Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi Mo-i Államilag...

Jehova tanúi Mo-i Államilag bejegyzett egyház lettek. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 07:35
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Magyarázd el kérdező!

2012. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hova lett a kérdező, de majd én elmagyarázom helyette. ;)


"Ha te azt gondolod hogy nem tartozol a szervezethez, hát tévedsz. Oda tartozol, akikhez adod magad." - írta.


Ha csatlakozol egy szervezethez, az azt jelenti, hogy teljes mértékben közösséget vállalsz vele: az elveivel, a nézeteivel, a működésével; továbbá elfogadod a működésre és a tagságra vonatkozó szabályait. Van, ahol ez írásban történik, máshol nem. (sportklubok, egyesületek, pártok, alapítványok stb.)


Egyházi vonatkozásban dettó, de itt még nagyobb a felelősség, ez tiszta sor.


Jézus Krisztusnak egyetlen egy igazi egyháza van, melyet ő alapított: ez nem egy földi / fizikai szervezet, hanem egy szellemi / láthatatlan egyház; a hívők szellemi közösségben vannak, nem fizikaiban. Mindenki odatartozik, aki a Krisztusé, függetlenül attól, hogy melyik fizikai közösséget látogatja; de aki a Krisztusé, az semmiképpen nem adja magát olyan közösséghez, melynek tanításai nem állnak meg a Biblia mérlegén, azaz ellentétesek azzal.

Már ha tud róla... Amiről nem tud, azért természetesen nem felelős senki.


Egyébként meg egyetlen egyház sem ad üdvösséget, csakis Isten, Jézus megváltó áldozatára való tekintettel, és hit által, nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjen. De az élő hitnek cselekedetei is vannak, nehogy félreértsd.


Üdv(özülünk) :D

2012. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm ANNA, hogy besegítettél. Tulajdonképpen már lemondtam arról , hogy írjak, mert arra gondoltam szándékosan nem akarja érteni.
2012. ápr. 10. 19:45
 64/66 anonim ***** válasza:

A nevem Wooster. Berta Wooster. :D


De azért szívesen. :)


Gondoltam, nem hagyom már Vidiripit kétségek között gyötrődni. :)

2012. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. ápr. 10. 21:42
 66/66 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jómagam is köszönöm.

2012. ápr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!