Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik prédikálják ma a, ,...

Kik prédikálják ma a, , királyságnak ezt a jó hírét"?

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 11:19
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Máté 24:14
2009. júl. 5. 11:47
 2/52 anonim ***** válasza:

Na ki??

Gondolom, egyedül ti...


Ha tudni akarod, hitelesen egyedül mi!

2009. júl. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:

prédikálják.... királyság.... jó hírét....

Jehova tanúi?????

ha meg őrtorony újságot is kaptál, akkor meg tutira ők :)

2009. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
11:53 pontosabban?
2009. júl. 5. 12:02
 5/52 anonim ***** válasza:
66%
a Katolikus Anyaszentegyház
2009. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:

11Számos hamis próféta fellép, és sokakat tévedésbe ejtenek. 12A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihűl a szeretet, 13de aki mindvégig kitart, az üdvözül. 14Az országnak ezt az evangéliumát hirdetni fogják az egész világon, bizonyságul minden népnek, és akkor jön el a vég.

Mt 24,11-14


Az apostolok, és akiket Ők ezzel megbiztak az Egyház isteni Alapítójának parancsa szerint.


16A tizenegy tanítvány elment Galileába, arra a hegyre, ahova Jézus rendelte őket. 17Amint meglátták, leborultak előtte, bár néhányan kételkedtek. 18Jézus odalépett hozzájuk, és így szólt: "Én kaptam minden hatalmat égen és földön. 19Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére, 20és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek. S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig."

Mt 28, 16-20

2009. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
A katolikus anyaszentegyház akkor miért nem jár ajtóról ajtóra prédikálni? (Cselekedetek 20:20)
2009. júl. 5. 13:34
 8/52 anonim ***** válasza:
58%

Mert Pál apostol elbeszélése! helyett Krisztus parancsát! követi :Mt. 28, 19-20

Itt pedig a Megváltó nem teszi kötelezővé a kopogtatásos módszert!


Én se azért tartom Jehova Tanúit hamis keresztényeknek, mert házról házra járnak (semmi bajom nem lenne olyan katolikus pappal, aki így evangelizál), hanem azért, amiket tanítanak.

2009. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
54%

Tehát te, kedves jól értesült 'barátom', a bibliát ellentmondásosnak véled?

Te, aki kijelented, hogy a Tanúknak a tanításával nem értesz egyet, valójában pont a teljes bibliával állsz vitában? Vagyis ezek szerint, azt fogadod el belőle, ami szimpi neked.

Más szóval akkor, bárki csemegézhet kedvére a Szentírásból, az ízlése szerint azt fogadva el, ami neki tetszik? Ami meg nem vág össze az egyén gondolataival, izlésével, azt nyugodtan elvetheti? Neked pl. Pál apostol írásaival van gondod? Pedig Ő tényleg Jézus követő volt, a sok mai állítólagos "követőivel" ellentétben. Teljesen összhanban írt és tanított Jézus tanításaival.

Vagyis nem igaz, hogy Jézus nem támogatta a házankénti munkát, sőt Ő Maga küldte ki az első tanítványokat ilyen módszerrel! A tanítványképzésnek ma sincs ennél hatékonyabb módszere.

2009. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:

Nem, nem vélem ellentmondásosnak a Bibliát!

Nem is állok vitában vele, és nem válogatok belőle össze úgy verseket, hogy azok az én elképzeléseimet támasszák alá, mint a Jehova Tanúi.

Ha figyelmesen olvasod a hozzászólásomat és a 2 idézett bibliai helyet, számodra is világos kellene, hogy legyen, hogy az említett helyen Pál apostol csupán leírja, hogy ő hogyan hírdette az evangéliumot, és hogy Krisztus azt parancsolja, "Tegyetek tanítványokká minden népeket." Nem parancsol semmilyen módszert. Természetesen nincs semmi bajom sem Pál apostollal, sem a módszerével. Azzal van bajom, ha valaki azt állítja, hogy aki nem így térít, az nem keresztény.


És erre a módszerre nem is volt szükség a szakadásokig, amíg mindenki, aki megtért az Egyház tanítására, az egy, igaz egyetemes egyház tagja lett.

Tagtoborzásra csak ma van szüksége a szektáknak.

2009. júl. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!