Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most hogy van ez? Kereszténysé...

Most hogy van ez? Kereszténység, katolikus egyház? Melyik mi? Vagy ugyanaz?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
A Katolikus egyház is keresztény egyház,ahogyan a református,evangélikus,baptista is az. Mindegyik vallásnál a hívők megkeresztelkednek.
2012. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

keresztény szó eredeti jelentésében Krisztust követőt jelent.

A katolikus egyház krisztus követő emberekből "kinőtt" legrégebben alakult közösség, mely idővel átvette a politikai hatalom felett is az irányítást. A katolikus, azaz egyetemes, általános jelenése már felveti a vizsgálat tárgyát, hogy vajon itt következetesen Krisztus beszéde utáni kutatásról és betartásáról van-e szó.

A katolikus egyház saját dogmatikus rendszert kreált magának Krisztusi alapokra, de Krisztus szavával sokszor mereven az ellenkező álláspontot hozott létre.


Magyarán a kettő közel sem ugyan az. Sok Istenfélő, a bűnt gyűlölő ember lehet a katolikus egyházon belűl, de attól még a katolikus egyház tanításai és cselekedetei sok ponton nem Krisztust követőek.

2012. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

A Jehovák Krisztus követők?

Miért kell leszólni a másik egyházat,amikor semmit nem tudsz róla,ha nem vagy tagja.

2012. febr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A keresztyénség úgy viszonyul a katolicizmushoz, mint a nemzetség a családhoz. A keresztyénség egy nagyobb egység (ez vallás), a katolicizmus pedig a keresztyénség egyik ága (ez felekezet). Egyébként a katolicizmus még további ágakra oszlik.
2012. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. febr. 18. 23:14
 6/6 anonim ***** válasza:

"Miért kell leszólni a másik egyházat,amikor semmit nem tudsz róla,ha nem vagy tagja."


33 éves koromig voltam katolikus egyház tagja. Szerintem tudok róla valamit. Biztos, hogy nem mindent, de az ott lévő emberekről nem írtam semmit. Én az egyház Krisztus ellenes tanításai ellen vagyok. Én csak a hazugságot nem szeretem, az ott lévő embereket, bármit is tesznek, igen, viszont a cselekedeteiket, ha biblia ellenes, gyűlölöm.

2012. febr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!