Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ilyesmivel foglalkozom...

Ha ilyesmivel foglalkozom akkor hiába keresem Isten?

Figyelt kérdés

Ha kapcsolatba kerülök a Kineziológiával, Agykontrollal, Vonzás törvényével,Reiki,öngyógyítás, mantrák, stb. akkor már letértem a helyes útról?

Ezek olyasmik amiket a Biblia tanítása szerint el kell kerülni?

Ha keresem Isten attól még foglalkozhatok ilyesmivel vagy a kettő nem fér össze?



2012. okt. 9. 20:30
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Remélem elfogadod azokat a válaszokat, amelyek visszaterelnének az útra. Vagyis oda, hogy nem jó felé mész, ha ilyen okkult dolgokkal foglalkozol, amiket leírtál.


Itt találsz rengeteg olyan videót, ami megválaszolja a kérdésedet!


http://www.youtube.com/user/RevealHiddenReality?feature=g-al..


Az utolsó oldal utolsó videójával kezd! Ha kérdésed lenne, kérdezz a Feltöltőtől vagy Tőlem!


Üdv.!

2012. okt. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:

Már korábban írtam, de újra leírom, hogy az okkultizmus minden olyan természetfeletti tevékenység, ami nem Jézus nevében történik. Az agykontrollosok, kineziológusok, jósok, jövendőmondók, sámánok, gyógyítók mind ezt teszik. Ha megnézed ez mind valami szellemi erőt, próbál megmozgatni valamilyen ügy érdekében. Lehetséges hogy valaki okkult tevékenység révén meggyógyuljon (bár sokszor az ilyen ember inkább csak azt hiszi hogy meggyógyult, esetleg nem is volt baja, vagy talán épp hogy hazudik hogy meggyógyult) vagy más eredményt elérjen, de ez az Ördög erejével, gonosz szellemeivel való szövetségkötés eredménye. Csak jó és rossz van. Isten és Sátán. Ha nem Jézus nevében, a Biblia alapján próbál valaki szellemi területen érvényesülni, akkor kizárásos alapon valami sátáni erővel lép kapcsolatba. Ha pedig valaki nem hogy nem akar Isten ereje által meggyógyulni, de még Isten ellenségével szövetkezik, akkor az hogy akarja Istent szolgálni? Meg kell ezekből a gonosz dolgokból térni, illetve ha nem volt ilyenre korábban példa, akkor még gondolati/lehetőség szintjén is elhessegetni azt hogy ilyesmibe belevágjon az ember.

Jézus azért halt meg a kereszten hogy nekünk bánbocsánatunk, örök életünk, gyógyulásunk, anyagi jólétünk, boldogságunk legyen. Minden jót odaadott Isten az Ő Fiával együtt nekünk. Akkor pedig mit akar keresni az ember Sátán területén? Ráadásul tudjuk hogy a Sátán nem tud jót adni, maximum a jó egy gonosz hamisított másolatát/illúzióját. A Sátán mindig próbálja lemásolni az Isten által készített jót, és azt jónak amíg Isten igazi jóságát rossznak beállítani. Mindezt úgy hogy a Sátán másolata csak egy silány gonosz csapda.

Jogos a vágyad hogy szeretnél gyógyulást, anyagi boldogulást, boldog életet, de ezt ne az okkultizmusba keresd, hanem Isten országában.

Egyébként az okkultizmussal, a Sátán erejével játszani a világ legveszélyesebb dolga. Akik ilyesmivel kezdtek sokan már a Földön szörnyű véget értek. Az emberre borzalmas félelmek törnek rá, teljesen a gonosz szerelmek uralma alá kerül. Láthatjuk hogy egyébként sokuk rendkívül korán meg is hal, és az életükben is rengeteg probléma van, annak ellenére hogy titkolják. Hogy arról ne is beszéljünk hogy rendkívül sok okkult tevékenységet végző azért műveli ezt, mert az emberek természetfölötti vágyát kihasználva az Ördöggel szövetkezve akar valami pénzre szert tenni, miközben mind a maga, mind a kuncsaftja életét intenzíven pusztítja.

A jógáról és más keleti küzdősportokról pedig annyit, hogy ezek között ha utánanézel, meglátod hogy mindenféle filozófia, vallás, szellemi eszme, vagy egyéb természetfelettivel kapcsolódni vágyó dolog van. Pont emiatt lesznek okkult tevékenységek és ezért kerülendők. A jóga célja nem a végtagok kinyújtózása, vagy egyszerű testmozgás, a mögött egy vallási/filozófiai eszmerendszer áll, ami köszönőviszonyban sincs a Bibliával. A jóga célja a testi és a szellemi erők felébresztése (lásd Wikipédia).

Testmozgást, a végtagok kinyújtózását jóga nélkül is meglehet tenni, emögött egyszerű biológiai/fizikai törvények állnak, amiket Isten felállított. Azonban amikor mozdulatsorozatok, lelki állapotoktól vár az ember szellemi erőt, természetfelettivel való kapcsolatot, mint a jógánál, az már okkultizmus!

Olvasd a Bibliát minél többet (elsősorban az Újszövetséget) azon keresztül ismerheted meg Istent, sok tanítás van benne ami int az okkultizmustól és elmondja mi annak a következménye.

2012. okt. 14. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:

"A Jóga is pkkultizmus? Tehát kerülendő? "


Szerintem csak a meditációs gyakorlatok a problémásak, de nem tudom hogy jógában a testi és lelki gyakorlatok szétválaszthatóak-e. Tehát hogy mondjuk van-e olyan jóga óra ahol kizárólag testgyakorlás folyik.


"Még akkor is ha csak a gyakorlatokat végzem?

Hogy hajlékonyabb legyek meg egyebek."


Ha mondjuk otthon csinálod és csak a lazító meg erősítő gyakorlatokat végzed azzal szerintem nincs semmi baj.

De mondjuk ha jóga órára mész akkor már az oktató dönti el hogy mikor milyen gyakorlat jön és akkor gondolom már jönnek a meditációs gyakorlatok is.

2012. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:

Nem sikerült megtalálnom azt avideót.

Gyakorlaltilag semmivel sem foglalkozhatok ha hitet szeretnék ?!


Az miért lenne baj ha meghatárizott mozdulatokat és testhelyzeteket veszek fel egy bizonos sorrendben még akkor is ha közben esetleg figyelek a légzésre,de nem küldöm az energiát vagy akármit egy bizonyos pontba ?

Még nem jógázok,de foglalkoztat ez is.

Nem szellemi jógára gondolok. A testemért az egészségemért csinálnám.

Pedig a felsoroltak olyan egyszerűenek tűnnek. legalábis mások szeint és van eredménye. Működik számukra.

Abban meg nem hiszek,hogy az Úr segítene nekem.

Na persze más oka is van,hogy jó lenne tudni van-e vagy sincs.

2012. okt. 15. 21:02
 25/55 A kérdező kommentje:

-Jogos a vágyad hogy szeretnél gyógyulást, anyagi boldogulást, boldog életet, de ezt ne az okkultizmusba keresd, hanem Isten országában-

Igazából nem hiszem,hogy ezt megkapnám.

Jó lenne hinni,de nem megy.


A jógától meg semmiféle szellemi erőt nem várok.

Szerintem lehet úgy is keleti kűzdősportokat, harcművészeteket gyakorolni,hogy nem foglalkozunk a filozófiával mögötte.


Akor mit szabad csinálni?

Egész nap csak hódolni és imdákozni és várni,hogy majd törtnéik valami ? Ezt úgy képzelemm,hogy nekem semmit nem kell csinálni,tőelm függetlenül majd megcseleksz Ő.

Nehogy már.....

Mindenről le kell mondania annak aki szeretne közelebb kerülhi Istenhez? Az milyen élet?

Ebben sem lelek sok örömet és boldogságot akkor abban ...

Sose lesz hitem.

Gyenge és kevés vagyok én ehhez.

De ezt elvileg Ő is tudja nem?

2012. okt. 15. 21:12
 26/55 anonim ***** válasza:
Arra a videóra gondolsz amit belinkeltem? (Reveal Hidden Reality)
2012. okt. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
48%

Kérdéseidre a válasz:

(Elnézést hogy ilyen hosszan válaszoltam, de hiszem hogy hasznodra lesz és egy lépéssel közelebb kerülhetsz Istenhez:) )


Ismét a hangsúly a Biblián! van. Isten teremtett az egész világgal együtt minket is. Azért adta a Bibliát, hogy abból megismerjük Őt. Nem a semmire teremtett, hanem a vele való közösségre. Van tökéletes akarata/terve velünk kapcsolatban, sokkal jobb, mint amit mi egyáltalán el tudnánk képzelni. Hidd el, hogy Isten sokkal jobban tudja hogy mi a jó nekünk mint ahogy mi tudjuk. Ha nem így lenne, akkor sose esnénk pofára a saját döntéseink miatt. Ezért mondta meg a Bibliában hogy mi a bűn. Vannak a világban Isten által felállított törvényszerűségek, mind fizikai (pl. gravitáció), mind szellemi. Ugyanakkor a Sátán a gonoszság és a bűn szerzője, a bűn zsoldja pedig a halál. Azért leplezte le Isten a Bibliában a bűnt, hogy megtudjuk, mi az a rossz ami az okozója az életünkben lévő gondoknak. Ebből következőleg természetes dolog, hogy az ember bizonyos dolgokban korlátozza magát. Nem Isten korlátozza az embert! Épp ellenkezőleg, ő szabad akaratot adott az embernek. Így mindenkinek köztük neked is meg van a jogod hogy szabad döntéseket hozz, akár a bűn mellett is, de tudjad hogy minden döntésnek következménye van. Azért van leírva mi a bűn, hogy meglásd hogy mely döntésed (ami bűn volt) okozta a rosszat az életedben.


"Akor mit szabad csinálni?"

Mindent szabad de nem minden használ! Az ember saját magát korlátozza, és mondja hogy bizonyos dolgokat nem tesz meg, mert tudja hogy az bűn és annak rossz a vége. Hasonlóan ahogy a hidakra is korlátot építünk. Azzal is mi korlátozzuk a saját szabadságunkat. Megtehetnénk hogy átlépjük a korlátot és leugrunk, mert van rá szabad akaratunk, de sejtheted hogy nem lesz jó vége.


"Igazából nem hiszem,hogy ezt megkapnám."

Pedig ez már MINDEN embernek oda lett adva, csak el kéne venni. Jézus azért halt meg a kereszten hogy a MI bűneinket magára vegye, és mi az Ő ártatlanságát kapjuk meg. Ezzel egy időben Ő a kereszten elhordozta a szegénységünket, betegségeinket, érzelmi gondjainkat. Mindezt azért hogy nekünk már ne kelljen. Ez a megváltás lényege emberek! Ez egy ma is létez valóság! Én is megtapasztaltam.


"Jó lenne hinni,de nem megy."

A Biblia azt mondja: A hit hallásból van a hallás pedig Isten igéjéből. Azért nincs hited, mert nem hallod az Igét, ami Isten beszéde, nem olvasod otthon hanggal a Bibliát. Azért nincs hited mert nem jársz el olyan helyekre, ahol Isten igéjét hirdetik (pl. gyülekezetek).


"Egész nap csak hódolni és imdákozni és várni,hogy majd törtnéik valami ? Ezt úgy képzelemm,hogy nekem semmit nem kell csinálni,tőelm függetlenül majd megcseleksz Ő."

Mint mondtam Isten a vele való kapcsolatra teremtette az embert. Ehhez tartozik például az ima és a Bibliaolvasás, amin keresztül megismerheted Istent. Ez nem egy egyoldalú dolog, ez nem valami ki kell pipálni és kész. Isten valóságos személy, az ima az a vele való beszélgetés. Ez egy élvezetes! dolog. Persze még természetes hogyha te ezt nem éled meg így. Isten nem hallgatja meg a bűnösök imáit, persze tesz kivételt (ez a kegyelem). Egyetlen imát azonban mindenkitől feltétel nélkül meghallgat, ami a megtérő ima, ha azt hittel mondod. Innentől kezdve lépsz rá egy útra amin ha elindulsz az életed gyökeresen megváltozik. Ez a legelső lépés. Ezen az úton pedig meg fogod tapasztalni, hogy Jézus átváltoztatja az életed, megutálod a bűnt, és megszereted Isten, a vele való közösséget, a Biblia olvasását. Nem az ember változtatja meg magát, arra ő nem képes! Isten változtatja meg az embert, ezért nem kell először rendbe tenni az életed, és utána méltó vagy hogy Istenhez menj. Isten az elesetteket karolja fel, Ő akarja és csak Ő tudja rendbe tenni az életed. Felejtsd el azokat a vallásos humbugokat amiket a templomokban láttál. Én nem vallásosságról, hanem HITről beszélek, arról ami a Bibliában van.

Persze szó sincs arról hogy egész nap imádkozni kéne (bár ha megtérsz és elkezdesz járni Isten útján, meglátod az milyen jó, egyre inkább csak ezt kívánnád:) ), vagy mindenféle vallásos rituálékat végrehajtani (ami igazából már bálványimádás/varázslás). A hit a nem látott dolgokban való meggyőződés. Isten eléréséhez semmi tárgy/mozdulatsor nem kell, csak a hited. Viszont fontos hogy a hit cselekedetek nélkül halott. Nincs olyan hogy "én csak úgy hiszek". A hitet mindennap meg is kell élni. Ezért valóban nincs amit te írtál, hogy neked csak várni kell és Ő mindent megtesz. Neked kell a döntéseket meghozni és megcselekedni a tetteket, de az erőt, a vezetést, és az erre való alkalmasságodat Isten fogja adni!


"Mindenről le kell mondania annak aki szeretne közelebb kerülhi Istenhez? Az milyen élet?"

Nem. Isten csupa jót adott az embernek. A Biblia mondja, hogy ha odaadta nekünk az egyszülött Fiát, a legdrágábbját, akkor ne adna vele oda minden mást? Isten ad az embernek megélhetést (nem csak a létminimumon, hanem egyenesen gazdagságot), feleséget/férjet (mindenkinek az ellenkező neműt és egyet!), jó munkahelyet, barátokat, családot, boldogságot, mindent amire az embernek szüksége van. Például Isten akaratában van hogy dolgozzunk, méghozzá olyan munkát amit szorgalmasan örömmel tudunk végezni. Isten azért adja a javakat, hogy azokat élvezzük (persze nem hedonista módon). Ugyanakkor, ez nem egy csettintésre megy. Mindezekért meg kell harcolnia az embernek a hit nemes harcát, ami Istennel csak 1 kimenettel győzelemmel végződhet. Annyi jó van benned, annyira megy jól az életed amennyi van benned Istenből. Ahhoz pedig hogy minél több kerülhessen beléd Istenből, annál inkább ki kell dobálni a gonoszt, hisz nem szolgálhatsz két úrnak. Ezért az ember saját akaratából mond le bizonyos dolgokról, mert tudja (vagy legalább hiszi) hogy anélkül az élete jobb lesz, és értékesebb az a utalom amit Isten ad. (Mint ahogy én sem tudtam kijönni a TV függőségből, csak megtérésem után, és akkor is el kellett hinnem hogy a TVről való lemondás, áldozat ami akkor hatalmasnak (és szinte ostobának) tűnt, az majd meghozza eredményét. És láss csodát, 2 év óta egyetlen műsort, egy fia reklámot, semmit nem néztem a TVben.


"Ebben sem lelek sok örömet és boldogságot akkor abban ..."

Abban amit te írtál nem is kell, ad hidd el amit a Biblia mond abban fogsz:) Harcos élet ami lemondással, erőbefektetéssel jár, de megéri. A biológiai élet is harcokból áll, egyetlen dologhoz nem kell tenni semmit a meghaláshoz.


"Sose lesz hitem."

De lesz, ha akarod. Isten akarja, és ad is neked hitet. A kérdés hogy te szeretnél e hinni?


"Gyenge és kevés vagyok én ehhez.

De ezt elvileg Ő is tudja nem?"

Igen, mi emberek kevesek vagyunk ehhez, és a mi erőnk csekély, ezt pedig Isten is tudja. De ezért adta oda nekünk a Fiát, hogy a Jézus nevében hatalmat kapjunk. Mert ha megtérsz Istenhez akkor van hatalmas Isten gyermekeként élni! A Jézus vére fedezi be az életed, és a Jézus nevében lévő adatok neked. A Jézus nevéről pedig az írtja a Biblia: A Jézus nevére meghajol minden térd, mennyben, földön és föld alatt, és minden nyelv megvallja hogy Ő az Úr az Atya Isten dicsőségére.


Végezetül pedig ne feledd:

"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

2012. okt. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
50%
Kedves kérdező, itt kár kérdezz, mert itt olyan emberek válaszolnak neked akik csak azt tudják fújni amit nekik tanítottak és nincs önálló gondolkozásuk. Ha a papbácsi azt mondta a templomban, akkor az úgy van (nyájszellem). A bibliát mindenki olyan szinten érti meg és alkalmazza amennyire érett szellemileg. Nincs abban semmi rossz, hogyha a vonzás törvényével élsz vagy bármi mással ami a pozitív szellemi fejlődésedet elősegíti addig amíg nem rossz értelemben használod. Amúgy a kérdésedben se utal semmi olyanra, hogy fekete mágiát akarsz űzni. A buddhizmus sokkal régebbi mint a kereszténység és sok jót lehet tanulni az életfilozófiájukból és attól még nem kell buddhistává válni, mert az képtelenség is lenne egy szeretetközpontú embernek. Nem szabad annyira bigott lenni, mint egyesek. A belső hangod ha figyelsz rá mindig megmondja, hogy jó úton jársz vagy sem. Nem térsz le a helyes útról ha jóra használod amit használsz és nem is rossz helyt keresed Istent. Isten mindig veled van így vagy úgy egyszer majd megérzed, hogy soha semmi nem véletlenül történik az életünkben, mindennek mélységes oka van, még a szenvedésnek is, mert az segít a lelki fejlődésedben. Én gyerekként elfogadtam azt amit a vallásórán tanítottak de nem tudtam nagyon hinni, mert mindig ellentmondásokba ütköztem. Kamaszkoromban volt egy olyan szakasz amikor már ezek miatt nem hittem semmiben, míg végül egyszer kezembe akadt egy könyv (biztos, hogy nem véletlenül)ami pont az azelőtti kérdéseimre adott választ és akkor kezdtem figyelni az életem és attól fogva hiszek Istenben. Kívánom neked, hogy te is megtaláld a számodra helyes utat Istenhez. Nagyon sok értékes emberrel találkoztam akik úgymond nem vallásosak de hisznek Istenben és Jézus tanaiban, az életüket mégis úgy élik, ahogy sok vallásos nem (pedig pont a vallásosok kellene úgy éljenek akik minden vasárnap ott vannak a templomban). De van egy jó mondás, betegeknek való az orvosság. Aki igazán hisz Istenben az tudja, hogy Isten mindenhol jelen van. Lehet nyugodtan lepontozni.
2012. okt. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
utolsónak: a pap bácsi azt mondta hogy nincs igazad :) Azt is mondta hogy legyünk jók ezért felpontoztalak :)
2012. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
"Azt is mondta hogy legyünk jók" -ebben 100%-ig egyetértek a papbácsival:). Az út az Istenhez a feltétlen szeretet.
2012. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!