Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Milyen szentírás...

Keresztények! Milyen szentírási részletekkel bizonyítanátok be, hogy nincs reinkarnáció?

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 18:55
1 2
 1/12 Tyler913 ***** válasza:
70%

Szerintem ez így nem jó kérdés.Inkább fordítsuk meg: milyen szentírási részlettel bizonyítanád be,hogy van?


A reinkarnáció tana egyszerűen annyira távol áll a zsidó kultúrkörtől,hogy fel sem merül ilyesmi.

2012. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Eleve a halál mint fogalom, nem az életet feltételezi. Krisztus a halottakra azt mondta, hogy alszanak. Két feltámadásról ír, és nem sokról. Ráadásul értelmetlen minden reinkarnáció, mivel csakis erre az életemre emlékszem. (Most hagyjuk a tudat alatti megfoghatatlan ezotéria témakört)


Így van, a kérdés rossz. Éppen, hogy megfordítva lenne valós a kérdés, ugyanis a reinkarnáció tana sokkal utánna, és idegenül gyűrkőzött be a magyarázatokba.


Szia

2012. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Zsid 9:27 És miképpen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet:
2012. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


A reinkarnáció eszméje - némely teljességgel megalapozatlan állításokkal szemben - semmilyen

formában, még csak egy halvány utalás erejéig sem található meg a Szentírásban.


Isten mindent "az ő neme szerint" teremtett. (Lásd I.Móz. 1. fejezet.) Nincs, nem lehet tehát átjárás köztük. Még

ha különválhatna az emberi lélek, akkor sem lakozhatnék más, nem emberi élőlény testében.


Üdv. Péter

2012. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Van reinkarnáció, csak nem úgy, ahogy gondolod. Amikor meghal egy ember, a benne lévő démonok kimennek belőle és új testet keresnek maguknak, amely lehet akár egy állaté is. Valószínűleg a reinkarnáció hazugságának ez volt az "alapötlete" és innen származik.


Sokan pedig bedőltek ennek az olyan beszámolók miatt, amikor emberek az "előző életükben" történt dolgokra emlékeztek vissza. Csak az a baj ezekkel, hogy azokat az információkat egy olyan szellemektől kapják, amelyek előtte más emberekben éltek, és ezek az ő múltjukból származnak.

2012. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Ezékiel 18:4

Róma 6:23

2012. márc. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyet kell, hogy értsek Péterrel. A reinkarnációt a Szentírás nem támasztja alá (még a lélek halhatatlanságát sem), sőt, ha megvizsgálunk néhány tényt, egy kis logikával, még cáfolja is.
2012. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

A reinkarnáció és a kereszténység közötti kapcsolat felmerült mostanában néhány kérdésnél. Főleg azon oknál fogva, hogy a vallás kategóriába feltett kérdésekre, nemcsak egyféle vallásúak válaszolnak.


A legtöbb keresztény irányzat hívőinél nagyon magas a "félelem" faktor, ami az évszázadok során beépült a hittrendszerbe. A keresztény vallási vezetőknek a középkorban érdeke volt, hogy istenfélő embereket hozzanak létre, mert így a hatalmi érdekeket is jobban kiszolgálják. A mai napig is kis egyházi vezetők alkalmazzák ezt a bevált módszert. A pokol mellet, most sokkal divatosabb lett a nemsokára vagyis bármelyik percbe bekövetkező végső ítélet. Tehát az igazán fanatikusak a reinkarnáció gondolatát a bűn és sátáni kísértés kategóriába teszik.

A bigott keresztény egy hindit magának az ördögnek kiált ki, míg fordítva a hindi, vagy esetleg buddhista úgy vélekedik, hogy még nem találta meg az utat. Ez nagy gondolkozásbeli különbség.


A történelmi háttérről találtam egy oldalt ami elég jól leír néhány fontos infót:

[link]


Ennél lényegesebb a gondolkodás-béli különbség. Ismerni kell a mentalizmus alapelveit, az istenkép kérdését stb.

Mondhatnánk úgy , lassan kifogynak azok a karmikus energiák amik a polarizálódást táplálják. Gondoljunk bele 300 éve, ha bedobtál volna ilyet, csak kérdés szintjén is úgy jártál volna, minta salemi boszorkányok.

2012. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 -a- ***** válasza:

REINKARNÁCIÓ VAGY FELTÁMADÁS?



Egyszer, és nem sokszor kell meghalnunk, ami után ítélet jön.

Zs9,27” így pedig csak egyszer jelent meg az időknek végén, hogy áldozatával eltörölje a bűnt. 27És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet: 28Azonképen Krisztus is egyszer megáldoztatván sokak bűneinek eltörlése végett, másodszor bűn nélkül jelen meg azoknak, a kik őt várják idvességökre.”



TEREMTÉS

A Biblia beszél a világ és az ember Isten általi teremtéséről, és arról is, hogy előtte nem léteztek.

Ró9,11”Mert mikor még meg sem születtek, sem semmi jót vagy gonoszt nem cselekedtek…”

Jób10,19” Miért is hoztál ki engem anyámnak méhéből? Vajha meghaltam volna, és szem nem látott volna engem! 19Lettem volna, mintha nem is voltam volna; anyámnak méhéből sírba vittek volna!”

Ró4,17” az Isten előtt, a kiben hitt, a ki a holtakat megeleveníti, és azokat, a melyek nincsenek, előszólítja mint meglevőket.”



VILÁG VÉGE

Az anyagi világnak vége lesz, nem egy örökkévaló körforgó rendszer.

Mt28,20” ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.”

2Pét3,7-10” Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek. 11Mivelhogy azért mindezek felbomlanak…”



ÍTÉLET

Egyszer történik meg az ítélet is (rendelt egy napot), nem végtelen sok alkalommal a reinkarnálódások előtt.

Ap17,31”..Isten.. rendelt egy napot, melyen megítéli majd a föld kerekségét igazságban egy férfiú által, kit arra rendelt; bizonyságot tévén mindenkinek, az által, hogy feltámasztá őt halottaiból.”

2Tim4,1” a ki ítélni fog élőket és holtakat az ő eljövetelekor és az ő országában.”

Ró2,16”Azon a napon, melyen az Isten megítéli az emberek titkait az én evangyéliomom szerint a Jézus Krisztus által.”



HALÁLOS BŰN

Beszél olyan bűnös állapotról már a földön is, ami végleges megkeményedés az istenellenes hozzáállásban.

Mt12,33” de a ki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik.”



ÖRÖK KÁRHOZAT

Halálunk után a halottak sorsa nem változik ide-oda, hanem egy örök állapotba kerülnek.

Lk16,23” Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték. 23És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében. 24És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban. 25Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel. 26És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy a kik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.”

2The1,9” mikor megjelenik az Úr Jézus az égből az ő hatalmának angyalaival. 8Tűznek lángjában, ki bosszút áll azokon, a kik nem ismerik az Istent, és a kik nem engedelmeskednek a mi Urunk Jézus Krisztus evangyéliomának. 9A kik meg fognak lakolni örök veszedelemmel az Úr ábrázatától, és az ő hatalmának dicsőségétől..”

JÚD7”Miképen Sodoma és Gomora… például vannak [előttünk,] örök tűznek büntetését szenvedvén.”



MENYORSZÁG ÖRÖK

Szintén örök állapot, nem egy feloldódás a nirvanában. Utóbbiban lehetetlen lenne Istennek élni,-alapvetően élni is lehetetlen feloldódva,- szolgálni, és dicsérni Őt, valamint "országolni" (görögben-uralkodni)

Jel3,12” A ki győz, oszloppá teszem azt az én Istenemnek templomában, és többé onnét ki nem jő…”

Mt25,46” És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.”

1Jn2,17” És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.”

Jn17,3” Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.”

Jel 22,4 "és õ szolgái szolgálnak néki; 4És látják az õ orczáját; és az õ neve homlokukon [lesz.] 5És ott éjszaka nem lesz; és nem lesz szükségök szövétnekre és napvilágra; mert az Úr Isten világosítja meg õket, és országolnak örökkön örökké. "



FELTÁMADÁS

Krisztushoz hasonlóan feltámad az ember is, ahogyan ő úgy mi sem más állat, növény , vagy ember testében. Az ember támad fel, és nem csak egy része.

1Kor15,13”Mert ha nincsen halottak feltámadása, akkor Krisztus sem támadott fel. 14Ha pedig Krisztus fel nem támadott, akkor hiábavaló a mi prédikálásunk, de hiábavaló a ti hitetek is. 15Sőt az Isten hamis bizonyságtevőinek is találtatunk, mivelhogy az Isten felől bizonyságot tettünk, hogy feltámasztotta a Krisztust; a kit nem támasztott fel, ha csakugyan nem támadnak fel a halottak. 16Mert ha a halottak fel nem támadnak, a Krisztus sem támadott fel. 17Ha pedig a Krisztus fel nem támadott, hiábavaló a ti hitetek; még bűneitekben vagytok. 18A kik a Krisztusban elaludtak, azok is elvesztek tehát.”

Ap24,15”Reménységem lévén az Istenben, hogy a mit ezek maguk is várnak, lesz feltámadásuk a halottaknak, mind igazaknak, mind hamisaknak.”

Ap4,2”… ők a népet tanítják, és hirdetik a Jézusban a halálból való feltámadást.”


Ókeresztény íróktól:

[link]

[link]

hu/xtianity/reincarnation-church.html

Felhozott ígék magyarázata.

[link]

[link]

2012. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért egy kicsit visszább kellene menni a történelembe.


Abydoszban van Osiris temploma. Ez a reinkarnáció temploma.

A Hórusz papsághoz köthető. A zsidók ősei Egyiptomban a Amon-re-t helyezték előtérbe, aztán a fáraó kiűzte őket, tehát olyan sok mindent nem vittek át a még megmaradt özönvíz előtti tudásból.

Én bejártam ezeket a helyeket. A csillagászati és egyéb tudásuk nagyon magas szinten állt.

A Föld másik pontján a maják is hasonlóan gondolkodtak. Szinte azonos dátumra tették a tudati szint emelkedést.

Sok könyv jelenik meg a témában.

pl.: Stephen Lampe Keresztény és a reinkarnáció


Az a zsidó-keresztény meglátás, hogy majd jön valaki ítélkezik és a csapat egyik fele a pokolra kerül a másik örökre a menybe valójában az emberi önzőségből adódik.

Erre van egy egyszerű példa: Ha az embernek van egy kutyája és "rosszat csinál" akkor, mi mint felsőbbrendű lények örökre megbüntetjük, vagy kitűzünk egy dátumot, hogy akkor majd ítélkezünk felette? Szerintem értelmes ember tanítja és fejleszti.

Tehát sokkal keresztényibb és értelmesebb elgondolás, hogy tapasztalatok által mindenki visszatérhet egy cikluson belül a teremtőhöz.

2012. márc. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!