Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondhat-e egy katolikus pap...

Mondhat-e egy katolikus pap olyat, hogy a homoszexualitás, illetve a homoszexuális viszony folytatása nem bűn Isten szemében?

Figyelt kérdés

2012. okt. 7. 15:48
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
12%

katolikus Biblia XD


Amúgy nem szoktam szabad időmben Bibliát olvasni, de láttam egy filmet amiben a nagyon erősen katolikus család meleg gyermeke öngyilkos lesz, és az anya nem tud megbékélni a dologgal, míg nem találkozik egy gyülekezettel. Az anya is ismeri a Biblia "meleg-ellenes" részeit, és a pap megmutatja, hogy másként is értelmezhető.


A film címe: Imák Bobyért

2012. okt. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Én is láttam a filmet de nem esett le, hogy miként lehet még értelmezni.

Elvileg nem mondhat ilyet mert az elveibe ütközik.

De szabad ország. Ha nem az egész Bibliát tagadja akkor jó.

2012. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Molnár Sándorné ***** válasza:
45%

T.8/12-es!

Akárhogy próbálják megmagyarázni, az Isten törvénye elitéli az ilyen tettet. Ha betegség, ha nem, Isten előtt utálatos. Megjegyzem: sok ilyen egyén ismerte meg az igazságot, és "tudott változtatni" ezen a dolgon. Isten nem követel tőlünk lehetetlent. Ha ezt tiltotta, az nem véletlen. A következményeit tudjuk /AIDS/ és egyéb betegségek. Tehát a törvény értünk van, nem ellenünk. Csak ennyit szerettem volna irni. Üdv: Judit!

2012. okt. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

ezt olvasd el, meg fog változni a véleményed. annak a papnak igaza volt

[link]

2012. okt. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Egy katolikus pap persze, hogy mondhatta.

Azt is mondták, hogy a keresztes háború szent, bibliát olvasni eretnekség, boszorkányokat meg kell égetni, a háborúban Istent képviseled - miért pont ezt ne mondhatta volna?

Az megint más, hogy valószínűleg a 12 éves Pistikének mondta ezt az eset után.

2012. okt. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Az aids nem a melegek betegsége
2012. okt. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
15-ös...kb. annyit értesz te is az egyházhoz mint tyúk az abchez. A jót persze az egyházban sosem tudja senki sem meglátni. A kérdésre meg, hogy NEM mondhatja. Ha a Biblia szerint él, akkor nem mondhatja hisz elég egyértelműen le van írva mi is a véleménye Istennek a homoszexuálisakról. Ha ezt nem tartja be akkor dobja le a papi reverendát és menjen haza. Egyébként kedves kérdező ez egy konkrét élményed volt vagy ez csak elméletben ha megtörténne?
2012. okt. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
itt van megin a bandi:D
2012. okt. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Kérdező

Mondhat.Ha azt kijelentheti,hogy Isten szerint bűn,akkor azt is kijelentheti,hogy nem bűn.Igen tudom,a Bibliában meg van írva,hogy bűn...de ne felejtsük el,a Bibliai írásokat átszőtték az akkori társadalmi,és egyéni értékrendek is.Akik szerettek ítélkezni,azok Istent is ítélkező színben látták,és az írás a saját gondolkodásmódjuk irányába tolódott el.Tudom,lerágott csont,de megint csak Mózes és Jézus példáját tudom felhozni:A Biblia szerint mindkettő ugyanabban az Istenben hitt,viszont nézzük meg,az egyik milyen ítélkező volt,a másik már sokkal kevésbé.

2012. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

17.es!


Most mért degradálsz le??:(

Tán nem mondták a papok?

2012. okt. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!