Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi Mo-i Államilag...

Jehova tanúi Mo-i Államilag bejegyzett egyház lettek. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 07:35
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Csalódni csak akkor lehet valakiben ha ismerjük.

2012. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:
Ha tudom, ki sem írom a kérdést. Nem lehet hogy félre értés van?
2012. márc. 3. 23:47
 23/66 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Mi a félre értés?

2012. márc. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
68%

Az adómentességtől kieső összeget másra is lehetne fordítani.Tényleg építő jellegű munkákra.Pl.: iskolák (szigorúan nem egyházi!) alapítására,tehetséges szegény családból származó diákok taníttatására,étkeztetésére,szállásolására ha a lakhelyétől távol tanul tovább.

Szóval kiderült a véleményem: egyértelműen hülyeségnek tartom és felesleges pazarlásnak,azokban az időkben,mikor minden fillér/tudással rendelkező ember számít.

2012. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
95%

Héhéhé, mit csináltok ti itt a hátam mögött??? Azonnal tessék abbahagyni! :)


Tényleg köszi a próbálkozást, Anna, de nagylány vagyok, és ki tudom várni, amíg a kérdező megmagyarázza, mi a helyzet. :)


Vidiripi, nemrég pont te mondtad, hogy meg tudom védeni magam, és ez így is van. :P

Lennél szíves kifejteni röviden, de konkrétan, hogy mi is az oka a hiányérzetednek, azaz pontosan minek is nem jártam utána? Idézlek: <Berta picit csalódtam benned máskor alapos kutatást végzel. Most miért nem tetted? >


@ Kérdező (16):


Egyetértek a JT-kkel kapcsolatban. De nem most választották be őket igazából. Mióta jelen vannak Magyarországon, hol elismerik, hol betiltják őket. Legutóbb 1989-ben ismerte el őket az állam, majd egy időre "tiltólistán" voltak '93 körül, de aztán ezt visszavonták.

Tehát most arról van szó, hogy az eddig elfogadott egyházak számát csökkentették le a tavalyi egyházügyi törvénnyel; ez 14 egyházat fogadott el alapból. A többieknek bizonyos feltételek megléte esetén lehetőséget adott arra, hogy KÉRVÉNYEZZÉK a státusz fennmaradását. Közel 90 közösség nyújtott be kérvényt, s ezek elbírálásának lett az eredménye az, hogy az előzőleg felsorolt csoportok státusza megmaradt.


A 17-es kommentedet nem tudom, kinek írtad ["Kedves Tanú (...) nem azt írtam hogy kérvényeztétek...], mert nem látok ilyen jellegű választ. Csak arra tudok gondolni, hogy volt egy ilyen válasz, amiben egy tanú azt állította, hogy nem kérvényezték az egyházi státusz fennmaradását, s ezt a választ idő közben törölték. Viszont akkor ez azt jelenti, hogy a válaszoló hazudott, mivel a törvény alapján kizárólag kérvényezés útján maradhatott fenn a státusz.


A JT-k történetéről egyébként részletesebben itt olvashatsz, ha akarsz:


[link]


[link]


A Wikit én általában eléggé megbízhatónak tartom, amennyiben a szerkesztők megjelölik a forrásokat; jelen esetben azonban nincs mindenhol forrás, és van néhány furcsaság az oldalon. :(


Az adózásukról nincsenek infóim.


Az állami pénzek igénybevételéről egyet tudok: az 1 %-os felajánlás lehetőségével ők is éltek az utóbbi években.

A 2009-es adóévre vonatkozólag 7.638 fő ajánlotta fel nekik az 1 %-ot, 26.144.933 Ft összegben, ld. itt:


[link]


A 2010-es adóévre vonatkozólag pedig 8.249 fő, 22.831.790 Ft összegben, ld. itt:

[link]


Ismétlem, hogy ezen felüli állami pénzekről nem tudok a JT-k esetében, DE: Más egyházak eddig olyan tevékenységekre kaptak állami támogatást, amelyekkel bizonyos állami feladatokat vállaltak át részben, pl. iskolákat tartottak fenn (általános- , közép- és főiskolákat), vagy hajléktalan-missziókat működtettek (pl. a metodisták, az adventisták, a Golgisok). Ezek támogatása így most megszűnt; de tudok olyan missziót, akik már ősszel sem kapták meg a pénzt, amikor az még jogosan járt volna. Tehát itt a lényeg az, hogy ezek a közösségek nem ajándékba kapták a pénzt eddig sem.

A JT-k viszont nem tartanak fenn sem oktatási intézményeket, sem karitatív tevékenységet nem végeznek kívülállók felé, tehát ilyen szervezetük nincs, így nem is lett volna mire állami támogatást felvenni.


Egyetlen opció van még: az ún. "hitéleti tevékenység támogatása", de erről nem tudok pontos adatokat, hogy melyik egyházak kértek és kaptak ilyen pénzt.


Üdv. :)

2012. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nos ez a kommented Berta már tényleg alapos.

2012. márc. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
95%

Hm. Ha most azt mondom, hogy "mint általában", akkor azt mondod, hogy beképzelt vagyok.


Te viszont - szokásod szerint - nem válaszoltál arra az egyetlen kérdésemre, hogy mit is hiányoltál az előző válaszomból. Miért is nem volt alapos?

2012. márc. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:

Kedves Berta Wooster.

Köszönöm válaszodat.


A hozzám tett kérdésre annyit, hogy a tanú privátban írt, s arra válaszoltam. Nem volt törlés. Nem tudom hogy mért nem válaszolhatnak.

Még várok választ hátha összeáll a kép.

2012. márc. 6. 02:20
 29/66 anonim ***** válasza:
21%

Mi a véleményem? Így is, úgy is az igazságot tanítják, mint szervezet. Az emberi politika dönthet bárhogy, a Biblia igazsága fennmarad.


"Berta Wooster válasza:


Szerintem nem kicsit visszás a dolog: Az az állam ismeri el egyháznak a JT-ket, amelyet maga a JT-szervezet a sátántól valónak tart..."


Miért baj ez? Tán nem azt mondja a Biblia, hogy az egész föld Sátán hatalmában van?

Te kitől valónak tartod és miért? Legyél bibliailag "alapos".

2012. márc. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat kedves 34%os Jehova tanúja.
2012. márc. 9. 16:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!