Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van Reinkarnáció?

Szerintetek van Reinkarnáció?

Figyelt kérdés
ha meghalunk lehetséges ,hogy egy új testben más állatfajként esetleg újra emberként szülessünk újjá? szerintem van mert nem hiszem el ,hogy ha meghalunk ennyi volt és nincs tovább kell ,hogy legyen valami körforgás
2012. febr. 15. 03:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Nem hiszek benne, elég baromság
2012. febr. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%
Miert lenne? Az emberi test csak egy "gep" ha tonkre megy akkor annyi volt.
2012. febr. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%

Azért a gépektől elég messze vagyunk. Vagy a te számítógépednek vannak érzései is?


A kérdésre: Szerintem van, persze tudományosan nincs bizonyítva sem az hogy létezik, sem az hogy nem.

2012. febr. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
szerintem nincs, én Istenben hiszek.
2012. febr. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
szerintem van.
2012. febr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Már előző életembe se hittem benne
2012. febr. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
27%

Nincs. Csak az olyanok hisznek benne,mint te kedves kérdező. Nem tudjátok elfogadni,hogy a halálotok után nélkületek is lesz élet.

A körforgás létezik,mert a hamvaid "termékenyítik" a földet,ahova temetnek.

2012. febr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
nincs, biológiai létformák vagyunk, mint minden más élőlény...bizony a halálunk után számunkra vége, és számunkra szóról sem beszélhetünk, mert nem leszünk...megszűnünk létezni...ennyi. utána minden megy tovább...ebben csak az hisz, aki retteg és nem tudja feldolgozni, hogy: nincs semmi, totális elmúlás. tessék beletörődni, ez a XXI. század.
2012. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Mulder614 ***** válasza:
48%

Jézus azonban sohasem ejtette ki azt a szót, hogy „reinkarnáció”, és nem is említett ilyen nézetet.

Jézus inkább a halottak feltámadásáról tanította az embereket. Földi szolgálata során három embert fel is támasztott: egy naini özvegy fiát, egy zsinagógai elöljáró lányát és jó barátját, Lázárt.

Mire Jézus odaért Lázár sírjához, addigra Lázár már négy napja halott volt. Jézus mégis megparancsolta, hogy a sír száját elzáró követ vegyék el, majd így kiáltott: „Lázár, jöjj ki!” Ekkor csodálatos dolog történt. „Az, aki halott volt, kijött, lábán és kezén pólyákkal átkötve, az arca pedig egy kendővel volt körülkötve. Jézus ezt mondta nekik: »Oldozzátok ki, és hagyjátok menni«

Nyilvánvaló, hogy ez nem reinkarnáció volt. Jézus azt mondta, hogy a halott Lázár alszik, öntudatlan állapotban van. A Biblia szavaival élve ’elvesztek az ő tervei’, és ’semmit nem tudott’ (Zsoltárok 146:4; Prédikátor 9:7


"A halálkor „kimegy a szelleme, és ő visszatér földjébe, azon a napon elvesznek gondolatai” (Zsolt 146:4)


ENNYI!

2012. febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Én elfogadom, hogy ha meghalunk, ennyi volt és nincs tovább. Nem kell újjászületésnek, Pokolnak, Mennynek, bárminek lennie. Nem kell, tehát nem szükséges, nem következik az életből, ha véget ér, új élet szülessen belőle, vagy önmaga feltámadjon.
2012. febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!