Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az eredeti Bibliában tényleg...

Az eredeti Bibliában tényleg szerepelt a reinkarnáció?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 12. 18:58
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

A Bibliára sokan tekintélyként veszik még a nem hívők közül is, szerintem ezért lehet fontos egyeseknek erre hivatkozni.

De ez körülbelül olyan, mint a fehér mágiát űzők, vagy a Bibliát mutogató jósok stb. Hiteltelen. Nem azért, mert nincs benne maga a reinkarnáció szó, hanem azért, mert ez a tan - a mágiához és a jósláshoz hasonlóan - ellentétes a Biblia tanításával.


Végigolvastam a linkelt szöveget, tényleg meglepő dolgokat ír; de azért van néhány dolog, ami miatt nem tudom teljesen komolyan venni, tehát fenntartásokkal kezelném a kutatási eredményeket. Megnéztem a szerző Wiki-oldalát is, az sem győzött meg.


Úgyhogy én maradnék az eddigi álláspontomnál: negatív szellemi erők tudnak ilyen trükköket csinálni, azaz olyan információkat adni, melyek igaznak bizonyulnak (a múltbeli eseményekre gondolok), és ezzel sokakat becsapnak.


Az Édesvíz kiadó pedig valóban nem hiteles ilyen szempontból, hiszen kimondottan okkult könyvek terjesztésére szakosodott.


Üdv. :)

2012. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
* javítás: A Bibliára... helyett: A Bibliát. Elnézést.
2012. ápr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz úgy érdemi vitát folytatni, hogy nem is figyeltek a másik válaszára, és olyan érvekkel válaszoltok egy kérdésre ami 2 sorral feljebb lett megcáfolva, úgyhogy csak annyi kérdésem lenne, akik az egy élet utáni ítélethozatalban hisznek, azok mit mondanak, a tragikusan bölcsőhalál áldozatául esettek üdvözülnek, vagy sem? Meglehet állapítani egy 4 hetes csecsemőről, hogy hisz vagy sem?

Ha pedig a válasz az, hogy ők automatikusan igen, akkor nem durván nagy igazságtalanság ez másokkal szemben?

2012. ápr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Kedves Berta!


Ment Neked egy privát levél tőlem az egyik felvetett gondolatodra. Mivel már nem tartozik a téma ehhez a kérdéhez ott reagáltam rá.


Üdv: HDL

2012. ápr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, kire gondoltál, én nem reagáltam a te válaszodra eddig, csak mások válaszával kapcsolatban leírtam a véleményem néhány témában. De most válaszolok a kérdéseidre:


Én úgy gondolom, hogy a gyermekeknél egy bizonyos életkorig nem feltétel a hit az üdvösséghez, hiszen ők nem is tudnak hinni olyan módon, ahogyan a Bibliában le van írva. A pontosabb életkor meghatározásához két nézőpontot ismerek:


1. Amikor a gyermek már tud tudatosan bűnt elkövetni, akkor már meg is tud térni tudatosan. Ez pedig feltételezi a hitet is. [Az én gyermekem egy ilyen tartalmú tanítás után tért meg 5 évesen, teljesen tudatosan és élő hittel; 10 évesen döntött a bemerítkezés mellett, de erre csak 12 éves korában került sor, és ez szerintem teljesen rendben is van így, mert:


2. Izraelben az ősi vallási szokás szerint a fiúk a 13., a lányok a 12. születésnapjukon váltak "felnőtté" magán- és vallásjogilag, ekkortól voltak felelősek a saját bűneikért is (addig ezt a felelősséget az apa hordozta). A vallásos zsidók a mai napig ennek megfelelően járnak el bárhol a világon (ld. Bar Micvó és Bat Micvá). [A kereszténységen belül ezt az életkort van, ahol figyelembe veszik, máshol nem.]


Szerintem ez az "automatizmus" egyáltalán nem igazságtalanság, miért is lenne az?


Üdv. :)

2012. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Az előző válaszom a 33. sz. alatti válaszolónak szólt. :)



Kedves HDL!


Írás közben érkezett az előző válaszod, köszönöm a privátot, megkaptam, majd "megrágom". :)

Amúgy tényleg nem szokott senkit zavarni az off, ha barátságos vagy legalább kulturált a beszélgetés vagy a vita, ne aggódj emiatt. :)


Üdv, BW

2012. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az "automatizmus" egyáltalán nem igazságtalanság, miért is lenne az?


Nem igazságtalan?

Isten országa, királysága, mennyország stb. óriási nagyságrenddel jobb hely, elméletileg. Na már most, ha te választhatnál hogy néhány hetet várj, míg odajutsz, vagy 95 évet, te mit választanál...?

2012. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:

Érdekes amit fenn írnak az emberek!

Én úgy tudom a pápa kihirdette már jónéhány éve, hogy mindezidáig még senki sem kárhozott el, került tisztítótűzbe vagy jutott a menyországba krisztus halálát követően, csak kit ő akkor keresztrefeszítésekor és eltávozása alkalmával fogadott!

Szóval, ha ezt nyilatkozta a pápa, akkor nem nyílvánvaló, hogy a lelkek tovább élnek haláluk után és újabb emberi testben születnek újjá?

Vagy mi lessz ezekkel a mára már több száz-ezer millárdnyi lélekkel?

Vajon hány millió éve leétezünk emberként a földön?

Van rá adat!

És vajon az az isten mióta isten? Mióta van menyország?

Mióta szaporodnak a lelkek? Ennyi lélek még láthatatlanul sem fér el egymás mellett!

Úton útfélen szellemekbe kéne botlanunk!!

Pedig inkább úton útfélen emberekbe botlunk!

Tehát akkor ezek a lelkek inkább emberekben vannak?

Szerintem igen!

És emellett a Keresztény és zsidó vallástól jóval idősebb vallások is ezt állítják!!!

Emellett pedig ami nem a bibliából van, az nem jeleti azt automatikusan hogy nem igaz!

Ja, és igenis volt egy zsinat 553-ban Konstantinápolyban, ahol átítrták a bibliát, és kivettek minden reinkarnációról szóló adatot és átírták azt!!

2012. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 -a- ***** válasza:

38.hsz-hez:

Ezt kérlek olvasd el:

Meghamisították a Bibliát?

[link]


Itt pedig olvashatod a Codex Sinaiticus-t 4.sz. első feléből (tartalmazza az Ószövetség nagy részét és az Újszövetséget hiány nélkül)


[link]


A mai műszerekkel , vizsgálati módszerekkel nehéz lenne olyan hamisítási technikát feltételezni, amit nem tudnak kimutatni.

De ha megnézed, több -az említett zsinat előtti- szövegtanú is van.


(Érdekelne az a pápai nyilatkozat.Meg tudnád jelölni?)

2012. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, és igenis volt egy zsinat 553-ban Konstantinápolyban, ahol átítrták a bibliát, és kivettek minden reinkarnációról szóló adatot és átírták azt!!"


Bocsánat, de még egyszer kérdezném, hogy hogyan hamisították meg párhuzamosan a zsidó ószövetséget és a hol tengeri tekercseket, amelyeket a huszadik században találtak meg? Ugyanis ezek az iratok mind szinte betű szerinti egyezést mutatnak.


Más: csecsemőhalál kérdése. Ha a lélek halhatatlan, akkor nem a földi pályafutásával kezdődik, hanem mindig is volt. (Egy kabbalista szerint minden lélek Ádám és Éva széttöredezett lélekdarabjai a bűnbeesés következményeképp.) A földi élet egy része, kinek mennyi időt kell itt eltöltenie, kinek mi a létfeladata, azt csak Isten tudja (illetve a lélek sokszor ösztönösen érzi).


A mennyország pedig nem egy "hely" ahogyan a pokol sem az, hiszen a léleknek nincs szüksége helyre, hanem egy állapot amelyben a lélek van, amikor eltávozik a földről. A csecsemő talán nem is kapcsolódott még össze a lelkével, talán nem jókor érkezett, talán ennyi volt a lélek feladata: a szülőket ráébreszteni valamire. Hogy a léleknek még van-e feladata a másvilágon mielőtt Istenhez kerül nem tudom. De nem kell sok élet a földön ahhoz, hogy egy lélek betöltse a létfeladatát.

2012. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!