Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van Reinkarnáció?

Szerintetek van Reinkarnáció?

Figyelt kérdés
ha meghalunk lehetséges ,hogy egy új testben más állatfajként esetleg újra emberként szülessünk újjá? szerintem van mert nem hiszem el ,hogy ha meghalunk ennyi volt és nincs tovább kell ,hogy legyen valami körforgás
2012. febr. 15. 03:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nincs körforgása az életnek, mert új világ lesz és az nem lehet reinkarnáció. Én Istenben hiszek és a Bibliában nincs se reinkarnáció, se lélekvándorlás és egyéb ráutaló mondat. Miért lenne menny és pokol, ha létezne reinkarnáció? Miért hal meg a test, ha a lélek újjá születik? Mi értelme testet váltani? Ő lelke nem vándorolna tovább? Néhányan próbálják kiforgatni a Bibliát, hogy utal a reinkarnációra, de csak téveszmét terjesztenek vele. Konkrét idézetet sehol se látok ami ráutalna. Én egy Istenben hiszek és ő nem említ reinkarnációt vagy ami ráutal.
2012. febr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mirk ***** válasza:
37%

Én az emberi butaságban hiszek. Hitem most is bizonyosságot nyert, hiszen, mindenkit lepontoztak aki nem hisz a reinkarnációban, sőt azt is, aki hisz, egyedül egyetlen egy válaszoló kapott pozitív értékelést, aki azt mondta, hogy "én istenben hiszek"



Nevetséges.

2012. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mirk

Érdekes, mert engem meg sokszor pontoztak le amiért Istenben hiszek. Akad jó pár nulla százalékom. Mi a nevetséges? Semilyen bizonyságot sem nyertél. Csak fanatikusan hitetlenkedel és magad malmára hajtasz mindent. Ez a sapkás mesére emlékeztet. Akkor is kap, ha van rajta sapka és akkor is ha nincs. Nincs bizonyságod semmire.

2012. febr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
nincs
2012. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


Az embereket kezdetektől foglalkoztatta, hogy mi van a halál után. Minden ember érzi azt, hogy a halál nem természetes dolog. Az igazi kérdés az, hogy mi van a halál után. Az egyik megoldás az amit te mondasz, hogy egy körforgás van, vagyis a lelkünk halhatatlan és mint ilyen valami módon újjászületünk. A Szentírás szerint ebben van egy csapda: miszerint Istené egyedül a halhatatlanság, és Ő ad életet minden halandónak, aminek bizony feltételei vannak.


Úgy gondolom, hogy mindannyian tapasztaljuk az életben, hogy mi a rossz, minden ami az életet veszélyezteti és pusztítja. A Biblia szerint ez a rossz az oka a halálnak. Ez a halál amit most ismerünk azonban csak átmeneti állapot, Isten minden embert fel fog támasztani, és akik alkalmasak az örök életre azokat részesíti abban, akik pedig nem azoktól véglegesen visszaveszi az élet jogát és lehetőségét. Erről azonban nem dönt önkényesen - mintahogyan azt sokan vallják - hanem minden üdvözülendőt bele fog vonni ebbe a döntésbe.


Üdv. Péter

2012. febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 borcsi02 ***** válasza:

Az erre vonatkozó magyarázatok lényege,hogy minden élő,tehát a lélek is részét képezi az univerzum állandóan létező,áramló energiáinak,mely mellett létezik a fizikai sík.Ezen a síkon összpontosul és ölt testet az energia.

Ennek alapján a test a lélek "háza" minden egyes életben.

Érdemes megnézni a Mátrix című filmet újra,érdekes párhuzamokat lehet felfedezni.

A karma lényege,hogy azon az úton,ami a végső tökéletesség(nirvana)felé vezet,újra és újra újjászületünk,míg el nem érjük azt.

Emberként újjászületni a legnagyobb ajándék és egyben felelősség,mert emberként adott a legnagyobb lehetőség,hogy az előző életünkben elkövetett hibáinkat kijavítsuk,magunkat tökéletesítsük.

A lényeg,hogy az energia nem vész el soha.

Nem vagyok keresztény vagy buddhista,sem szakértő,de hiszek abban,hogy a lélek nem semmisül meg a halállal.

Erről mindenki máshogy vélekedik,de ez így is van jól:)

2012. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk bizonyosság hogy éltem már át TKÉ-t (Testen Kívüli Élmény) nem 1x, szóval tudom hogy a tudatunk tud létezni a testünk nélkül is, és akkor a test halálával sincs vége. Persze ez másoknak nem bizonyíték, de nekem az.
2012. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%

Szia.


A dolog úgy néz ki, hogy az a személyiség, személyi tudat, amit most használsz, nem születik meg újra. A személyiség, amit a pszichológiában egonak neveznek nem reinkarnálódik, ugyanis ez mindössze egy álarc. Az ember szelleme, ami továbbvíve Péter szavait, valójában Isten Szelleme, az felölt új és új álarcokat. Ugye csak Istené az örök lét, a halhatatlanság. Efelől viszont van reinkarnáció.


Ezért is nem beszélt Krisztusunk reinkarnációról ilyen formában, mert az emberek hajlamosak félreérteni, és azt hiszik, hogy az, amit most "én" nek hisznek, a személyiség újra megszületik, de hát ez nem igaz, a személyiség a testhez köti magát, és a testtel együtt pusztul...de nem az ember. Viszont Krisztus beszélt olyanról Illés és azt hiszem keresztelő János kapcsán, hogy ugyanaz a szellem öltött fel két maszkot kettejük esetében.


Egyébként a szellem(értsd elme) folytatólagos tapasztalására vannak bizonyítékok, igaz nem materiális, hanem teoretikus, mert mi más, amikor ez már mentális síkon zajló dolog, nem pedig fizikailag. S ha józanul ítéljük meg a helyzetet, és figyelembe vesszük a tényeket, akkor kiderül, hogy aki emberként születik meg, az nem fog állatként eztán, mivel ez nem körforgás, inkább szellemi evolúció, hogy az Isten Szelleme által megalkotott világot megtapasztaló, immáron individuummá vált emberi elme fejlődésnek legyen kitéve, és felismerje Isteni Állapotát, ami során a meg nem szűnő szabadság és boldogság járja át, vagyis szabadon engedje önmagából a mennyek országát. Természetesen ez a fejődés nem az emberi elmétől indul, ez is egy fejlődési stádium, ennél van "alacsonyabb", ami az állati, növényi, vagy éppen ásványi szint.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
58%
Régen olvastam már a válaszaidat LastOne.Left :) Teljesen egyetértek veled.
2012. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!