Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ilyesmivel foglalkozom...

Ha ilyesmivel foglalkozom akkor hiába keresem Isten?

Figyelt kérdés

Ha kapcsolatba kerülök a Kineziológiával, Agykontrollal, Vonzás törvényével,Reiki,öngyógyítás, mantrák, stb. akkor már letértem a helyes útról?

Ezek olyasmik amiket a Biblia tanítása szerint el kell kerülni?

Ha keresem Isten attól még foglalkozhatok ilyesmivel vagy a kettő nem fér össze?



2012. okt. 9. 20:30
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:
2012. okt. 9. 20:38
 2/55 anonim ***** válasza:
54%

Isten nincs bezárva a Bibliába.Foglalkozhatsz velük.

És ha kipróbáltad némelyiküket,rá fogsz jönni,hogy

"Mindannyian ugyanazt a hegyet nézzük,csak más oldalról"

2012. okt. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem arab mondás,hogy egy hegyre több úton is fel lehet jutni.

Igaázból nem tudom azért kérdem.

2012. okt. 9. 21:13
 4/55 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy hiábavaló Isten keresés.

Ha keresed Istent és az az út amin elindulsz esetleg nem a megfelelő út,Ő úgyis figyelmeztetni fog és segít neked a további keresésben. Én legalábbis ezt tapasztalom az életemben.

Ezek a dolgok engem is érdekeltek meg még ilyenebbek is, és nem értettem, hogy miért lennének ezek helytelenek, esetleg veszélyesek, amikor rátaláltam erre a cikkre:

[link] ami némiképp megváltoztatta a véleményemet.

2012. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
59%

Mindent meg kell előbb vizsgálni, ezt jól is teszed :)

ezekkel a dolgokkal az a gond, hogy elveszted az irányítást magad felett (pl agykontroll) és rossz erők kezébe is kerülhetsz.

Azt ajánlom, olvasd a Bibliát, imádkozz és keresd Istent!

Jeremiás 29:13 És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekbõl kerestek engem.

2012. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
90%

A következőkért biztos le fognsak pontzozni, mert nem ez a népszerű álláspont.

Igen, letértél a helyes útról. Ne ott keresd az Istent!

2012. okt. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
43%

Hatos elszánt, egyszerű, tömör és az igazságot jól tükröző választ adott. Hogy valami részletesebbet is kapj:

A dolgok amiket cselekedtél a Biblia alapján okkultizmusnak, azaz BŰNNEK minősülnek. Ha eddig ezt nem tudtad, azt nevezhetjük a tudatlanság állapotának, de most akkor remélem felvilágosítottalak. A Bibliából tömérdek igét mondhatok neked hogy ez igen is bűn, meg kell térni belőle, megbánni/vallani őket.

Rövid definició: minden olyan technika/út, amivel az ember természet feletti erővel akar kapcsolatba kerülni/ befolyásolni/használni, és nem Jézus Krisztus nevében/rajta keresztül a Biblia alpján történik, okkultizmusnak és bűnnek minősül.

Továbbá cáfolnám a tévhitet: Igenis a hegyre CSAK EGY út vezet fel. Jézus megmondta: Én vagyok az út az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, CSAK énáltalam.

Egyébként nem értem, hogy Istent kereső emberként hogy tudod ezeket összeegyeztetni a Bibliával? Hirtelen felmerül bennem a kérdés, hogy a Bibliát olvasod-e? Mert ha nem akkor azt is megkérdezném hogy milyen istent kereső ember vagy? Ugyanis a Biblia Istene az egyetlen igaz Isten, ha pedig te Őt keresed, akkor be kell látnod hogy a többi technikával az ember a rossz oldalt piszkálja. Ráadásul az okkultizmus igen komoly, egyik legveszélyesebb területe a bűnöknek, amik a legkomolyabb negatív hatással rendelkezik. A paráznaság és egyebek mellett ezeket a bűnöket Isten egyenesen utálatosnak, más szóval undorítónak, hányingert keltőnek nevezi.

2012. okt. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
78%

Tévedés. nem vezet minden út Jézushoz, ez egy csapda amivel az emberek áltatják magukat, mondván engem "fogadjon" így el


Nem mi szabunk feltételeket, hanem a teremtő, és Jézus leíratta, hogy van két út, s csak az egyik vezet Isten országához, ami széles azon sokan járnak és a fent említett módon becsapják magukat, és nem veszik komolyan a Jézus által leíratott alapelveket


Két Istent nem lehet szolgálni.

Vagy sátánhoz tartozol vagy a Teremtő Istenhez, és annak elvárásaihoz.


(Máté 7:21-23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Jézus itt elismeri, hogy "vallások" ezrei mondogatják, hogy így, meg úgy Jézus nevében tettek dolgokat, De Jézus nem fogadja el.

A 21. versben csak aki cselekszi az atya akaratát azt fogadja el.

No persze ehhez tudniuk kéne, hogy mi az atya akarata, de hallani sem akarnak róla.....

2012. okt. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
63%

A kettő valóban nem fér össze. Vagy egyik, vagy másik.

Két oka is van:

- Az első, hogy Isten gyűlöli ezeket a dolgokat, és az Ő haragját fogja megtapasztalni mindenki, aki ilyeneket tesz. Saját magát viszi halálába, aki ezekkel foglalkozik. Megkötöződsz, kiszolgáltatod magadat a Gonosznak.


- A második, hogy Isten maga mondja, hogy Ő nem válaszol azoknak, akik nem tiszta szívvel keresik Őt. Tehát, ha eredményesen akarod Őt keresni, akkor ezekkel nem foglalkozhatsz. Az alábbi igében is írja.


Ezek nagyon súlyos bűnök, de tévedés ne essék, nem zárják ki az Isten kegyelmét. Hiszen, ha őszintén megtérsz belőle, megtagadod a sötétséggel kötött szövetségeidet, akkor Isten magához fogad.

Bár radikálisnak tűnik, van rá okom. Sok olyan embert ismerek, akik okkult dolgokkal foglalkoztak. Elég nehéz volt nekik megtérni, volt olyan, akik olyan szinten voltak már megkötözöttek, hogy képtelenek voltak hallgatni az Istent dicsőítő énekeket, és kimentek, mert rosszul lettek, vagy éppen a Biblia olvasás közben jött rájuk olyan szintű zavarodottság, hogy összefolytak előttük a betűk. Bár tényleg furcsán hangzik, de ez valóságos. Más meg akkor lett rosszul, mikor imádkoztunk érte: összeesett, öklendezett, stb.

Óva intenék bárkit attól, hogy ilyen

halálos csapdákba lépjen bele. De ha bele is lépett, van belőle kiút, de nagyon keserves útra tévedt rá...


Ez 14: Egyszer eljöttek hozzám Izráel vénei közül néhányan, és leültek előttem. 2Akkor így szólt hozzám az ÚR igéje: 3Emberfia! Ezek az emberek szívükbe fogadták bálványaikat, és azon jár az eszük, ami bűnbe viszi őket. Engedjem, hogy ezek kérdezgessenek engem? 4Ezért beszélj velük, és ezt mondd nekik: Így szól az én Uram, az ÚR: Ha valaki Izráel házából úgy megy a prófétához, hogy a szívébe fogadja bálványait, és azon jár az esze, ami bűnbe viszi őt, annak én, az ÚR, fogok válaszolni a sok bálvány miatt.

8Szembefordulok az ilyen emberrel, intő példává teszem, és kiirtom népem közül. Akkor megtudjátok, hogy én vagyok az ÚR.

2012. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
81%

Második Törvénykönyv 18.10

"Ne akadjon közted senki, aki fiát vagy lányát arra készteti, hogy tűzön menjen át; aki jövendőmondásra, varázslásra, csillagjóslásra vagy boszorkányságra adja magát; aki bűbájosságot űz, szellemet vagy lelket kérdez; aki halottat idéz. Mert aki ilyet tesz, utálat tárgya az Úr szemében; az Úr, a te Istened emiatt az utálat miatt űzi el ezeket a népeket előled."


Tehát aki ilyet tesz az utálat tárgya lesz Isten szemében, azért mert a gonosz lelkekkel lépett kapcsolatba (akarva vagy akaratlanul) és velük kötött üzletet.

2012. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!