Miért pártolja annyira Izraelt a Hit gyülekezete?










azért mert szerintük a test szerinti Izrael még mindig kiválasztott népe a teremtőnek.
Pedig Jézus nagyon tisztán és határozottan megmondta, hogy felrúgták a szövetséget a teremtővel, megölték a szövetség követét Jézust, ezért elveszi tőlük a lehetőséget, hogy királyi papság szent nemzet legyenek.
Ezt nem veszik észre, és azt hiszik ha támogatják Izraelt akkor Istent is.Hm..

























Így van:)
Isten nem személy válogató, hanem mindenki kedves neki aki szereti őt és úgy él ahogy elvárja!!!!!!
A teremtő sosem akart nemzetiségekre való osztódást.
Embertelen emberek nem veszik már magukat észre...:(





Szia
Néhány tényre szeretném felhívni a figyelmet !
Izrael Isten kiválasztott népe nem csak a múltban hanem a jelenben is és a jövőben is az lesz míg Isten végrehajtja az üdvtörténet korszakának elkövetkező szakaszainak a beteljesítését.
Azért is választotta ki Izraelt mint népet, hogy a Messiás testben megszülessen elvégezze az engesztelést a kérdező életére is érvényes legyen Jézus Krisztus meghalt a bűneiért.
Ha megnézzük a Messiási vonalat a Bibliában láthatjuk nem voltak tökéletesek ezek az emberek mégis őket választotta ki Isten, hogy Jézus eljöjjön a földre.
Jézus test szerint zsidó származású volt Betlehembe született, Názáretben nevelkedett, majd többek közt Jeruzsálemben végezte szolgálatát, itt ítélték el itt feszítették keresztre itt tette le életét, itt temették el majd itt támadt fel a halálból ezen kívül innét távozott a mennybe ide küldte a Szent Lelket és ide fog visszajönni látható módon.
Konkrétan erre a földrajzi helyre amely Jeruzsálem városa ezekért a dolgokért nem lehet kizárni Izraelt mint országot és a zsidóságot mint népet Isten üdvtervéből.
Tehát az evangéliumi keresztények számára fontos a jó kapcsolat.
Shalom.





Na akkor a jó kapcsolat az fontos,pont annyira mint egy Dánnal,Kirgizzel,Orosszal,Törökkel!Az meg hogy kreáltak maguknak Izráel fiai egy könyvet ami által bizonygatják,hogy ők már pedig kíválasztottak az egyenesen vérlázító !Isten előtt mindenki egyenlő!
Áldás,békesség!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!