Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ilyesmivel foglalkozom...

Ha ilyesmivel foglalkozom akkor hiába keresem Isten?

Figyelt kérdés

Ha kapcsolatba kerülök a Kineziológiával, Agykontrollal, Vonzás törvényével,Reiki,öngyógyítás, mantrák, stb. akkor már letértem a helyes útról?

Ezek olyasmik amiket a Biblia tanítása szerint el kell kerülni?

Ha keresem Isten attól még foglalkozhatok ilyesmivel vagy a kettő nem fér össze?



2012. okt. 9. 20:30
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
32%

28-asnak üzenem:

El vagy tévedve ha te azt hiszed "itt olyan emberek válaszolnak neked akik csak azt tudják fújni amit nekik tanítottak és nincs önálló gondolkozásuk" már ebből a mondatodból is látszódik a gőgös beképzeltséged. Én személyesen tapasztaltam meg azt a valóságot amit a Biblia hozott az életemben, nem csak elhittem valakinek mert szépen nézett rám. Az pedig természetes hogy van tanító-tanítvány viszony, és hogy a világnézetedet a Biblia alapján formálod, mert Istenhez akarsz hasonlítani. Ez nem az önnálló gondolkodás megszűnése, épp ellenkezőleg! De akkor már megkérdezném a kedves válaszolót, hogy ő honnan szedte össze a "bölcsességeit" talán nem vallásokról, eszmékről és filozófiákról beszéltél te is a válaszodban? Vagy mindenre magad jöttél rá és találtad ki, mert akkor pedig csak annyit tettél hogy szerkesztettél magadnak egy vallást. Az tény hogy vannak vallásos emberek akik elmennek a templomba és mindent elhisznek (bár szerintem nem, inkább csak bólogatnak) amit a pap mond. Mindenki láthatja miről szól manapság a katolicizmus, vagy milyen életet élnek sokszor azok akik magukat "hívőknek" tartják. Viszont felhívom a figyelmet, hogy ez az amit úgy nevezünk hogy vallásosság, itt most én nem vallásról, hanem a Biblia valóságáról, hitről beszélek. Isten nem vallásos, Jézus sem volt vallásos. Láthatod is ezt a farizeusokkal való viselkedéséből. Isten dinamikus, erős, hatalmas, élő Isten, nem pedig valami középkori mitikus lény. Ő egy ma is létező megtapasztalható valóság.

Egy igaz Isten van, a Biblia Istene. Ő azért adta a Bibliát hogy azon keresztül megismerjük Őt. A vonzás törvénye és egyébb ezoterikus filozófiák mind az okkultizmus kategóriájába tartoznak. Nem kell olyan messzire menni, hogy megnézz egy ilyen ezoteristát hogy mennyire van rendben az élete.

A budhizmus önmagában ellentmondásos, ráadásul az egész célja a szó szoros értelmében a nagy semmi. Állandóan csak meghal és valami más lesz az ember egészen amíg ki nem kerül ebből a körforgásból a nagy semmibe. Akik ezt elhiszik és még ez után vágynak, azoknak a semmi már a fejükben legalább megvan.

Egyetlen egy vallásnál sem látsz megváltást, azt hogy biztosítva van az örök életed és a bűneidnek a bocsánata. Egyedül Isten adta oda értünk az Ő szeretett Fiát, hogy nekünk lehessen bűncsbocsánatunk, örök életünk és boldog életet élhessünk a Földön.

2012. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
51%
Kedves utolsó, nem vagyok se gőgős, se beképzelt, a válaszok önmagukért beszélnek, nem csak ennél a kérdésnél. Én nyitott vagyok minden irányban és nem nézem le senki hitét, én mindenkit úgy fogadok el ahogy van, de nem szeretem ha valaki agresszíven erőlteti az ő igazát(már amit Ő igaznak vél), holott az igazság mindig középúton van. Ha nem vetted volna észre azért van annyi féle vallás is, mert mindenki más szinten érti meg a bibliát. Ezzel nincs is gond ha a vallása tanait betartja, mert még egy vallás se tanított vagy tanít rosszra, de azt már nem szeretem, ha valaki bigott és még ha a készt tényt az orra elé teszed Ő akkor is azt mondja, hogy nem úgy van (passzív agresszió) és másra is erőszakosan rá akarja erőltetni az Ő igazát. Ami a vonzás törvényét illeti, nincs benne semmi okkultizmus. Én nem is tudtam a vonzás törvényéről mikor Istenhez fohászkodtam, hogy segítsen meg de a segítséget Istentől mindig csak akkor kaptam meg ha igazán el is tudtam hinni, hogy tud segíteni. A filmet róla jóval azután láttam és értettem meg így sok mindent. Az, hogy most Ők a filmbe univerzumnak nevezik nem változtat semmin, ez a törvényszerűség létezik. Akkor nem értem, ha én Istentől kértem és kaptam a segítséget akkor ez most okkultizmus volt. Ezért mondom, hogy ne legyünk olyan szűk látókörűek. Amúgy kár hitvitát folytatnunk ha Isten két fő parancsolatát sem vagyunk képesek betartani. Mindenkinek lehet saját véleménye, de ne próbáljuk meg már erőszakosan ráerőltetni valakire. Kedves kérdező, te cselekedj úgy ahogy a benső hangod diktálja, amit az ember jóra használ az nem térít le semmilyen útról, sőt lehet, hogy az vezet rá a jó útra.
2012. okt. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
51%
Még egy dolgot felejtettem el, nem szerkeztettem semmilyen vallást, csak megvan a saját hitem ami szerint élem az életem, és az élettapasztalat tanított meg rá. És a hitem főirányadója Isten két főparancsolata és Jézus tanításai és mindemelett ha érdekel,mind sokan mások, hiszek a reinkarnációban és az ok okozati törvényben. Nem szoktam beszélni a hitemről, de kivételesen most megtettem, és nem is tudod elképzelni, hogy hány keresztény pap van aki hisz a reinkarnációban.
2012. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
32%

Egyértelműen letértél, és nem fér össze a kettő (hogy a kérdésre válaszoljak). Szerintem el kellene dönteni, mi a fontosabb.

"Ismét hasonlatos a mennyeknek országa a szántóföldben elrejtett kincshez, a melyet megtalálván az ember, elrejté azt; és a felett való örömében elmegy és eladván mindenét a mije van, megveszi azt a szántóföldet."

2012. okt. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
32%

"hiszek a reinkarnációban"


Akkor ezek szerint a Szentírásnak nem hiszel.


"és nem is tudod elképzelni, hogy hány keresztény pap van aki hisz a reinkarnációban."


Ők se hisznek a Szentírásnak, és az hogy mások is rosszul tesznek valamit, nem lehet mentség.

2012. okt. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:

A válaszom csak ennyi a kommentedre előző, olvasd végig.


[link]

2012. okt. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
48%

Elolvastam, de csak a kereszténység részt, a többi vallás témájában nem vagyok kompetens.


Máté evangéliumában (11:13-15) Jézus ezt mondja: „Mert

minden próféta és a törvény János ideéig prófétált. És ha el akarjátok fogadni: Ő Illés, aki eljövendő volt. Akinek füle van a hallásra hallja meg!”


El kell olvasni az előtte lévő részt is ahol Illés megjelenik Jézusnak. Ha János Illés reinkarnációja lett volna akkor nyilván nem jelenhetett volna meg Illésként vagy ha megjelent volna akkor a tanítványok felismerték volna benne Jánost.

Ebből következik hogy Jézus itt képletesen a prófétaság lelkületéről beszél.


"Jézust megkérdezték egyszer a tanítványok egy vakon született emberről: „Mester, ki vétkezett, ez, vagy a szülei, hogy vakon született?” (János 9.2) Jézus így válaszolt: „Nem ez vétkezett, nem is a szülei, hanem azért van ez így, hogy láthatóvá legyenek rajta Isten cselekedetei.” (János 9.3)"


Ez pedig azt jelenti hogy a vakon született ember azért született vakon hogy Jézusnak legyen kit meggyógyítania. Ez így elég rosszul hangzik ugyan de ha megkérdeznénk a meggyógyított embert akkor valószínűleg nem neheztelne ezért Jézusra hanem rendkívül hálás lenne.

2012. okt. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
Legyen neked a te hited szerint. Ámen.
2012. okt. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
41%

09:29-cel kénytelen vagyok egyetérteni.

Azok a vallásosok,akik azt írják,hogy csak a Biblián keresztül kerülhetsz közel Istenhez,meg ez mind bűn,amit csinálni akarsz,ők túl beszűkült látókörűek ebben a kérdésben.Többségük még csak rövid ideig sem foglalkozott ezekkel a dolgokkal,de azért határozott "véleményük" van arról,hogy mindez rossz,csak mert ezt tanították nekik.

2012. okt. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: A Bibliában leírtak működnek, ezért hiteles. Vagyis aki megtartja ami benne van írva az boldogságot kap már itt a földi életében, prófétálni fog vagy ördögöket tud kiűzni. A kéréseit és vágyait pedig Isten teljesíti, sőt még olyan jutalmat is kap amit nem is várna.
2012. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!