten elfordulna tőlem.

Ez a reiki dolog egy 2 napos tréning, ha nem tetszik elveim ellne való úgysem használom, de kipróbálnám. Hozzáteszem csak ha nem bánnám meg később. :(

2013. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

"Ha elkezdek vagyis kipróbálom a reikit elsősorban kiváncsiságból és hogy lehet-e vmi haszna, azzal rosszat teszek..s annyi mintha Isten elfordulna tőlem."


Nem Isten fordulna el tőled hanem te Istentől.


Ha interneten rákeresel hogy "reiki tanuságtétel" akkor elolvashatod azoknak a történeteit akik reiki és egyéb okkultizmus után megtértek. Elég horrorisztikus történetek szoktak lenni.

2013. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim válasza:

53-as vagyok ezt elolvasva rájöttem mi a jó döntés!!! Köszönöm!

[link]

2013. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!