Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ilyesmivel foglalkozom...

Ha ilyesmivel foglalkozom akkor hiába keresem Isten?

Figyelt kérdés

Ha kapcsolatba kerülök a Kineziológiával, Agykontrollal, Vonzás törvényével,Reiki,öngyógyítás, mantrák, stb. akkor már letértem a helyes útról?

Ezek olyasmik amiket a Biblia tanítása szerint el kell kerülni?

Ha keresem Isten attól még foglalkozhatok ilyesmivel vagy a kettő nem fér össze?



2012. okt. 9. 20:30
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
0%
szakadok a nevetéstől a kérdésen.
2012. okt. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%

"Továbbá cáfolnám a tévhitet: Igenis a hegyre CSAK EGY út vezet fel. Jézus megmondta: Én vagyok az út az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, CSAK énáltalam."


Én pedig cáfolnám a cáfolatodat:

Sokak által némileg félreértett kijelentése ez Jézusnak.Jézus a szeretetet képviselte itt a földön.Nem a név hangoztatása a fontos,hanem a szeretet.Erre vonatkozik Jézus kijelentése.Hivatkozhat valaki ezerszer Jézusra,ha nem a valódi szeretet vezérli,akkor csak önmagát csapja be.Ha valaki nem rosszindulatból,másokat kihasználva használja egyes képességeit,hanem segítő szándékkal,szeretettel,akkor azt teszi,amit Jézus mondott.Ugyanoda jut.

2012. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
100%

Mit mond a katolikus hitvédelem?


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:

"Ha valaki nem rosszindulatból,másokat kihasználva használja egyes képességeit,hanem segítő szándékkal,szeretettel,akkor azt teszi,amit Jézus mondott."


Mit értesz képességek alatt?

2012. okt. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
51%

"Mit értesz képességek alatt?"


Pl.a gyógyítás,ebbe az öngyógyítás is beletartozik,hiszen "szeresd felebarátodat,mint tenmagadat"

Jézus azt mondta:"Ingyen kaptátok,ingyen is adjátok"

ezen mérce szerint nem helyes pénzt kérni érte.

Vannak,akiknek valóban van gyógyító képességük,de visszaélnek vele.Olyan embereken,akiken látszik,hogy valóban segítségre szorulnak,szerencsétlenek,és önerőből nem képesek rá,azokon segítsen a gyógyító,és bocsájtsa őket békével,ne várjon hálálkodást,pénzt számításból.

De pl.lehet olyan is,hogy valaki olyan képességhez jut,hogy személyes információkat tud szerezni emberekről,és visszaél vele,mondjuk szándékosan elmondja másnak.

Vagy ha szándékosan rosszat kér valaki hatalmasabb erőktől,gyűlöletet a másik emberre.Ennek semmi értelme,mivel mindenki egy és ugyanaz,ezért a gyűlölet,rosszindulat valamilyen formában vissza fog ütni az elindító félen is.

Az ember sok mindenre szert tehet,de érdemes meggondolni,hogy mit mire használ.

A késsel lehet kenyeret szelni,és lehet másba döfni is.

2012. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Remélem lesz még :-)


Érdekes,de az agykontrolosok meg arról számolnka be,hogy jobb let az életük,jobban tudnak a céljaikra koncentrálni,élérik azokat.

Akik a vonzás törvényében hisznek azok is azt mondják legalábbis egy részük,hogy megkapták amit kartak, elérték acéljaik vagy láthatóan útban vanna felé.


(Én meg keresek valamit ami hozzásegíthet,hogy élvezhetőbb életem legyen és esetleg meg is valósuljon néhány vágyam.Keresek valamit ami segíthet összeszedni a gondolataim,előrébb vihet.)

2012. okt. 12. 20:03
 17/55 A kérdező kommentje:

Igen hallottam ról,hogy okkultizmus.

De... áh

Ha felkeresek egy kineziológust,hogy segítsen egy betegség lekűzdésében az Bűn? Hallottam olyat is,hogy meg tudják mondani mi az életünk célja,mi a feledatunk, miért születtük ere a földre. Ugyan ebben kevésbé hiszek,de kíváncsi vagyok. Csak apénzt sajnálom rá.

Az öngyógyítás vagy legalább a próbálkozás miért bűn? Más persze,hogy a Reiki vagy meditáció útján próbál magának segíteni,de az,hogy próbál valaki meggyógyulni bűn avgy egészéges maradni bűn?

2012. okt. 12. 20:09
 18/55 A kérdező kommentje:

7-es


Tényleg em olvasom a Bibliát.

Olyan Isten kereső vagyok a az út elején lévő legelső lépés elött áll még, de rendesen. Valami motoszkál eldugva bennem.

Nem ezekkel a praktikákkal gondoltam rálelni az Úrra.

Ezektől némi életminőség javulást várnék,de még egyikkle sem foglalkozom.

Bár bevallom,hogy irigylem azokat aki az elért sikereiket ezekne tulajdonítják. Olyan egyszerűnek tűnik.

Én is csk gyarló ember vagyok aki szeretne könnyen és gyorsan valamifél jóból részesülni.

2012. okt. 12. 20:19
 19/55 A kérdező kommentje:

13-as, köszönöm

A harmadikat meg külön.

2012. okt. 12. 20:38
 20/55 A kérdező kommentje:

A Jóga is pkkultizmus? Tehát kerülendő?

Még akkor is ha csak a gyakorlatokat végzem?

Hogy hajlékonyabb legyek meg egyebek.

Akkor is kerülendő ha csak mint testmozgást végzem? Ill. szeretném végezni.

2012. okt. 12. 21:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!