Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ilyesmivel foglalkozom...

Ha ilyesmivel foglalkozom akkor hiába keresem Isten?

Figyelt kérdés

Ha kapcsolatba kerülök a Kineziológiával, Agykontrollal, Vonzás törvényével,Reiki,öngyógyítás, mantrák, stb. akkor már letértem a helyes útról?

Ezek olyasmik amiket a Biblia tanítása szerint el kell kerülni?

Ha keresem Isten attól még foglalkozhatok ilyesmivel vagy a kettő nem fér össze?



2012. okt. 9. 20:30
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

De jó lenne ha...

Gondolom nehéz betartani és úgy élni.

2012. okt. 19. 21:03
 42/55 anonim ***** válasza:
Működnek kedves utolsó,ha helyesen értelmezzük de sajnos sokan nem helyesen értelmezik és van amit szó szerint szajkóznak, holott képletes az utalás úgy mint a közmondásokban is.
2012. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok. A #40-es kommentjére írtam.
2012. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
67%

13:26


Abba most nem szeretnék belemenni,hogy a Bibliában leírtak működnek,vagy nem működnek,nyilván vannak,akiket szimplán kielégít a Biblia,és ebben találják meg a teljességet.Ebben nincs is semmi rossz,van,aki ezt az utat érzi a magáénak.én arról beszéltem,hogy nagy többségetek olyan dolgokat elutasít,amit nem is ismer.

És mint írtam az első kommentemben,Isten nincs bezárva a Bibliába,tehát van,aki máshol keresi,és tudom,ez egy vallásosnak hihetetlen,de bizony Istent meg lehet találni máshol is.

2012. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
48%

Szó sincs arról hogy agresszívan erőltetjük az igazunkat, arról beszélünk amit a Biblia írt. Senki nem kötelezett senkit. Szabad akaratod van hinni az igazságban, vagy eldobni azt. Senkinek nem szegeztünk pisztolyt a fejéhez, hogy térjél meg akár tetszik akár nem, mert ez mindenkinek a saját döntése. De az igazságból, az evangéliumból nem fogunk elvenni és hozzátenni se, úgyhogy ezért pedig ne vádolj.


Az igazság nincs a középúton. Jézus az út, az igazság és az élet. Senki sem mehet az Atyához csak Őáltala. Ezzel minden kérdés meg lett válaszolva ezen a területen.


Nem akarok új vitatémát nyitni, de nem igaz hogy egy vallás sem tanított semmi rosszra. Szerinted az iszlám tanítása a dzsihádról az jó dolog?


"ha valaki bigott és még ha a készt tényt az orra elé teszed Ő akkor is azt mondja, hogy nem úgy van (passzív agresszió) és másra is erőszakosan rá akarja erőltetni az Ő igazát."

Lehet hogy vannak ilyen emberek, de egyrészt nem tudom hogy jönnek most ők ide, és miben változtatja meg azokat az egyértelmű tényeket és igazságokat amiket a Bibliában olvasunk, amin keresztül meg lehet ismerni Istent.


"Ami a vonzás törvényét illeti, nincs benne semmi okkultizmus."

Magadnak úgy értelmezed ahogy akarod, de a Biblia, Isten beszéde alapján okkultizmus.


Nem csak Isten tud adni, az Ördög is tud adni, csak utóbbi a romlásra ad. Valamint nem volt szó arról hogy az okkultizmussal nem lehet "eredményeket" elérni, mert lehet, viszont bűnös módon. Ráadásul Isten az okkultizmusra még súlyos átkot is mondott ki. Isten pedig nem foszt meg semmi jótól azzal hogy tiltja az okkult tevékenységeket. Épp hogy ezzel óv minket a rossztól, a jót pedig Ő maga akarja odaadni, illetve már odaadta az Ő Fiával együtt, csak nekünk kell átvenni.


"Amúgy kár hitvitát folytatnunk ha Isten két fő parancsolatát sem vagyunk képesek betartani." [...] "És a hitem főirányadója Isten két főparancsolata és Jézus tanításai."

Azt a két fő parancsolatot ami a BIBLIÁBAN van leírva, Jézus azon tanításai amik a BIBLIÁBAN vannak leírva? Miféle nézeted van neked? A Bibliából kivetted azokat a dolgokat amik tetszettek és hozzátettél más ezoterikus, okkult fogalmakat. Hogy gondolhatod a Biblia egy részét hitelesnek ha a többit nem tartod annak? Ha valóban így vagdostad össze a világnézetedet, akkor mi ez ha nem egy egyszemélyes vallás? Meg egyébként is mitől nem lenne vallás az amit te vallasz, benne van a nevében hogy mitől vallás, mert vall valamit. Attól hogy annak az életszemléletnek pedig te vagy az egyedüli követője, és nem intézményesült, lesz ez az egész amiről beszélsz, egy egyszemélyes vallás. Az ilyen több helyről részletekből összemixelt emberek világ és istenképe egyébként sose fedi le egymást, illetve fundamentális, alap dolgokban szoktak egymásnak ellent mondani. Így pedig nem lehet egyszerre mindenkinek igaza. Te pedig ekkor azt feltételezed, hogy a te, magad alkotta világnézeted az egyetlen helyes nézet. Ha egy részét elfogadod akkor fogadd el az egészet, ekkor pedig tudd meg, hogy a Biblia alapján vannak konkrét meghatározott bűnök, köztük az okkultizmus. Jézus egész földi szolgálatának csúcsa, lényege a megváltás volt. Jézus tanításait követed, de Jézushoz nem térsz meg?

János 14,23

"Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk."

Máté 7,21-23

"Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők."


Isten nincs bezárva a Bibliába. Épp hogy azon keresztül lehet Őt megismerni. Én is egyetértek itt 42-es kommentjével. És én is épp hogy a vallásosság ellen beszélek. De attól hogy vannak vallásos emberek, ez még nem cáfolja a Biblia igazságait. Sok ilyen vallásos ember egyébként Bibliát lehet hogy még életében nem is fogott a kezében szabad akaratából. Az ilyenekre pedig lehet igaz, hogy azt szajkózzák amit hallottak, de miért általánosítasz, és egyáltalán hogy jönnek ide most más emberek? Mi most Istenről és az Ő valóságáról beszélünk.


Végül a KÉRDEZŐNEK:

Nem nehéz úgy élni, minden fejben dől el, hogy az ember milyen döntést hoz. Hűség kell hozzá, de mindent Istentől kapunk, ahogy az alkalmas voltunkat is. Az egész evangélium lényege, az örömhír központja, hogy bármilyen rossz állapotban is vagyunk, megtérhetünk Istenhez, ha kérjük megbocsátja a bűneinket, és átformálja az életünket. Lehet Jézus Úr az életünkben.

2012. okt. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
67%

"Isten nincs bezárva a Bibliába. Épp hogy azon keresztül lehet Őt megismerni. Én is egyetértek itt 42-es kommentjével. És én is épp hogy a vallásosság ellen beszélek. De attól hogy vannak vallásos emberek, ez még nem cáfolja a Biblia igazságait. Sok ilyen vallásos ember egyébként Bibliát lehet hogy még életében nem is fogott a kezében szabad akaratából. Az ilyenekre pedig lehet igaz, hogy azt szajkózzák amit hallottak, de miért általánosítasz, és egyáltalán hogy jönnek ide most más emberek? Mi most Istenről és az Ő valóságáról beszélünk."


Nem azt írtam,hogy minden vallásos ilyen,tehát nem általánosítottam,légy szíves olvasd el újra,amit írtam...

(22:03 és 08:20)

A vallásosság ellen vagy,de semmi mással nem tudsz jönni,csak a Bibliával....Tehát pont úgy viselkedsz,mint egy szűk látókörű bigott vallásos.No problem:)



Ezt még azért végezetül bemásolom,komment nélkül:


"Az igazság nincs a középúton. Jézus az út, az igazság és az élet. Senki sem mehet az Atyához csak Őáltala. Ezzel minden kérdés meg lett válaszolva ezen a területen."


"Továbbá cáfolnám a tévhitet: Igenis a hegyre CSAK EGY út vezet fel. Jézus megmondta: Én vagyok az út az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, CSAK énáltalam."


Én pedig cáfolnám a cáfolatodat:

Sokak által némileg félreértett kijelentése ez Jézusnak.Jézus a szeretetet képviselte itt a földön.Nem a név hangoztatása a fontos,hanem a szeretet.Erre vonatkozik Jézus kijelentése.Hivatkozhat valaki ezerszer Jézusra,ha nem a valódi szeretet vezérli,akkor csak önmagát csapja be.Ha valaki nem rosszindulatból,másokat kihasználva használja egyes képességeit,hanem segítő szándékkal,szeretettel,akkor azt teszi,amit Jézus mondott.Ugyanoda jut."

2012. okt. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

Kösz kedves 46-os, hogy egy részét helyettem megválaszoltad a 45-ös válaszolónak, idézném

"A vallásosság ellen vagy,de semmi mással nem tudsz jönni,csak a Bibliával....Tehát pont úgy viselkedsz,mint egy szűk látókörű bigott vallásos.No problem:) "

Kedves 45-ös, ha elolvasod normálisan a 33-as válaszomat egy szóval se mondtam, hogy valamit is kivetek a bibliából és elutasítok, értsd normálisan amit írtam "És a hitem főirányadója Isten két főparancsolata és Jézus tanításai". Én nem érzem magam se tanítónak és se mesternek, hogy magyarázzam a bibliát ezért nem is idézgetek belőle és magyarázom a saját fejem szerint főleg másoknak, mert mi van ha én rosszul magyarázom és valakit tévútra viszek. Isten két fő parancsolata mindenki számára érthető és Jézus tanítása is mármint a feltétel nélküli szeretet. A két főparancsolatban különben benne van minden, ha képes lenne valaki úgy élni, akkor mit tudna véteni Isten ellen?

A másik, ne mind keverd a hit szót a vallással, mert a kettő nem ugyanaz. A hitemet Isten anélkül is lássa, hogy embertársaimnak megvallanám, a vallás szó pedig azt jelenti, hogy megvallom embertársaimnak a hitemet, vagyis hitvallást teszek egy bizonyos vallás mellett, de vallani sajnos hamisan is lehet.

Ha már annyira kedveled az idézgetést én csak egyet idéznék neked 45-ös, remélem megérted:

Mózes II. könyve 20. rész

"1. És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:

.

.

24. Földből csinálj nékem oltárt, és azon áldozd a te égő- és hálaáldozatodat, juhaidat és ökreidet. Valamely helyen akarom, hogy az én nevemről megemlékezzetek, elmegyek tehozzád és megáldalak téged. (oltár hallgatásból)

25. Ha pedig kövekből csinálsz nékem oltárt, ne építsd azt faragott kőből: mert a mint faragó vasadat rávetetted, megfertőztetted azt. (oltár szavakból)"

Én maradok az első oltárnál és nálam érettebb lelkekre hagyom a második oltárt.

És akkor dönts már el végre, mert hol egyetértesz velem ("Én is egyetértek itt 42-es kommentjével"), hol pedig nem.

46-os, örvendek, hogy még vannak nyitott gondolkozású emberek mint te.(09:29-et és még egy jó pár kommentet én írtam).

Én ezzel befejeztem, mert látom, hogy nagyjából egy személyt kivéve itt nincs kivel normálisan beszélgetni.

Egyszer meg kellene győződni valamiről és utána ítélkezni, másrészt értsd te 45-ös úgy ahogy akarod:

" Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ti ítélkeztek, olyannal fognak majd fölöttetek is ítélkezni. Amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak majd nektek is visszamérni. Miért látod meg a szálkát embertársad szemében, amikor a magadéban a gerendát sem veszed észre? Hogy mondhatod embertársadnak, hogy hadd vegyem ki a szemedből a szálkát, amikor a magad szemében gerenda van? Képmutató! Előbb vedd ki a gerendát a saját szemedből, s akkor hozzáláthatsz ahhoz, hogy kivedd a szálkát embertársad szeméből!"

2012. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

Szívesen:)

46-os.

2012. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:

40-es


Ha én betartok minden ami a Bibliában van teljeslnek a kívánságaim? Még akkor is ha nem hiszek abban,hogy teljesülnek?

2012. okt. 24. 20:22
 50/55 anonim ***** válasza:

A hited tart meg téged.Ha hiszed hogy Jézus a Krisztus és megtartod tanításait ,megadja neked a te mennyei atyád amit tiszta szívvel szeretnél.

Jézus tudja mi a jó neked...Jó úton haladsz ,ne térj le róla :)


(K.Gy)

2012. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!