Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondhat-e egy katolikus pap...

Mondhat-e egy katolikus pap olyat, hogy a homoszexualitás, illetve a homoszexuális viszony folytatása nem bűn Isten szemében?

Figyelt kérdés

2012. okt. 7. 15:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
19%
Nem. benne van a bibliában is, a Sirák Fiának könyvében.
2012. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
54%
Azt mond amit mindenki, amit akar.
2012. okt. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 yuda ***** válasza:
100%

Bármit mondhat, de csak akkor hiteles, ha ő is biblia szerint él.

Sajnos előfordul, hogy beteljesedik az ő életükben is, hogy bort iszik, vizet prédikál...


Első válaszolóval nem vitáznék, mert ki tudja milyen vallású, de a biblia alap felállásában nincs sirák könyve.

2012. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
*Mindenki azt mond, amit akar.
2012. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
61%
katolikus papról volt szó, katolikus bibliában van benne. első.
2012. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Molnár Sándorné ***** válasza:
42%

T.Kérdező!



T.Kérdező!

Ilyent egy pap nem mondhat. Ha mégis megteszi, akkor távol áll tőle az igaz hit gyakorlása, felesleges volt papnak mennie. De hogy igazoljam az állitásomat: a Róma 1:26,27 verse ezt mondja: "Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra: mert az ő asszonynépeik is elváltoztatják a természet folyását természetellenesre. Hasonlóképpen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésüknek méltó jutalmát elvevén önmagukban." A Korintus I. 6:9,10 verse pedig ezt mondja: "Avagy nem tudjátok-e, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek: se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősitők, se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazóük, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát."

Ez csak két idézet a sok közül, amelyben Isten kifejezi a nemtetszését az ilyen viselkedés iránt. Mindezek utálatosak előtte.

Tehát nem tudom, milyen pap lehet az, aki a Bibliával szembe megy?

Ha kérdésed lenne még, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!

2012. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Bátor ember, az biztos. Mivel szólásszabadság van, simán mondhatja is. Hogy a vallásosok hogyan reagálnak erre, azt már láthattuk.
2012. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Elviekben nem mondhatja.

Viszont én a hétvégén hallottam erről beszélni egy papot, s nem tartom kevesebbre azért, mert nem mondta ki nyíltan, kategórikusan, hogy bűn. Nem is arról volt szó, hogy bűn-e vagy sem, csak valahogyan példaként felmerült. Nem helyeselte, DE - s talán ez is fontos, hogy jó keresztények legyünk - nem is mondott ítéletet felettük.

Az elfogadás is egy csodálatos megnyilvánulása a felebaráti szeretetnek.

Nem kell helyeselni az életvitelüket, de ha engem nem bántanak és nem zavarnak, tőlem a hálószobában azt csinálnak, amit akarnak. Nem fogok követ dobni rájuk! Nem az én tisztem eldönteni!

2012. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Hazardteam ***** válasza:
78%
Van olyan pap is, ami összeadja őket. Van olyan pap, amelyik falaz pedofil papoknak, tudva a dolgaikat. Ilyen miért ne lehetne, miért ne mondhatna ilyet? Mégis mit vársz egy olyan vallás papjaitól, akik magukat kereszténynek vallják, de még a 10 parancsolat első parancsolatát sem tartják meg, sőt másokat is a megszegésére buzdítanak és a vallásgyakorlatuk része az Istegyalázás?
2012. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
10%

Ez attól is függ, hogy milyen szövegkörnyezetben hangzik el. Az Egyház lelkileg beteg, sérült embereket lát a homoszexuálisokban. Ha valaki ilyen, arról nem feltétlen ő tehet, de az ilyen kapcsolat tartós fenntartása, továbbá ennek reklámozása bűn.

Tehát nem kell minden áron elítélni az ilyen embereket, mivel nem minden esetben azokról van szó, akik a felvonulásokon rázzák magukat, és megbotránkoztatnak mindenkit.

2012. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!