Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi Mo-i Államilag...

Jehova tanúi Mo-i Államilag bejegyzett egyház lettek. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 07:35
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem kicsit visszás a dolog: Az az állam ismeri el egyháznak a JT-ket, amelyet maga a JT-szervezet a sátántól valónak tart...
2012. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 A kérdező kommentje:

Kedves Berta Wooster.

Még annyit, hogy ennek így kellett lennie?

2012. márc. 3. 10:33
 13/66 anonim ***** válasza:
13%

09:39

Eppen errol beszeltem, hogy hirdetik a tanitast, hiszen JEzus is ezt tette. AMikor hozzad becsengetnek, akkor nem vagy koteles kinyitni a bejarati ajtodat, igy mar lehetoseged van arra, hogy kozlod, hogy teged ez nem erdekel, vagy mar van hited, amin valtoztatni nem akarsz. TEhat nem leutnek, nem bantanak, talan neha valoban sokan ezt ugy elik meg, hogy eroszakosak, de en szemely szerint ilyet soha nem tapasztaltam, holott annyit tettem, hogy megkoszontema faradazasukat, amibol nem kertem! NEm bantottak meg, elvonultak.

A Krisna mar egy teljesen mas szerintem, mivel en pl. ezeket nem ismerem, tehat ehhez szolni nem tudok, viszont itt a kerdesben a Jehova tanuirol van szo, nem a tobbi vallasokrol.

Ha valasztanom kellene, en a Jehovat valasztanam, mivel annyira nem idegen tolem, mint a Krisna.

Egy hitnek egyebkent a velemenyedre valaszolva, hogy nincs szuksege feltetlen egy kozossegre, hiszen a hit a sajat igaznak tartott meggyozodesed, amit toled elvenni, vagy teged befolyasolni sem lehet, hiszen a te sajat hited!

TEhat lehetsz te barmelyiknek a vallasi kozossegnek, s zektanak a tagja, de az meg nem jelenti azt, hogy hited is van, mivel sokan ezt ugy elik meg, hogy egy kozosseg tagja, ott reszt vesznek, de mar a maganeleteben ezt nem hasznalnja, gyakorolja.

Legyen barmilyen vallas kovetoje egy ember, de akinek valodi es eros hite van, az elfogadja a masiknak a hitet, nem fog vitatkozni, de elitelni sem, azert, mert Joskanak katolikus a hite, mig Janosnak iszlam, hiszen mindenkinek szabad valasztasa van, a TAnitasok nem valtozoak, akinek hite van, az szeretetben, tiszteletben fog elni!

Lehet az Jehova, katolikus, iszlam, Buddha stb., hiszen a tanitasok a lenyegesek, nem a vallasi szokasoknak a betartasa, mint karacsony, ajandekozas, de lelkileg mar idegileg tonkre mentunk,m ivel ajandekot kell venni meg, ennek, annak, de valojaban a zsebunk ezt nem engedi meg. Ez mar nem egy igaz hittel rendelkezo embernek a viselkedese, mivel a karacsonyi unnepeknek a lenyege nem e z. Az iszlam lenyege sem abban van, hogy egymast lekell olni pl. hiszen az a vallas is szep, jo, de sokan nem fogjak fel az igaz tanitast, a lenyeget, ami nem a fatyolbol es a lepelbol all pl.

2012. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
79%
Az Orbán kormány ismét bizonyított. Köszönjük, Viktor! :/
2012. márc. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
90%

@ Kérdező:


"Ennek így kellett lennie?"


Nem tudom értelmezni a kérdésedet. :)

Próbáld meg kicsit konkrétabban megfogalmazni, mire gondolsz.


A reakciókat tekintve egyébként mindegy: Így, hogy elfogadott a felekezet, erényként tudnak hivatkozni erre ["Lám, lám, még az állam is elismeri Jehova Tanúit, tehát tessék szépen megbízni bennünk!"]; ha pedig nem fogadták volna el, akkor lehetne tovább mártírkodni ["Jézus is megmondta, hogy üldözni fogják az ő tanítványait, hát tessék, ugye, hogy üldözik az igazhitű JT-ket? Hát ez is csak azt bizonyítja, hogy a JT az egyetlen igaz egyház!"]


A további téves infók elkerülése végett a tavaly elfogadott 14 vallásfelekezet mellett most a következők maradtak státuszban:

1. Magyarországi Metodista Egyház

2. Magyar Pünkösdi Egyház

3. Szent Margit Anglikán/Episzkopális Egyház

4. Erdélyi Gyülekezet

5. Hetednapi Adventista Egyház

6. Magyarországi Kopt Ortodox Egyház

7. Krisztusban Hívő Nazarénus Gyülekezetek

8. Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közössége

9. Üdvhadsereg Szabadegyház Magyarország

10. Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza (azaz a mormonok)

11. Magyarországi Jehova Tanúi Egyház

12. Magyarországi Iszlám Tanács (azon belül a Magyar Iszlám Közösség és a Magyarországi Muszlimok Egyháza)

13. Buddhista egyházak (Tan Kapuja Buddhista Egyház, Buddhista Misszió, Magyarországi Árya Maitreya Mandala Egyház-közösség, Magyarországi Karma Kagyüpa Buddhista Közösség, Magyarországi Kínai Chanbuddhista Egyház, Gyémánt Út Buddhista Közösség).


Tehát összesítve: 9 keresztény vagy keresztény jellegű felekezet, a krisnások, a mormonok, 2 muszlim és 6 buddhista közösség.


A döntés sokak szerint politikai jellegű volt több szempontból is. Pl. az utolsó pillanatban, azaz dec. 31-én tett változtatás, ami az eredeti törvényben levő 20 évnyi magyarországi működés helyett 100 év nemzetközi jelenlétet határozott meg, kifejezetten a szcientológusok "kizárását" célozta. Ez véleményem szerint rendben is lenne, de ezzel sajnos sok _normális_ keresztény felekezet is esélytelen lett, akik pedig hasznos, társadalmilag elismert missziókat végeztek. A szci-seket már több országban is nyíltan betiltották, csak hát egy ilyen lépéshez ugyebár gerinc kell...


Nem írok többet, a neten rengeteg cikk van a témában, akit érdekel, utána tud járni.


Üdv. :)

2012. márc. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:

Egyetlen kirívó vallás szervezetnek tartottam Jehova tanúit.Ezért csoda történt, beválasztották az Ő általuk világinak mondott hamis vallások közé, és még büszkék is rá. Ha az ő szemszögükből nézem, úgy tűnik mintha meghasonlottak volna önmagukban.

Kutatásaim során, ők mindig elhatárolódtak a világtól, fennhangon állították, hogy ők megfizetik az adót. De ők nem fogadnak el semmi pénzt az államtól.Akkor most vissza utasítják? Vagy egyesülnek a világgal?

Szeretném ha egy tanú őszintén válaszolna, mert ez nem tisztázódik másképp.

2012. márc. 3. 14:35
 17/66 A kérdező kommentje:

Kedves Tanú.

Örülök neki hogy válaszoltál, nem azt írtam hogy kérvényeztétek, hanem , hogy örültök neki, hogy beválasztottak benneteket. Mikor amúgy sem volt betiltva.

2012. márc. 3. 15:01
 18/66 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Berta!

A kérdező azt kérdezte, hogy így kellett lennie. Ezt én úgy értelmezem, hogy azt akarta kérdezni a kérdező, hogy törvényszerű volt-e, hogy a Jt bekerül az elismert Egyházak közé.

Erre nem lehet egyértelmű választ adni: én is politikai okokból született döntést sejtek, de a színfalak mögé mi egyszerű emberek nem láthatunk be.

Üdv: Napirai

2012. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Jehova tanúit nem üldözik Magyarországon. Attól hogy az állam elismerte egyházként még nem jelenti azt hogy egyesült vele. Az adót meg kell fizetni de nincs ez a világban sem másként.

Miért jó hogy elismerték egyházként a Berta által felsorolt 14 egyházat?


Berta picit csalódtam benned máskor alapos kutatást végzel. Most miért nem tetted?

Tehát miért jó ezeknek az egyházaknak.

Válasz: - Nem kell nekik adót fizetniük. Az államilag elismert egyházak nem fizetnek adót. Ilyen egyszerű a dolog. De ez mindegyikre vonatkozik nem csak a tanú egyházra.

A kérdező írta hogy a tanúk nem fogadnak el állami pénzt.

Erre én csak annyit mondok hogy: - Ámen!

Ha rajtam múlna akkor az összes egyháznál így lenne. Ne kapjanak állami támogatást. Tartsák fenn őket abból hogy adómentesek meg a hívek adományaiból.

Akkor kiderülne hogy mely egyházakra igaz ez: "...sok _normális_ keresztény felekezet is esélytelen lett, akik pedig hasznos, társadalmilag elismert missziókat végeztek."

2012. márc. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:

Kedves Vidiripi!

Ne csalódj Bertában, ahogy ismerem, alaposan utána néz mindennek.Ez az ő reszortja.

2012. márc. 3. 17:59
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!