Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi Mo-i Államilag...

Jehova tanúi Mo-i Államilag bejegyzett egyház lettek. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 07:35
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 A kérdező kommentje:

Még mindig ott tartok ahol az elején. Igaz , arra az egyre nem is gondoltam még álmomban sem, hogy kérvényezni kellett. Mint már írtam, az egyetlen szervezet az országban, aki fennen azt kiabálta a népnek, hogy ők teljesen függetlenek az államtól. Pénzt nem fogadnak el. Hogy jutottak el idáig, hogy mégis besoroltak a többi vallás közé.

Egyébként sosem voltak Egyház. ők Jehova Tanúi Vallásszervezet.

2012. ápr. 3. 16:22
 52/66 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Egyébként sosem voltak Egyház. ők Jehova Tanúi Vallásszervezet."


Erről szólj az APEH-nak mert ők nem így tudják. Itt a link. 12. a sorban.


[link]


Az nem úgy van hogy az adózó állampolgárok dönthetnek arról hogy hová kerüljön az adója 1%?

2012. ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:

Vidiripi! mikor Magyar országon megjelentek, vallásszervezet volt. Legalább azt mond meg,miért kell ilyen kis létszámmal egyházi státuszt kérvényezni? Mert hogy ez is kiderült, amire még álmomban sem mertem gondolni.

Valóban ők nem hasznosítják a kapott kedvezményeket ebben az országban. A tagokat sem támogatják, ha rászorulnak.

Sokszor leírtam már, hogy ők nem része a világnak.

Vagy mégis?

2012. ápr. 4. 18:39
 54/66 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ja hogy amikor kis hazánkban megjelentek. Az más de akkor ezt említsd meg mert én a közelmúltra gondoltam s nem a régmúltra. Viszont ez esetben sem állja meg a helyét az a kifejezés hogy "sosem voltak".


"Legalább azt mond meg,miért kell ilyen kis létszámmal egyházi státuszt kérvényezni?"


Anyám borogass! Hányszor írjam még le? ANYAGI SZEMPONT MIATT.

Mi olyan érthetetlen ebben? Pénz ,fizetőeszköz, bankjegy, bankó, zsozsó, készpénz, kápé, kenyérre való, dohány, suska, lé, lóvé, zseton, steksz, zsé, mani guba.


"Sokszor leírtam már, hogy ők nem része a világnak."


A kérdés az hogy a szervezet tagja e a világnak vagy az egyháztagok.

2012. ápr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg nincs értelme tovább rágódni ezen szerintem. Vannak anyagi és egyéb okok, amik miatt benyújtották a kérvényt, így a státuszuk megmaradt. Mindenképp visszás a helyzet.


Vidiripi, már néztem nagyokat, hogy micsoda szókincsed van, de lecsekkoltam, és kiderült, hogy a szinonimaszótárból másoltad be... :P


Üdv. :)

2012. ápr. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A "guba" az nem onnét van. Egyébként csak azért használtam a szótárt mert így gyorsabb volt mintha én írogattam volna be. :))))


Szerintem a helyzet nem visszás. Hanem egyértelmű.

Sokszor mondják a vallásos emberekre hogy buták mert általánosítanak. De általánosságban véve ez nagyon nem igaz.

2012. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:

Na persze, gyorsabb volt kikeresgélni és bemásolni... :P


De nem akarlak oltogatni emiatt.


Azzal egyetértek, hogy nem igaz az általánosítás, hogy a vallásos emberek buták. Csak nem tudom, ez most hogy jött ide.


A visszás - nem visszás kérdésben meg nem értünk egyet, és azért nem értem, hogy ez hogy lehet, mert amennyire én ismerlek, te szoktál gondolkodni is (még eddig legalábbis...).


Bár lehet, hogy pont ezért nem tartod visszásnak, mert ismered a Biblia álláspontját az államhatalomhoz való viszonyról, viszont még nem olvastál ilyen témájú ŐT-cikkeket. Vagy csak keveset. Keressek neked? :DDD


Egy infó, amit valószínűleg megint hamarabb tudok, mint te: A mai kongresszuson fogják bejelenteni , hogy nemsoká összevonják a három WT-oldalt, tehát csak egy honlap lesz; ill. azt is, hogy a nyilvánosságnak szánt ŐT-újságok terjedelme a felére fog csökkenni. Természetesen indoklással együtt. :P

2012. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Azért egyértelmű mert a döntésnek anyagi vonatkozása is van.

Ha nem lenne anyagi vonatkozása akkor szerinted az egyházak kérelmeznék az elismerésüket?

S ez nem csak Jehova tanúira igaz hanem az összes felekezetre.

Ezért nem visszás a dolog. S mint írtam is "A kérdés az hogy a szervezet tagja e a világnak vagy az egyháztagok."

2012. ápr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsánat, összekutyultam a dolgokat:


A leírt bejelentéseket az e héten megtartott Őrtorony-tanulmányozást követően kell felolvasni a közösségekben, ez jellemzően 8-a, vasárnap lesz.


Ma este országszerte az emlékünnep utáni ún. "különleges nyilvános előadáson" [időtartama: 30 perc] "Jobban sürget az idő, mint gondolnád?" címmel fognak beszélni az előadók. A részleteket nem írom le... :P

2012. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:

Vidiripi.


Tudod, nem tudsz külön utakon járni. Nem a farok csóválja a fejet, hanem fordítva.

Ha te azt gondolod hogy nem tartozol a szervezethez, hát tévedsz. Oda tartozol, akikhez adod magad.

Kár hogy nem érted amit írok.

2012. ápr. 5. 17:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!