Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az eredeti Bibliában tényleg...

Az eredeti Bibliában tényleg szerepelt a reinkarnáció?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 18:58
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
58%

# 37:


"Nem igazságtalan?

Isten országa, királysága, mennyország stb. óriási nagyságrenddel jobb hely, elméletileg. Na már most, ha te választhatnál hogy néhány hetet várj, míg odajutsz, vagy 95 évet, te mit választanál...?"


Egyetértek, nagyságrendekkel jobb hely, el sem tudjuk képzelni, mennyivel.

De én akkor is szeretek itt, a Földön is élni, ennek a létnek minden örömével és bánatával együtt is. Bizonyára nem véletlenül tervezte így Isten a dolgokat, hiszen alapon a Mennyországba is teremthette volna az embert, nem? De valami miatt mégsem így történt, megvan az oka és célja ennek a földi létnek. És én úgy gondolom, Isten sokkal bölcsebb az embereknél [naná... :) ], Ő tudja jobban, mi miért van úgy, ahogy. A Biblia szerint Isten útjai nem a mi útjaink, és az Ő gondolatai magasabbak a mieinknél. Nekem nem volt mindig könnyű megbarátkoznom ezzel a gondolattal, mert eszméletlen nagy egóm volt régen, de megtérésem óta sokszor megtapasztaltam már ezt. [Sokat segít, amikor olyasmikre gondolok, hogy én még egy sima növényt vagy egy kanárit sem tudok teremteni, nemhogy egy egész bolygót vagy világokat... Azért ez a felismerés alázatosabbá teszi az embert. :P

Nemrég találtam a neten egy idézetet ismeretlen szerzőtől, az is rendesen helyrerakja a dolgokat: "Next time you think you're perfect, try walking on water. :)]


Viccen kívül: tudom, hogy akármi is történik, az vagy a legjobb számomra, vagy ha nem is tűnik jónak, de tanulok belőle, tapasztalatot szerzek; vagy Isten jóra fordítja a helyzetet (mint József életében); ráadásul a nehéz helyzeteket sokkal jobb úgy átvészelni, ha tudom, hogy Isten velem van. Volt már rengeteg ilyesmi az életemben, tudom, mi a különbség...


Bocsánat, hogy elkanyarodtam; visszatérve a kérdéshez: Nem választanék. :D

Mert emberileg a rövidebb várakozási idő melletti döntés tűnik logikusnak, de hát a hit sem logikus... Isten akarta, hogy megszülessek, éljek, az Ő kezében van az életem, Ő tudja, meddig leszek itt, és ez így jó. :)


Üdv.:)

2012. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!